Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Rogalowe Muzeum Poznania
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Rogalowe Muzeum Poznania

Poznań , ul. Stary Rynek

Muzeum 3.5
Stary Rynek

Stary Rynek

Poznań, ul. Stary Rynek

Rynek, starówka 9.6
Stare i Nowe Zoo
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Stare i Nowe Zoo

Poznań , ul. Krańcowa

Ogród zoologiczny 5

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Będąc w Poznaniu, od razu powinniśmy udać się na Rynek, pośrodku którego naszym oczom ukaże się olbrzymi Ratusz. To właśnie on kryje słynne poznańskie koziołki, które bodą się codziennie o godzinie 12-tej, a wtedy tłum gapiów śledzi wysoką wieżę. Okazuje się, że to miasto, to nie tylko architektura, lecz rozległe parki i ośrodki rekreacyjne, gdzie można spędzić trochę czasu w ciągu dnia. Warto udać się do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Malta. To piękne jezioro z doskonale rozbudowaną linią brzegową, w pobliżu którego znajduje się także Nowe Zoo. Turyści powinni zwiedzić również Muzeum Instrumentów Muzycznych oraz Muzeum Broni Pancernej. Ciekawym pomysłem jest też odwiedzenie Parku Cytadela. Na spacerowiczów czekać tam będą ławki, piękna roślinność, a nawet oswojone wiewiórki. 

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Poznański Szlak Kulinarny. Już wkrótce niezwykle smaczna atrakcja turystyczna!
Podczas podróżowania po Polsce lubimy dobrze zjeść. Regionalne potrawy pozwalają nam lepiej poznać region, tradycje i piękną historię. Coraz więcej miast w Polsce decyduje się na stworzenie tzw. szlaków kulinarnych. Już niedługo, w Poznaniu powstanie Szlak Kulinarny Poznańskiej Pyry. Co znajdzie się na tej trasie i z czego będą mogli skorzystać turyści?
4 miasta, które warto odwiedzić zimą

Zima także jest dobrą porą roku dla poznawania uroków naszego kraju. Przedstawiamy miejsca, które przykryte białą, śnieżną pierzynką wyglądają równie urokliwie co wiosną lub latem.

Okolice Poznania warte zobaczenia - 10 pomysłów na weekend niedaleko Poznania!
Stolica Wielkopolski zachwyca klimatem, zabytkami oraz licznymi atrakcjami. Różnorodność możliwości sprawia, że w miejscu tym nie sposób się nudzić, a urlop będzie naprawdę udany. Warto jednak pamiętać, że okolica miasta jest równie zachwycająca i oferuje naprawdę niezwykłe zakątki, które warto odwiedzić.
Odkryj smak przygody na TOUR SALON 2021
Już we wrześniu Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się Mekką podróżników. Wszystko za sprawą odbywających się w dniach 24-26 września targów TOUR SALON i towarzyszących im targów CARAVANS SALON POLAND oraz Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Pensjon Polska 6.6

Pensjon Polska

ul. Polska 56/58
Willa Głogowska 8.7

Willa Głogowska

ul. Głogowska 273A
Apartamenty CAPITAL APARTMENTS 9

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!