Pływające apartamenty na Mazurach

Pływające apartamenty na Mazurach

Houseboaty to luksusowe apartamenty pływające po wodzie. Ich wnętrze jest imponujące: salon, łazienka, kuchnia, sypialnia, klimatyzacja, kino domowe, zmywarka, nierzadko kominek... Całkiem przyjemne mieszkanie. A już na pewno oryginalne.

Te wygodne jachty cieszą się wielkim powodzeniem w Europie Zachodniej, głównie Holandii, Niemczech, Szwajcarii i Francji. Kilka lat temu zaczęły pojawiać się na Mazurach. Od tego roku oferta na wynajem houseboatów na Mazurach rozszerzyła się. Coraz więcej firm proponuje ich wynajem.

Houseboaty są nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Nie sposób ich wywrócić, ponieważ nie posiadają żagla. Pływają one bardzo wolno - do 15 km na godz. Nie wymagają uprawnień!

 

Zobacz również oferty czarteru jachtów: Czartery Jachtów na Mazurach

 

Aby pływać po mazurskich jeziorach houseboatami trzeba mieć zasobny portfel. Przykładowo pewna firma proponuje za wynajem Nautiki 1000 (luksusowy 8-os. houseboat z innowacyjnym sterowaniem na dziobie) - od  750 zł do 1000 zł za dobę (w zależności od terminu). Natomiast za wynajem Suncampera (6-os. houseboat) od 600 zł do 850 zł za dobę, a za wynajem AM780 (houseboat 4-5-os.) od 350 zł do 450 zł za dobę. Należy też wziąć pod uwagę inne dodatkowe opłaty, np. za paliwo, odprowadzenie i doprowadzenie samochodu, kurs obsługi jachtu, ewentualnie za sternika, opróżnienie toalety...

Houseboaty to z pewnością sposób na oryginalnie spędzone wakacje na Mazurach. Rozszerzyły one ofertę turystyczną regionu. Miejmy nadzieję, że zapotrzebowanie na ich wynajem będzie rosnąć. I staną się dodatkową atrakcją kuszącą turystów do przyjazdu na Mazury.

Przeczytaj także:
Powstanie dokument o Mazurach japońskiej produkcji!
Wsparcie dla turystów zagranicznych

Następny artykuł VII Międzynarodowe Biennale...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej