Przedstawienie teatralne: Kocham Bałtyk w Sopocie

 • Miejscowość:

  Sopot
 • Miejsce imprezy:

  Teatr na Plaży
 • Data imprezy:

  1 maj 2019
  godz: 19:00
 • Koszt:

  od 30 PLN

Kto nie narzekał nigdy na polskie morze niech podniesie rękę! A to, że za zimno, że za wietrznie, że za dużo ludzi.... Można wymieniać tak godzinami. Jednak koniec końców i tak na wakacje wybieramy... Bałtyk.

„Kocham Bałtyk” to spektakl Agnieszki Przepiórskiej, powstaje na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej Nike.

Bohaterkę spektaklu „Kocham Bałtyk”, o osobowości złożonej z naszych doświadczeń i obserwacji, rozmów poważnych i niepoważnych, również postanowiłyśmy wysłać na wakacje nad Bałtykiem. To kobieta, która nie musi już niczego udawać. We wspomnieniach przewijają się tematy z młodości, dzieciństwa – ale nie stanowią źródła bólu czy smutku, raczej punkt odniesienia, od którego przyszedł czas się odbić. Nie ma w niej buntu – raczej dojrzałość, która umie mówić o własnych potrzebach i niepokojach.

 

 

Fragmenty komiczne przeplatają się z lirycznymi, narzekania – z refleksją, przyziemne; codzienne problemy naszej bohaterki spotykają się z potrzebą poszukiwania czegoś więcej. Dlatego też jesteśmy przekonane, że znacie tępanią bardzo dobrze. Sprawdźmy, czy znajdzie miejsce, żeby rozbićparawan…

 

„Agnieszka Przepiórska świetnie utrzymuje uwagę publiczności podczas godzinnego monodramu, a ta nagradza ją oklaskami na stojąco. W jej roli jest mnóstwo ironicznej lekkości i humoru, a także śmiałości we wciąganiu widzów w działania: kogoś oskarża, innemu grzebie w torebce – o spektaklu „Kocham Bałtyk” Zośki Papużanki w reż. Agnieszki Przepiórskiej, zagranym premierowo podczas XX Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko w Gdańsku” – Wiktoria Formella z Nowej Siły Krytycznej.

 

Twórcy spektaklu:

 

Tekst: Zośka Papużanka

Reżyseria: Agnieszka Przepiórska

Współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna

Scenografia i kostiumy: Grupa Mixer

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Występuje: Agnieszka Przepiórska

 

Zobacz inne wydarzenia w Sopocie

 

Źródło: kalendarz.sopot.pl

fot. notatnikkulturalny.blogspot.com

Miejsce

Teatr na Plaży
Ośrodki kultury

Teatr na Plaży

ul. Mamuszki , Sopot

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Sopocie

Miejscowość:
Sopot
Miejsce imprezy:
Teatr na Plaży
Miejscowość:
Sopot
Miejsce imprezy:
Opera Leśna
Miejscowość:
Sopot
Miejsce imprezy:
m.in. Multikino Sopot

Zobacz również