Ponad 17 milionów e-turystów w lipcu 2019 - wyniki PBI/Gemius

Ponad 17 milionów e-turystów w lipcu 2019 - wyniki PBI/Gemius

W lipcu z internetu korzystało 27,9 mln Polaków (13,9 mln kobiet oraz 14 mln mężczyzn). Najbardziej aktywny pod względem liczby internautów był poniedziałek 1 lipca (24,4 mln osób).

Ponad 62% Internautów planuje urlopy wykorzystując strony o tematyce turystycznej. W lipcu 17,4 mln użytkowników odwiedziło strony WWW o tematyce turystycznej.

 

Poniżej prezentujemy najnowsze wyniki badania Gemius/PBI dla kategorii turystyka. Dotyczą one aktywności internautów w lipcu 2019 roku.


Na czele zestawienia w kategorii Turystyka znajduje się Grupa Wirtualna Polska / Turystyka, w skład której wchodzi również portal Nocowanie.pl. Cała grupa odnotowała w lipcu tego roku ponad 7 milionów użytkowników i 122 miliony odsłon.

 

Liderem w grupie WP jest Nocowanie.pl. Statystyki pokazują również, że strona po raz kolejny znalazła się w czołówce portali turystycznych.

 

  • W lipcu 2019 liczba realnych użytkowników wyniosła ponad 3 miliony (a dokładnie 3 414 642), co pozwoliło portalowi zostawić daleko w tyle polską konkurencję.
  • W lipcu 2019 użytkownicy dokonali ponad 45 milionów odsłon (45 019 083).Badanie potwierdza również, że Internet jest bezsprzecznie głównym źródłem informacji na temat planowanego urlopu w przypadku rezerwacji miejsca noclegowego.


Przedstawione dane dotyczą badania Megapanel PBI/Gemius z lipca 2019.

Sprawdź statystyki z ubiegłego roku!

 


fot. rauschenberger (CCO pixabay.com)

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Pytanie

A gdzie jest booking.com 😀 ?

Zobacz również