Pogoda nad morzem w kwietniu 2019

Robi się coraz cieplej. Z każdym kolejnym dniem coraz więcej słońca, temperatury wyższe. Aura za oknem zapewne powoduje to, że większość z nas myśli już o wakacyjnych wyjazdach lub o krótkim wiosennym urlopie nad morzem, na przykład w kwietniu. Z myślą o takich osobach, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody nad morzem w kwietniu 2019.

Kwiecień-plecień – powiedzenie to przyjęło się już bardzo dawno temu i każdego roku jest kojarzone, gdy tylko nastanie ten wspomniany miesiąc. To prawda, potrafi namieszać w pogodzie, jednak ostanie lata dobitnie pokazały, że nie jest tak źle. Dominuje zazwyczaj słońce i temperatury sięgające nawet 20 stopni Celsjusza. Do tego wszystkiego piękna zieleń za oknem, rozwijające się kwiaty w ogrodach – aż grzech nie skorzystać z atrakcji na świeżym powietrzu lub krótkiego wyjazdu za miasto. Dobrym pomysłem na kwiecień będzie bez wątpienia morze. O opalaniu oczywiście można zapomnieć, jednak morsy będą mogły jeszcze skorzystać z kąpieli w morzu, póki woda ma odpowiednią dla nich temperaturę. A jak będzie z samą pogodą? Zapowiada się zmiennie. Będzie co prawda ciepło, bo słupki rtęci będą pokazywać powyżej 10 stopni Celsjusza, jednak mogą zdarzać się również przelotne opady deszczu. Oczywiście deszcz w wiosnę nikogo nie dziwi, dlatego warto zaplanować sobie urlop nawet, gdy lekko popada.

 

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że nadmorski spacer gwarantuje pełną regenerację, a obecny w powietrzu jod wpływa korzystnie na nasz organizm. Do tego liczne atrakcje w miejscowościach, które w kwietniu już rozpoczynają sezon, brak tłumów w miejscowościach i sprzyjająca pogoda. Jak prezentuje się ona szczegółowo dla poszczególnych regionów? Sprawdźmy!

 

Pogoda w Trójmieście w kwietniu 2019

 

Trójmiasto każdego roku jest chętnie odwiedzane przez turystów. To nie tylko piękne plaże, ale przede wszystkim zabytki i bogata historia miejscowości. Weekendowe wypady turystów z całej Polski zdarzają się bardzo często, szczególnie, jeśli pogoda dopisuje. A kwiecień będzie bardzo zmienny. Początek zapowiada się i deszczowo i słonecznie, mogą zdarzyć się również wiosenne burze. Temperatura optymalna, osiągająca w najcieplejszych momentach wartości od 8 do 13 stopni Celsjusza powinna sprawić, że wypoczynek w Trójmieście będzie przyjemny.

Nieco cieplej i słoneczniej zrobi się dopiero bliżej połowy miesiąca. Wzrosną wówczas również temperatury. Termometry pokażą od 10 do maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Mogą zdarzyć się niewielkie opady deszczu.

Koniec miesiąca to prawdziwa bajka i idealny przedsmak majówki. Dużo słońca i temperatury osiągające wartości nawet 20 stopni Celsjusza. Warto odwiedzić Trójmiasto szczególnie w drugiej połowie kwietnia.

 

Poszukujesz noclegów w Trójmieście? Mamy dla Ciebie sprawdzone obiekty:

 

Noclegi w Gdańsku

Noclegi w Gdyni

Noclegi w Sopocie

 

Pogoda na Pomorzu Gdańskim w kwietniu 2019

 

Na Pomorzu Gdańskim sytuacja pogodowa bardzo zbliżona do tej w Trójmieście. Początek kwietnia do temperatury na poziomie 9-11 stopni Celsjusza i zachmurzenie. Słońca możemy spodziewać się jedynie 3 i 4 kwietnia. Pierwszego dnia miesiąca spodziewany jest deszcz. Później sytuacja się ustabilizuje i potrwa do połowy miesiąca. Wtedy prognozuje się ocieplenie, większą ilość słońca i wyższe temperatury. Słupki rtęci pokażą od 10 do 14 stopni Celsjusza. Może oczywiście zdarzyć się przelotny deszcz, jednak nie powinien być na tyle uciążliwy, by stanowić jakąkolwiek przeszkodę w podziwianiu uroków regionu.

Ostatni tydzień przed majówką to znakomita pogoda. Dużo słońca i temperatury w granicach 18-19 stopni Celsjusza.

Warto wybrać się na Pomorze Gdańskie przed sezonem. Wszechobecna cisza i spokój to gwarancja udanego wypoczynku.

 

Jeśli poszukujesz noclegów na Pomorzu Gdańskim, to mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi na Helu

Noclegi w Karwi

Noclegi w Chałupach

 

Pogoda na Pomorzu Zachodnim w kwietniu 2019

 

Pomorze Zachodnie to region wyjątkowy pod każdym względem. Piękne plaże, miejscowości z doskonałą bazą noclegowo-gastronomiczną oraz zabytki zachęcają do przyjazdu turystów również przed sezonem. Spacer po plażach to przyjemność, z której warto skorzystać. Szum morza uspokaja, a klimat miejsca nastraja optymizmem na kolejne dni.

Sytuacja pogodowa będzie zbliżona do tej w Trójmieście i na Pomorzu Gdańskim, jednak nie powinno to stanowić jakiejkolwiek przeszkody. Prognozuje się za to większą ilość opadów deszczu, jednak warto podkreślić, że będą one symboliczne.

Początek kwietnia bardzo zmienny – raz pojawi się słońce, raz przelotny deszcz, a i temperatury nie będą zbyt wysokie. Prognozuje się, że słupki rtęci pokażą od 6 do maksymalnie 10 stopni Celsjusza. Aura poprawi się dopiero bliżej połowy miesiąca, kiedy to na niebie spodziewane jest większa ilość słońca. Zrobi się też cieplej, bo termometry pokażą od 11 do 14 stopni Celsjusza. Jednak nie może być zbyt pięknie, bo może zdarzać się przelotny deszcz. Niech to nikogo nie martwi, bo region gwarantuje miło spędzony czas, nawet w przypadku deszczu.

Koniec miesiąca to już prawdziwe, letnie temperatury w granicach 17-18 stopni Celsjusza i dużo słońca. Warto wybrać Pomorze Zachodnie na swój wypoczynek.

 

Wybierasz się na Pomorze Zachodnie w kwietniu? Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Darłowie

Noclegi w Ustroniach Morskich

 

Kwiecień nad morzem zagwarantuje prawdziwą mieszankę pogodową. Jednak nie powinno to stanowić dla kogokolwiek problemu. Dla samego faktu odpoczynku od szarej codzienności, warto jest się wybrać nad morze, by „naładować baterie” na kolejne dni.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. erwin66as (Pixabay.com, CC0)

Komentarze (2)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

18 dni temu
czyli w morzu się raczej nie wykąpie ale mam nadzieje, że uda mi się pospacerować i nie będzie deszczu :D bo na tegoroczną majówkę wybieram się do Ustki ze znajomymi !mamy już zarezerwowany nocleg w hotelu Grand Lubicz, więc w razie "niepogody" na pewno skorzystamy z ich oferty jak wellness&spa :D żeby się zrelaksować a później wrócić wypoczętym do Warszawy i ponownie do pracy buuuu ;(
18 dni temu
czyli w morzu się raczej nie wykąpie ale mam nadzieje, że uda mi się pospacerować i nie będzie deszczu :D bo na tegoroczną majówkę wybieram się do Ustki ze znajomymi

Zobacz również