Pogoda na 2 tydzień grudnia 2018

Druga połowa listopada przywitała nas opadami śniegu i ujemnymi wartościami temperatur. A co przyniesie nam grudzień? Czy zima zbliża się do nas coraz większymi krokami? Na podstawie długoterminowych przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na drugi tydzień grudnia 2018 roku.

Święta coraz bliżej… Czas zakupów, porządki domowe, przedświąteczna gorączka – tak w skrócie można scharakteryzować sposób, w jaki grudzień spędza typowy statystyczny Polak. Dni stają się coraz krótsze, samopoczucie w większości przypadków znacząco uzależnione jest od pogody, do tego tyle spraw na głowie… Jak zatem przetrwać ten ciężki czas? Magia świąt z pewnością działa na każdego, dlatego jest to jakiś sposób, by odetchnąć od codzienności. Drugi tydzień listopada to przecież Mikołajki, wszechobecne ozdoby w sklepach i nie tylko, „Last Christmas” w radiu i zakupowe szaleństwo. Tylko pogoda mało zimowa – temperatury na poziomie kilku kresek powyżej 0, do tego możliwe opady przelotnych opadów deszczu – tak w wielkim skrócie prezentuje się prognoza pogody dla większej części kraju.

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia nad morzem

 

W drugim tygodniu grudnia nad morzem, temperatura niemal każdego dnia będzie się utrzymywać na tym samym poziomie. Prognozuje się wartości około 6-7 stopni Celsjusza w Gdańsku, do tego niewykluczone przelotne opady deszczu, które zagwarantują typowo posępną pogodę. Taka sytuacja utrzyma się niemal przez cały tydzień. Pogorszenie pogody najprawdopodobniej nastąpi dopiero około 15 grudnia, kiedy to temperatura zacznie spadać i wówczas mogą pojawić się też opady śniegu. W województwie zachodniopomorskim podobna aura, jednak tu więcej chwil ze słońcem. Temperatura na poziomie 5-7 stopni Celsjusza w Kołobrzegu, a przelotny deszcz możliwy jedynie od 7 do 9 grudnia.

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia na Dolnym Śląsku

 

Czy pogoda na Dolnym Śląsku w drugim tygodniu grudnia korzystnie wpłynie na świąteczne przygotowania? Niekoniecznie. Poza temperaturą w granicach 7 stopni Celsjusza we Wrocławiu należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu każdego dnia. Należy podkreślić jednak, że w grudniu pogoda potrafi się zmieniać niczym w kalejdoskopie, tak więc deszcz bardzo szybko może się zamienić w śnieg, co tylko doda uroku już i tak fantastycznemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu. W innych miejscowościach regionu aura bardzo podobna. W Wałbrzychu temperatura na poziomie 5-6 stopni Celsjusza i deszcz. Jednak nie powinno to martwić, bo podczas świątecznych przygotowań temperatura jest i tak nadzwyczaj wysoka.

 

W grudniu warto jest odwiedzić ciekawe dolnośląskie miejscowości, sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej

Noclegi w Dusznikach-Zdroju

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia na Mazurach

 

Drugi tydzień grudnia na Mazurach będzie zimny, ale nie mroźny. Temperatury w Giżycku będą oscylować w granicach 2-4 stopni Celsjusza, Do tego opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Taka sytuacja utrzyma się niemal cały tydzień. Słonecznie, ale mroźno zrobi się dopiero w okolicach 15 grudnia – wówczas wartości temperatur będą osiągać wartości kilku stopni poniżej 0.

 

Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce, również w grudniu. Warto odwiedzić popularne mazurskiej kurorty:

 

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Ełku

Noclegi w Piszu

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia w górach

 

Góry to jedyny region, gdzie poza deszczem, możemy się spodziewać opadów śniegu i prawdziwego przedświątecznego klimatu w drugim tygodniu grudnia. Do tego większość wyciągów narciarskich rozpocznie już wtedy pracę, więc narciarze powinni mieć idealne warunki do uprawiania swojego ulubionego sportu. Jaką pogodę przyniesie drugi tydzień grudnia w poszczególnych górskich regionach?

