Poznański Szlak Kulinarny. Już wkrótce niezwykle smaczna atrakcja turystyczna!

Poznański Szlak Kulinarny. Już wkrótce niezwykle smaczna atrakcja turystyczna!

Podczas podróżowania po Polsce lubimy dobrze zjeść. Regionalne potrawy pozwalają nam lepiej poznać region, tradycje i piękną historię. Coraz więcej miast w Polsce decyduje się na stworzenie tzw. szlaków kulinarnych. Już niedługo, w Poznaniu powstanie Szlak Kulinarny Poznańskiej Pyry. Co znajdzie się na tej trasie i z czego będą mogli skorzystać turyści?

Wielkopolska pod względem kulinarnym może pochwalić się czymś naprawdę wyjątkowym. Pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam do głowy, gdy pomyślimy o Poznaniu, to przede wszystkim rogale świętomarcińskie, jak i pyry, którymi określa się po prostu ziemniaki. Czy wspomniana “pyra” może już wkrótce stać się symbolem Poznańskiego Szlaku Kulinarnego?


Przeczytaj również: Wakacje kulinarne po Polsce - dania regionalne, gdzie i co zjeść?


Poznański Szlak Kulinarny - kiedy powstanie?


Odpowiadając na tak postawione pytanie, można udzielić odpowiedzi, że już wkrótce. To właśnie “pyra” będzie pierwszym elementem, który zainauguruje powstający szlak kulinarny, z inicjatywy Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.fot. Anestiev / pixabay.com, CC0

Głównym celem Poznańskiego Szlaku Kulinarnego jest przede wszystkim wyznaczenie najbardziej lubianych i rozpoznawalnych wielkopolskich specjałów. Stworzą go miejsca, które nawiązują ściśle do lokalnych produktów i przepisów.


Ma być ściśle skierowany, zarówno do mieszkańców, jak i turystów, którzy odwiedzają Poznań. Pilotażowa edycja szlaku kulinarnego będzie wiodła tropem pyry.


Poznaj: Wielkopolska na weekend


Które miejsca z Poznania wezmą udział w Poznańskim Szlaku Pyry?


Warto podkreślić, że lista podmiotów, które zainaugurują tę inicjatywę, jest bardzo ciekawa i interesująca. 


W tym programie wezmą udział m.in. Muzeum Pyry w Poznaniu, jak też restauracje i hotele, w których menu znajdą się wyjątkowe dania, których głównym składnikiem będzie przede wszystkim “pyra”.


Kolejne dania i produkty, które będą tworzyć Poznański Szlak Kulinarny, pojawią się w najbliższych kilku miesiącach. Możemy przypuszczać, że pojawi się tu na pewno rogal świętomarciński, czy słynna wielkopolska gęsina.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Poznaniu:

Czy Poznański Szlak Kulinarny przyciągnie i zainteresuje turystów? Wszystko wskazuje na to, że tak. Bo chyba nie ma nic lepszego i przyjemniejszego od próbowania wyjątkowych dań, przygotowanych z lokalnych i tych najlepszych produktów.
Następny artykuł Urlop pod palmami....

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej