Sylwester w górach - Czy znajdziesz jeszcze wolne miejsca?

Sylwester w górach to bardzo popularna forma świętowania Nowego Roku, dlatego noclegów jest już coraz mniej, a znalezienie odpowiedniego miejsca wymaga wiele czasu i dużo cierpliwości.

Wolnych miejsc noclegowych w okresie świąt i Nowego Roku jest już jak na lekarstwo.


Bardziej zapobiegliwi rezerwowali miejsca kilka miesięcy temu.  Najlepsze rozeszły się błyskawicznie, bo jak mówią właściciele obiektów – nocleg należy rezerwować dużo wcześniej.

 

Do ostatniego dnia tego roku zostało około 50 dni. Tymczasem osoby, które chciałyby spędzić sylwestra w górach, wciąż próbują znaleźć wolne miejsce w pensjonatach czy kwaterach pod Tatrami albo Karkonoszami. Okazuje się, że nie jest to wcale takie łatwe. Wiele obiektów jest już od dawna  zarezerwowanych.


Duża część obiektów przygotowała dla gości specjalne pakiety na święta - https://boze-narodzenie.nocowanie.pl/ i sylwestra - https://sylwester.nocowanie.pl/, te rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.


Warto szukać miejsca nie tylko w największych miejscowościach, jak Zakopane czy Karpacz, ale także w tych mniejszych położonych wokół. Rzadko bywa, by nie było ani jednego wolnego miejsca. Rzeczywiście, wybór teraz jest mocno ograniczony, a znalezienie wolnego obiektu zajmuje dużo więcej czasu. Dlatego polecamy skorzystanie z opcji „Szukam noclegu” – wyszukiwarka ta działa w odwrotny sposób niż tradycyjne, to turysta zamieszcza ogłoszenie o poszukiwanym noclegu, a właściciele posiadający wolne pokoje odpowiadają na zapytanie.


Gdzie szukać noclegu?
Najlepiej na wiarygodnych portalach rezerwacyjnych, które działają długi czas na rynku, jak Nocowanie.pl. Gorący okres to idealna okazja na wyłudzenia oszustów. W ostatnim czasie w sieci pojawiły się fałszywe oferty wynajmu apartamentów w Zakopanem na okres świąteczno-noworoczny. Prezentowane miejsca są bardzo atrakcyjne wizualnie, znajdują się w centrum, a koszt ich wynajmu jest wyjątkowo konkurencyjny. Warunkiem skorzystania z promocyjnych cen jest, np. konieczność wpłaty całej kwoty.


Okazuje się, że oferowane noclegi są próbą wyłudzenia pieniędzy metodą „na wirtualne obiekty”. Tworzone są specjalne strony internetowe z wykorzystaniem zdjęć oraz danych należących do legalnie działających firm. Wstępne sprawdzenie zawartych tam danych nie musi wzbudzać podejrzeń. W rzeczywistości okazuje się, że strony te nie mają nic wspólnego z wynajmem pokoi. Policja apeluje o ostrożność i zachowanie czujności.


fot. ©Thaut Images (Fotolia.com)

 

Autor: Kamila Miciuła

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Waldek

rok temu
mnie udało się wczoraj przez bookapart zarezerwować ale też nie było już dużego wyboru

Zobacz również