Spotkanie z Tessą Capponi-Borawską i Agnieszką Drotkiewicz w Sopotecte w Sopocie

Mamy przyjemność zaprosić na spotkanie z Tessą Capponi-Borawską i Agnieszką Drotkiewicz - autorkami książki „Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i o kulturze” organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Włoch Italianissima oraz Galerię Kultury Multimedialnej Sopoteka.

Oto  co same autorki mówią o swojej książce:

„Smak kwiatów pomarańczy” to książka, w której patrzymy na świat przez pryzmat kuchni - jej związków ze sztuką, historią, muzyką i architekturą. To kolekcja pięknych kulinarnych wspomnień (chrupiące karczochy we Florencji, tuńczykowe ragu z Palermo, cukierki o smaku kwiatów pomarańczy w Rzymie) oraz ich powiązań ze sztuką (La Brioche Chardina, wiersz Pasoliniego przywołujący wspomnienie zapachu jaśminu i gorącej zupy). Co można zjeść, przemierzając rzymskie uliczki w blasku wschodzącego słońca? Jakie danie przypomina "Wariacje Goldbergowskie"? Jak przez lata zmieniała się rola kobiety w kuchni? W jaki sposób jedzenie wpłynęło na zjednoczenie Włoch? A jak przeobrażenia ostatnich dwudziestu pięciu lat w Polsce wpłynęły na polską kuchnię? Z czego robić chleb, kiedy nie ma mąki? Rozmawiamy o tym, co nas zachwyca, bawi i głęboko porusza. O tym, co jest w jedzeniu - więc także i w życiu - najważniejsze.

 

Spotkanie obędzie się w piątek 6 września 2019 w Sopotece  (Sopot Centrum, II. p) ul. Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot.

Początek spotkania: godzina 18.00.

Wstęp wolny

 

***

 

Informacje ze strony Wydawnictwa Czarne:


Tessa Capponi-Borawska – urodzona we Florencji absolwentka tamtejszego uniwersytetu, od 1983 roku mieszka w Polsce. Przez ponad 20 lat pracowała w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat związana z „Twoim Stylem”. Publikowała również w „Elle”, „Kuchni”, „Gazecie Wyborczej”, „W drodze” oraz „Rzeczpospolitej”. Autorka książek Moja kuchnia pachnąca bazyliąDziennik toskański i wielu innych publikacji o historii kuchni i kulturze jedzenia. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

Agnieszka Drotkiewicz (ur. 1981) – autorka powieści Paris London DachauDla mnie to samoTerazNieszpory oraz czterech zbiorów rozmów: dwóch wspólnie z Anną Dziewit – Głośniej! Rozmowy z pisarkamiTeoria trutnia i inne; dwóch samodzielnie – Jeszcze dzisiaj nie usiadłamPiano rysuje sufit. Przeprowadziła wywiad rzekę z Dorotą Masłowską (Dusza światowa) oraz rozmowę z Ewą Kuryluk (Manhattan i Mała Wenecja), za którą otrzymała nagrodę w konkursie Warszawskiej Premiery Literackiej. Jest też autorką dramatu Daleko od Wichrowych Wzgórz. Pisze między innymi dla „Przekroju”, „Dwutygodnika”, Teatru Wielkiego Opery Narodowej. We współpracy z marką Risk made in Warsaw prowadzi spotkania poświęcone kulturze.

 

Źródło: materiały prasowe

 

 

Zobacz inne wydarzenia w Sopocie

Miejsce

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Sopocie

Miejscowość:
Sopot
Miejsce imprezy:
Młody Byron - kawiarnia artystyczna
Miejscowość:
Sopot
Miejsce imprezy:
Młody Byron - kawiarnia artystyczna
Miejscowość:
Gdynia
(ok. 10km od Sopotu)
Miejsce imprezy:
Blues Club

Zobacz również