Podlaski Przełom Bugu - noclegi

(44 noclegi w Polsce)
od
40
/usługę

Agroturystyka u Ewy

Łańcuchów
10 Rewelacyjny!

Pani Ewa wspaniała, pomocna gospodyni. Czysto, miło i piękna okolica. Polecam!

Marta Barczak

Lawendowe Gospodarstwo Agroturystyczne

9.6 Rewelacyjny!

Spędziliśmy przecudny czas w Lawendowym Gospodarstwie u Pani Teresy. Atmosfera miejsca przekonała Nas żeby zostac dłużej niz...

Sławek
od
270
/usługę

Dom letniskowy na wsi podlaskiej

Ciechanowiec
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!
Dom z kominkiem, duże ogrodzone podwórko - wyłącznie dla Ciebie. Zapraszamy ze zwierzętami.
od
100
/usługę

Agroturystyka Nad Bugiem

Rzewuszki
10 Rewelacyjny!

Dom położony w spokojnej małej miejscowości, z dala od innych, zamieszkanych zabudowań co sprawiło, że pobyt okazał się prawdziwą...

od
50
/usługę
od
170
/usługę

Domek letniskowy na wsi podlaskiej

Wojtkowice-Glinna
10 Rewelacyjny!

Cudowne miejsce,BARDZO dyskretny Gospodarz,raj dla zwierząt!

Aleksandra Waliczek 2020-08-24
od
40
/usługę

Pokoje noclegowe

9.8 Rewelacyjny!

Miło i przyjemnie :)

Przemysław 2020-07-29
od
170
/usługę

Domek letniskowy - spichlerz na wsi...

Wojtkowice-Glinna
7.6 Dobry!

Piękna okolica, domek czysty. Jednak polecam osobom niewysokim. Sypialnie są niziutkie, osoba o wzroście 170 cm nie mogła się całkiem...

Katarzyna 2020-07-27

Podlaski Przełom Bugu

O tym, jak wyjątkowe potrafią być tereny nad znanymi, polskimi rzekami, wie chyba każdy. To przede wszystkim duża dawka walorów przyrodniczych oraz miejsca, znajdujące się w ciszy i spokoju, w które możemy spokojnie wybrać się w gronie najbliższych. Przykładem takiego miejsca jest bez wątpienia Podlaski Przełom Bugu. To region, znajdujący się na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego. Jest to park krajobrazowy, który został utworzony w 1994 roku i zajmuje powierzchnię 30 904 ha. Obszar ten odznacza się przede wszystkim dużą różnorodnością siedlisk roślin oraz rzadkich ptaków. To, co urzeka, to na pewno krajobraz urozmaicony niewysokimi, łagodnie zarysowanymi wzgórzami, pozostałymi po zlodowaceniu. Po co jeździmy w ten region? Przede wszystkim, by miło spędzić czas z dala od ludzi.

Podlaski Przełom Bugu to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

To normalne, że w dzisiejszym świecie każdy chce się wyrwać na chwilę, by nabrać pozytywnej energii, potrzebnej do naszej codzienności. Te i inne wartości można znaleźć właśnie w tym regionie i to niezależnie, w jakim miesiącu. Głównym walorem przyrodniczym tego miejsc jest niepoddana regulacji, meandrująca rzeka Bug. Przyroda wolna od ludzkiej ingerencji tworzy tu wiele unikatowych mikrokrajobrazów. O wyjątkowości tego miejsca świadczy bez wątpienia fakt, że przebiega tędy Nadbużański Szlak Pieszy oraz ścieżki dydaktyczno-przyrodnicze, na których można prowadzić zajęcia interdyscyplinarne z zakresu biologii, geografii oraz historii regionu. Śmiało można podziwiać ten teren o każdej porze roku, robi takie samo wrażenie. To zrozumiałe, że największej liczy turystów możemy się tu spodziewać w okresie letnim. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, to warto jest się wybrać w to miejsce jesienią, zimą lub wczesną wiosną. Niezapomniane przeżycia i wspaniały klimat gwarantowane.

Podlaski Przełom Bugu – na krótki, czy dłuższy urlop?

Odpowiadając na to pytanie, śmiało można stwierdzić, że przeważa ta pierwsza opcja. W sezonie dominują zazwyczaj krótkie wyjazdy weekendowe. Ta forma jest popularna głównie wśród okolicznych mieszkańców i turystów z regionu. Każdy chce zaczerpnąć odrobinę świeżego powietrza i poddać się aktywności na świeżym powietrzu, łącząc przyjemne z pożytecznym. Możemy podziwiać wspaniałą przyrodę. Oczywiście zdarzają się również osoby, które wybierają się tu na dłuższy urlop. Jest to jednak mała część.