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia w Tatrach

 

W Tatrach drugi tydzień grudnia to bardzo zmienna pogoda, która upłynie pod znakiem zarówno opadów deszczu, jak i samego śniegu. Wartości temperatur w Zakopanem osiągną 4 stopnie Celsjusza w pierwszych dniach i wartości w przedziale od -1 do 3 w kolejnych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że noce będą bardzo zimne. Około 15 grudnia synoptycy przewidują nawet -10 stopni Celsjusza.

 

Wyjazd na narty w Tatry? Koniecznie sprawdź oferty noclegowe w popularnych tatrzańskich miejscowościach:

 

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Poroninie

Noclegi w Małym Cichym

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia w Bieszczadach

 

W Bieszczadach, podobnie jak w Tatrach, bardzo zmienna aura. W drugim tygodniu grudnia będą zarówno słońce, deszcz, śnieg, dodatnie i ujemne temperatury – cały urok zimy. Nie powinno to jednak przeszkadzać w wypoczynku i szusowaniu na stokach. W Cisnej prognozuje się temperatury od 1 do 3 stopni w pierwszych dniach i wartości ujemne, osiągające nawet -3 stopnie w okolicach 15 grudnia. Śnieg spodziewany jest w drugiej połowie tygodnia, wobec czego narciarze nie powinni mieć powodów do narzekań.

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia w Pieninach

 

W Pieninach, zachwycających o każdej porze roku, swoista mieszanka pogodowa. Podkreślić należy jednak fakt, że przeważać będą temperatury dodatnie – od 1 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza w Szczawnicy. W okresie od 7 do 8 grudnia dużo chwil ze słońcem i bardzo przyjemnej pogody. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem zaczną pojawiać się dopiero w okolicach 10 grudnia. Sam śnieg spodziewany jest dopiero około 15 grudnia.

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia w Karkonoszach

 

W drugim tygodniu grudnia w Karkonoszach, kontynuacja typowo zimowej aury, prognozowanej na początek grudnia. W Karpaczu przewidywane są temperatury od 1 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Do tego słabe opady deszczu i marznących opadów. Uwaga, bo na drogach i chodnikach może być ślisko i niebezpiecznie. Deszcz ze śniegiem ustąpi dopiero około 15 grudnia, jednak wtedy zacznie się też ochładzać – pojawią się wartości ujemne. Podobna sytuacja w Szklarskiej Porębie, jednak narciarze powinni mieć powody do radości – większość stoków w regionie została odpowiednio przygotowana do sezonu.

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia w Beskidach

 

Również w Beskidach zapowiada się typowo zmienna pogoda – opady deszczu ze śniegiem, dodatnie i ujemne temperatury, chwile ze słońcem są również spodziewane Wiśle, Brennej i pozostałych miejscowościach regionu. Pierwsze dni z temperaturami na poziomie 5-6 stopni. Opady deszczu ze śniegiem pojawią się dopiero około 10 grudnia, kolejne dni to chwile ze słońcem i temperaturami na poziomie 0 stopni. Można powiedzieć, że to swoista sinusoida pogodowa, bo około 15 grudnia wartości temperatur osiągną znowu wartości dodatnie, by w kolejnych spaść poniżej 0.

 

Warto jednak podkreślić, że Beskidy są fantastyczne również w niepogodę. Warto odwiedzić ten region, słynący ze wspaniałych górskich widoków, licznych zabytków i doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych.

 

Druga połowa grudnia to w większej części kraju bardzo zmienna aura. Klimat świąt czuć coraz bardziej, śnieg stopniowo wkracza do miast, pojawiają się też ujemne temperatury – takie są jednak uroki tego miesiąca i tej pory roku. Warto jednak pamiętać, że jak się grudzień zaczyna, taka będzie cała zima.

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. BKD (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również