Rozgrzej się poza stokiem

Po szaleństwach na stoku każdy ma prawo do odrobiny relaksu i możliwości zregenerowania swoich sił. Naszą propozycją dla wszystkich zmęczonych narciarzy jest wizyta w basenach termalnych. Słynie z nich przede wszystkim Podhale, ale i miejscowości w innych częściać polskich gór mają swoje gorące źródła.

Baseny termalne cieszą się coraz większą popularnością. W końcu kąpiel w przyjemnie ciepłej wodzie relaksuje i daje uczucie odprężenia. Wizyta w termach to świetny sposób na to, by dać odpocząć mięśniom, które musiały mocno wysilić się na stoku. Korzystaj więc z bogatych źródeł ciepłych wód mineralnych i rozgrzewaj się poza stokiem.

 

Baseny termalne – Podhale

 

Zakopane


W stolicy polskich Tatr rozgrzejesz się w basenach termalnych Aqua Parku Zakopane. W hali dostępny jest basen z torami pływackimi oraz basen rekreacyjny, który wyposażono w bicze i gejzery a także podwodne leżaki. Skorzystasz tam również z przeciwprądów oraz wodnych masaży. Jednak największą atrakcją tego miejsca jest basen zewnętrzny z wodą termalną o temperaturze 32 stopni Celsjusza. Korzystanie z niego jest możliwe nawet wtedy, gdy na zewnątrz panuje mróz! Dobra zabawa to nie wszystko, pamiętaj, że woda termalna ma również lecznicze właściwości. Kąpiel doskonale wpływa na układ ruchu i skórę, a oprócz tego obniża ciśnienie. Wypoczywaj więc i ciesz się przepięknym widokiem Tatr bez konieczności wychodzi z wody.

Chociaż zimą z niego nie skorzystasz, to pamiętaj, że kąpielisko z wodą geotermalną znajduje się też na Polanie Szymoszkowej. Jej temperatura to 30 stopni Celsjusza, a skład wzbogacają wapń, magnez, sód oraz potas. Przy otwartym kąpielisku znajdują się zjeżdżalnie, boisko do siatkówki plażowej oraz wypożyczalnia leżaków. Ta atrakcja Polany Szymoszkowej dostępna jest od czerwca.

 

Chochołów


Chochołowskie Termy to jeden z największych kompleksów w regionie. Tutejsza woda jest bogata w siarkę, magnez, wapń i sód – w ujęciu jej temperatura wynosi 82 stopnie Celsjusza, a ta dostępna w basenach schładzana jest do 36 stopni. W tutejszych termach możesz korzystać z basenów wewnętrznych wypełnionych solanką oraz oczywiście wodą termalną, a także basenów zewnętrznych. Aby w pełni wykorzystać właściwości lecznicze podhalańskich gorących źródeł, możesz wypróbować beczki termalne, które wypełnia surowa, siarkowa woda termalna. Jeżeli mało ci będzie rozgrzewających kąpieli, odwiedź chochołowskie Saunarium albo wypróbuj ofertę miejscowego Spa.

 

Bukowina Tatrzańska


Właściwie możesz tam pójść prosto ze stoku – Termy Bukovina słyną w całym kraju. To prawdziwe rodzinne centrum rozrywki z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Długie zjeżdżalnie i kilkanaście basenów, również zewnętrznych, przyciągają gości przez cały rok. Woda termalna w Termach Bukovina leczy bóle mięśni i stawów, pomaga również na schorzenia kręgosłupa. Nie ma więc lepszego miejsca, w którym zregenerujesz organizm po dużym wysiłku na stoku.

 

Białka Tatrzańska


W Białce Tatrzańskiej czeka na ciebie kolejny kompleks basenów termalnych – Terma Bania. Atutem jest tu na pewno sąsiedztwo Kotelnicy Białczańskiej. Podczas zjazdów narciarze od razu mogą zaplanować wieczorny relaks. A w Termach Bania można spędzić cały dzień i jeszcze nie spróbować wszystkich oferowanych atrakcji. Najważniejsze to wewnętrzne i zewnętrzne baseny rekreacyjne wypełnione wodą o temperaturze sięgającej 38 stopni Celsjusza. Warto odwiedzić też saunarium, gdzie codziennie odbywają się Rytuały Saunowe, oraz tężnię solankową.

 

Szaflary


Termy Szaflary to duży kompleks rekreacyjny, gdzie znajdziesz cztery baseny wypełnione wodą termalną. Jej temperatura utrzymywana jest pomiędzy 30 a 38 stopniami Celsjusza. Aby pobyt w tym miejscu nikogo nie znudził, udostępniono tu urządzenia do hydromasażu, gejzery, zjeżdżalnie i brodzik dla dzieci. W kompleksie znajduje się też strefa saun oraz Spa.

Niedaleko znajdują się Termy Gorący Potok – zespół kilkunastu basenów z surową wodą siarkową. Zabawę urozmaicają tu wodotryski, masaże wodny, gejzery oraz zjeżdżalnie. To w sumie ponad dwadzieścia niecek, w których temperatura wody wynosi od 34 do 40 stopni Celsjusza. Poza relaksem w basenach termalnych Gorący Potok oferuje między innymi możliwość skorzystania z saun oraz tężni solankowej, wokół której unosi się aerozol przesycający powietrze jodem.

 

Baseny termalne – Beskidy

 

Ustroń


Podczas zimowego wypoczynku w Ustroniu możesz udać się po relaks do dzielnicy uzdrowiskowej. Baseny należące do kompleksu Uzdrowisko Ustroń wypełnione są solanką, zaliczaną do najlepszych w kraju. W hali basenowej panuje specyficzny mikroklimat, który świetnie wpływa na drogi oddechowe. Poza pływaniem w basenach solankowych w Uzdrowisku Ustroń będziesz mógł skorzystać z zabiegów borowinowych, saunarium oraz rytuałów Spa.

 

Baseny termalne – Karkonosze

 

Jelenia Góra


Wypoczywasz w Karkonoszach? Znajdź kilka godzin i odwiedź Termy Cieplickie w Jeleniej Górze. Czekają tu na ciebie baseny pływackie, rekreacyjne z wodnymi atrakcjami oraz zewnętrzne baseny, które działają przez cały rok, bez względu na pogodę. Woda, która wykorzystywana jest w Termach Cieplickich, wyróżnia się dużą zawartością krzemionki, a wysokość jej temperatury sięga 36 stopni Celsjusza. Kompleks basenowy uzupełnia strefa Spa, która obejmuje sauny, jacuzzi, grotę śnieżną oraz gabinety masaży. To miejsce na pewno można uznać za rodzinne centrum rozrywki.

 

fot. ReneBoinski (pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również