Podlaski Przełom Bugu – co warto zobaczyć?

Na tak postawione pytanie, można śmiało stwierdzić, że warto zobaczyć przede wszystkim wspaniałą przyrodę, liczne gatunki ptaków i zwierząt oraz wspaniałe krajobrazy. Wszystko znajdziemy właśnie w tym miejscu. Warto również podkreślić, że w tym miejscu znajdziemy aż 7 rezerwatów przyrody o zróżnicowanym charakterze. Są to odpowiednio: Kózki, Zabuże, Czapli Stóg, Łęg Dębowy, Szwajcaria Podlaska, Stary Las oraz Mierzwice.


Oprócz przyrody, w regionie znajdziemy również wiele wspaniałych zabytków. Bez wątpienia warto jest odwiedzić przede wszystkim: zabytki Terespola, stadninę koni w Janowie Podlaskim, słynną na cały kraj, barokową kolegiatę Świętej Trójcy w Janowie Podlaskim, najstarsza stacja benzynowa w Polsce, również w Janowie. Zwiedzając to miasto, nie można nie wybrać się do Pratulina. To stąd wywodzi się 13 męczenników, zabitych przez żołnierzy rosyjskich w 1874 roku w akcji przeciwko nawracanym siłą na prawosławie wiernym Kościoła unickiego. Warto odwiedzić również małe miejscowości nad Bugiem, takie jak Gnojno, Borsuki, Serpelice, Klepacze, Zabuże – każda z nich ma swój klimat i to właśnie one najbardziej kojarzą się z aktywną turystyką. To właśnie tu przyjeżdżają harcerze na zgrupowania, a i miłośnicy survivalu również powinni znaleźć coś dla siebie właśnie tutaj.

Co i gdzie zjeść w regionie Podlaskiego Przełomu Bugu?

Region ten jest bogaty w różne smakowitości, których każdy powinien tu spróbować. W większości miejscowych lokali serwowane są dania regionalne, łączące w sobie smaki województwa lubelskiego i mazowieckiego. Warto tu wymienić chociażby: sękacze, ciasto Marcinek, lokalny przysmak „mrowisko”, kartacze, rosół z kołdunami. Kiszka ziemniaczana, czy pierekaczewnik. Wiele tych smaków powinna przypaść do gustu.


Ceny dań rozpoczynają się od 20 zł – wszystko tak naprawdę uzależnione jest od rodzaju wybranego dania i lokalu, w którym zjemy. Na pewno warto spróbować dań tutejszej kuchni – na pewno nie pożałujemy.

Noclegi w regionie Podlaskiego Przełomu Bugu

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w tym regionie są domki oraz agroturystyka – najczęściej wybierane przez pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Sam region ma bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc na Podlasiu liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w regionie Podlaskiego Przełomu Bugu

Średnia cena za nocleg na Podlasiu wynosi 140 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej centrum, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszy się agroturystyka, w której koszt rozpoczyna się od 27 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend utrzymują się na podobnym poziomie, jak te obowiązujące w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w regionie Podlaskiego Przełomu Bugu

Turyści, poszukujący noclegu na Podlasiu, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo, prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów Podlaski Przełom Bugu

Ile kosztuje nocleg Podlaski Przełom Bugu?
Cena za nocleg Podlaski Przełom Bugu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu Podlaski Przełom Bugu wynosi 120 zł.
Czy ceny noclegów Podlaski Przełom Bugu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 33% od cen w dzień powszedni.
Jakie miejscowości Podlaski Przełom Bugu są najbardziej popularne?
Turyści szukający noclegu Podlaski Przełom Bugu najchętniej wybierają: Wojtkowice-Glinna, Chełm, Łęczna.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze Podlaski Przełom Bugu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe Podlaski Przełom Bugu mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane obiekty Podlaski Przełom Bugu to: Lawendowe Gospodarstwo Agroturystyczne.
Które noclegi Podlaski Przełom Bugu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się Podlaski Przełom Bugu poleca Lawendowe Gospodarstwo Agroturystyczne.
Które noclegi Podlaski Przełom Bugu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Lawendowe Gospodarstwo Agroturystyczne.

Filtry

Zamknij