Tak wyglądają noclegi w górskich schroniskach! Turyści są w szoku

Tak wyglądają noclegi w górskich schroniskach! Turyści są w szoku

Turyści, którzy po zniesieniu obostrzeń korzystali z noclegów w jednym z tatrzańskich schronisk, opowiedzieli o sytuacji, jakiej tam doświadczyli. Według nich to absurd rodem z filmów Stanisława Barei.

Od 12 lutego 2021 r. zniesiono obostrzenia, które dotyczyły zakazu wynajmu noclegów. Duże obiekty, takie jak hotele, pensjonaty a także schroniska górskie, mogą udostępniać połowę swoich pokoi. Właśnie tego dotyczy sytuacja jaką opisał turysta w jednym z postów w mediach społecznościowych. Czytamy w nim:

Uwaga Hit! Rozporządzenie mówi, że obiekty noclegowe muszą pozostawić połowę pokoi (nie miejsc noclegowych) wolnych. W związku z tym, w Murowańcu są na full wypełnione pokoje wieloosobowe, 2 i 3 stoją puste. Śpię z 9 obcymi osobami i wszystko jest zgodnie z rozporządzeniem, bo obok jest wolna jedynka. Jaka szkoda, że Bareja już nie żyje.


Sprawdź noclegi w górach blisko szlaków:
 Bacówka 2 Pokoje Gościnne i Apartamenty

Bacówka 2 Pokoje Gościnne i Apartamenty

Zakopane, ul. Hr. Władysława Zamoyskiego

Pensjonaty 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Tatra House Pensjonat

Tatra House Pensjonat

Zakopane, ul. Boczna

Pensjonaty 9.4
Dunajecki Dworek

Dunajecki Dworek

Bialy Dunajec, ul. Jana Pawla II

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Co na to przepisy?


Chociaż ta sprawa rozgrzała internautów, to w myśl przepisów schronisko górskie nie popełnia błędu, udostępniając turystom większe pokoje. Obiekt obowiązuje bowiem zasada, która mówi o tym, że może wynajmować tylko 50 procent swoich pokoi. Rozporządzenie w żaden sposób nie określa natomiast, jak duże mają one być.

Może się więc zdarzyć, że w tak specyficznym miejscu jak schronisko górskie turysta zostanie zakwaterowany w podobny sposób. Natomiast wszyscy powinniśmy mieć teraz na względzie bezpieczeństwo nasze oraz bliskich. Respektowanie zasad dystansu społecznego oraz stosowanie się do reżimu sanitarnego pozwoli zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem.


Źródło: natemat.pl


Następny artykuł Jak skutecznie promować...

Komentarze

Zobacz również