Pogoda na sylwestra 2018

Przed nami najważniejsza, najbardziej wyczekiwana noc w roku – sylwester! Każdy ma inne plany, może to być impreza plenerowa, spotkanie ze znajomymi w domu czy wyjazd na narty. Jednak wszyscy zadajemy takie samo pytanie: jaka będzie pogoda na sylwestra? Sprawdziliśmy długoterminowe prognozy i już mamy odpowiedź.

Pogoda na sylwestra nad morzem


Według dostępnych długoterminowych prognoz pogoda na sylwestra nad morzem nie będzie typowo zimowa. W ostatni weekend roku termometry wskażą nawet do 7 stopni na plusie! Takie wartości nie zwiastują śniegu, o wiele bardziej prawdopodobne są opady deszczu. Ten ma pojawić się właśnie w sylwestra i to w całym pasie wybrzeża. Na szczęście Nowy Rok powita nas już spokojniejszą i bardziej słoneczną pogodą.

 

Szukasz oferty sylwestrowych w nadmorskich kurortach? Zobacz, co przygotowały obiekty noclegowe z regionu, wejdź: Sylwester 2018/2019 nad morzem

 

Pogoda na sylwestra na Mazurach


Mazury będą zdecydowanie chłodniejszym regionem. W sylwestra na termometrach zobaczymy tam od 1 do 3 stopni Celsjusza, ale odczuwalna temperatura może być jeszcze niższa. Synoptycy zapowiadają tam również opady śniegu, które rozpoczną się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i potrwają do niedzieli 30 grudnia. W sylwestra pojawi się jednak marznący deszcz, który ma występować także w Nowy Rok.

 

Pogoda na sylwestra w górach


W tym roku sylwester wypada w poniedziałek, co stwarza szansę na przedłużony weekend, który można spędzić w górach. Zazwyczaj stacje narciarskie działają już pełną parą, ale przekonajmy się, czy prognozy sprzyjają amatorom szaleństw na stokach.

 

Pogoda na sylwestra w Bieszczadach

Ostatnie dni 2018 roku będą chłodne. W weekend poprzedzający sylwestra temperatury spadną do około -3 stopni Celsjusza, wystąpią również lekkie opady śniegu. Jednak już 31 grudnia sytuacja pogodowa ulegnie nieznacznej zmianie. Trzeba spodziewać się deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu. Taka aura towarzyszyć nam będzie także 1 stycznia.

 

Szukasz ofert noclegowych w Bieszczadach? Sprawdź poniższe miejscowości, zobacz:

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda na sylwestra w Beskidach

W Beskidach można spodziewać się temperatur na poziomie 1-3 stopnie Celsjusza oraz śniegu, który będzie sypać od Bożego Narodzenia. Jednak w sylwestra pojawią się opady deszczu ze śniegiem, natomiast na pierwsze dni nowego roku zapowiadane są już większe rozpogodzenia.

 

Pogoda na sylwestra w Karkonoszach

W dni poprzedzające sylwestra w Karkonoszach powinien pojawić się śnieg. Najmocniej ma posypać w piątek 28 grudnia, później trochę się wypogodzi, ale nie na długo. Już 30 i 31 grudnia nad region powrócą opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. W sylwestra na termometrach zobaczymy do 4 stopni Celsjusza.

 

Zobacz jaką ofertę noclegową mają popularne karkonoskie kurorty, wejdź:
Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda na sylwestra w Pieninach

Pogoda na sylwestra nie będzie obfitować w śnieg – synoptycy zapowiadają tylko lekkie opady białego puchu, które pojawią się w ostatni weekend 2018 roku. Natomiast w sylwestrowy poniedziałek może spaść słaby deszcz. Pod koniec roku temperatury w Pieninach mają wynosić od 1 do 4 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na sylwestra w Tatrach

Pogoda w ostatnich dniach starego roku przyniesie nad Tatry opady śniegu. Biały puch pojawi się już drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, ale sypać będzie właściwie do samego sylwestra. Temperatury w tym czasie uplasują się na poziomie 0-3 stopnie Celsjusza.

 

Gdzie w Tatrach warto szukać noclegów? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Kościelsku
Noclegi w Małym Cichym

Noclegi w Witowie

Noclegi w Poroninie

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. Neale LaSalle / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również