Połowa wakacji za nami - Turystyczny boom na Polskę

Połowa wakacji za nami - Turystyczny boom na Polskę

Przyjrzeliśmy się preferencjom turystycznym w Polsce. Dokładnej analizie podano pierwszy miesiąc wakacji i destynacje urlopowe w kraju.

Sprawdziliśmy, gdzie wczasowicze poszukiwali noclegów w lipcu, uwzględniając dane pochodzące z zapytań o nocleg w portalu Nocowanie.pl. W tym czasie z portalu korzystało blisko 3 mln użytkowników.

 

Wakacje w kraju


Zainteresowanie wakacjami w Polsce stale rośnie. Co ciekawe coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża do naszego kraju.
Wśród użytkowników portalu przeważają osoby z Polski (93,43% użytkowników w lipcu 2019), ale obserwujemy również wzrost zagranicznych turystów poszukujących noclegów w kraju. Możemy wymienić tu osoby z Niemiec (1,98%), Stanów Zjednoczonych (1,29%), Wielkiej Brytanii (0,96%), Holandii (0,32%), Czech (0,17%), Norwegii (0,15%) Szwecji (0,14%), czy Chorwacji (0,12%).


Turyści wybierają najczęściej miejscowości położone w województwie pomorskim (32%), zachodniopomorskim (28%) oraz małopolskim (14%). Popularnością od wielu lat cieszą się nadmorskie kurorty oraz górskie miejscowości. W lipcu najpopularniejsze okazało się Zakopane, (5,14% wszystkich zapytań o nocleg w kraju), na drugim miejscu Władysławowo (4,98%), następnie Łeba (3,83%), Krynica Morska (2,87%), Kołobrzeg (2,61%), Karpacz (2,51%), Mielno (2,47%), Szczawnica i Jastarnia (po 2,32%), a dziesiątkę najpopularniejszych miejsc w Polsce w lipcu 2019 zamykają Międzyzdroje (2,28%).

 

Rodzinne urlopy

 

Najpopularniejsze są wyjazdy w parach oraz rodzinne wakacje z dziećmi, najczęściej wybierane noclegi to te 2+1 lub 2+2. Wśród form zakwaterowania, podobnie jak w ubiegłym roku dominują kwatery i pokoje, turyści wybierali też domki, apartamenty oraz pensjonaty.


Średnia cena noclegu dla jednej osoby to ok. 50 zł, jednak zależnie od lokalizacji, kategorii i standardu obiektu ceny znacznie się różnią. Jeżeli chodzi o top 10 najpopularniejszych miejsc najdroższe w tym roku okazało się Zakopane.


Sprawdź: Ceny wakacji 2019 w Polsce


Można śmiało wysunąć wniosek, że turystyka krajowa ma się bardzo dobrze, zarówno Polacy, jak i turyści z zagranicy, chętnie eksplorują piękno Polski.


Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl z okresu 1-31 lipca 2019.

 

fot. Artem Beliaikin (pexels.com CCO)

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

O Chorwacja wygląda jak raj jakiś chyba! W tym roku wybieramy się ze znajomymi na wyjazd z Party Camp we wrześniu

Zobacz również