Urlop w tatrzańskim muzeum? Odkryj miejsce z niepowtarzalnym klimatem

Urlop w tatrzańskim muzeum? Odkryj miejsce z niepowtarzalnym klimatem

Czy planując urlop w górach, myślałeś kiedykolwiek o domku z kominkiem? Mamy dla Ciebie miejsce, które spełni wszelkie oczekiwania. To nieoczywisty obiekt, będący prawdziwą perełką, w którym góralska tradycja splata się ze sztuką, historią i patriotyzmem. Gdzie warto się wybrać?

O wypoczynku w domku w górach z kominkiem, marzy chyba każdy turysta. A jeśli do tego wszystkiego dodamy niepowtarzalny klimat, góralski styl wykończenia wnętrz i wszechobecną przyrodę, która jest swego rodzaju “wisienką na torcie”, jeśli chodzi o atuty tego miejsca, to otrzymamy miejsce idealne na nasz wypoczynek w regionie, który jest najchętniej odwiedzany, niezależnie od pory roku. 


Każdy turysta, który zdecyduje się na wybór tego miejsca, na pewno przekona się o tym, że jest to istny raj dla ciała i duszy każdego człowieka. To miejsce, jakich mało, jeśli chodzi o obiekty noclegowe. Mówi się, że obiekt ten został stworzony, a nie wybudowany, przez co można uznać go za prawdziwą perełkę Podhala.

 

 

 


CamPetrus to oferta wypoczynku w domu całorocznym, przeznaczonym dla 7 osób. Jego dokładna lokalizacja to miejscowość Stare Bystre - wioski, znajdującej się w powiecie nowotarskim, w gminie Czarny Dunajec. Może nie jest to popularna i oblegana miejscowość, ale w tym właśnie tkwi jej wyjątkowość. Wyróżnia się niezwykłym klimatem, bogatą historią i ciekawostkami. Z tej miejscowości pochodzi m.in. polski narciarz klasyczny Stanisław Biela, reprezentujący nasz kraj w kombinacji norweskiej, którego największym osiągnięciem jest drużynowy brązowy medal na Uniwersjadzie w 2015 i 2017 roku


Nawiązując do historii miejscowości Stare Bystre, należy podkreślić, że nazwa miejscowości wywodzi się od potoku Bystry. Jej mieszkańcy niegdyś słynęli z ciesielstwa, czyli zawodu związanego z obróbką drewna. Określało się ich mianem “siejków budarskich”. Obecnie zawód ten powoli odchodzi w niepamięć - obecnie wśród codziennych zajęć tutejszych mieszkańców dominuje przede wszystkim hodowla bydła mlecznego i produkcja serów, w tym bundzu i oscypków, w tym pucoka, czyli walcowatej gałki sera, najczęściej wędzonego. Inni mieszkańcy trudnią się również turystyką. Dzięki nim powstają tak wspaniałe miejsca, jak ma to miejsce w przypadku CamPetrusa, który mam przyjemność przedstawić w tym artykule.


CamPetrus to wypoczynek w miejscu, w którym historia łączy się z tradycją i sztuką…

Powiedzieć, że to miejsce nieoczywiste to naprawdę mało. Każdy, kto zdecyduje się wybrać ten obiekt na swój nocleg, poczuje się, jakby był w innym świecie. To swego rodzaju raj dla ciała i ducha człowieka. Przy tworzeniu tego miejsca, kierowano się przede wszystkim ideami, wizjami i wrażliwością właścicieli obiektu oraz talencie lokalnych artystów, którzy podobnie jak gospodarze - kochają historię, lubią otaczać się dziełami sztuki i czerpać wszelkiego typu inspiracje z niecodziennego życia. Pobyt w tym miejscu na pewno rozbudzi ciekawość każdego turysty, a sam pobyt i nocleg stanie się swego rodzaju przygodą.


Dlaczego przygodą? Bo to miejsce inne niż wszystkie. Pomieszczenia nie są zwykłymi pokojami, ale komnatami. Wypoczywamy w łóżkach z ciemnego drewna w pomieszczeniu, w którym zamiast gazety, znajdziemy stare, zabytkowe księgi. Na tym nie koniec.

CamPetrus jest swego rodzaju muzeum, do którego biletem wstępu jest pobyt w tym obiekcie. Nie mamy określonego czasu na zwiedzanie i odkrywanie tego miejsca. Można to robić bez pośpiechu, w szlafroku i kapciach, zwracając uwagę na każdy najmniejszy szczegół. Co ważne, wszystkiego możesz tu dotknąć i przekonać się o tym, jak niezwykłe rzeczy i eksponaty znajdują się w tym właśnie obiekcie. 


O wyjątkowości CamPetrusa świadczy również fakt, że można tu obcować z historią na każdym kroku, a wszystko w rytmie slow, który w ostatnich latach staje się coraz popularniejszą formą podróżowania wśród Polaków. To właśnie tu możesz dotknąć przedmiotów dawnych górali w chłopskiej izbie, odpocząć w szałasie ze ścianami z naturalnej kory, czy oddać się melancholii w Pokoju Pamięci. Dla odprężenia, po zachodzie słońca możesz miło spędzić czas w grocie solnej i czy w gronie rodziny lub znajomych w salonie z wielkim, murowanym kominkiem.

 

 

 


Z oferty CamPetrusa może skorzystać 7 osób. Oferta obowiązuje przez cały rok. Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, przyrodniczymi, historycznymi, czy duchowymi, jest również domem ekologicznym – wykorzystującym fotowoltaikę, spadki wody, pompy ciepła.


Wśród udogodnień, z których goście mogą korzystać podczas pobytu w obiekcie, znajdują się:

  • bezpłatny parking

  • możliwość wyżywienia

  • miejsce do grillowania

  • sala z kominkiem

  • telewizor

  • gry planszowe i multimedialne

  • przechowalnia nart

  • sauna

  • grota solna

  • w pełni wyposażona kuchnia


...a dostępne tu wyżywienie zachwyci każdego smakosza


Warto podkreślić, że jest to miejsce wyjątkowe pod każdym względem. Każdy, kto zdecyduje się na nocleg w tym obiekcie, będzie miał możliwość skosztowania dań regionalnych, przygotowanych z lokalnych produktów. Na śniadania są serwowane m.in. świeżo wypiekany chleb, ręcznie robione masło, jajka od tutejszych kur, czy ser wytwarzany przez gospodarzy.

Szczególnie warte polecenia są własne wyroby, takie jak wędliny, dżemy, chleb, miód i przede wszystkim sery.


W tym miejscu zakochają się miłośnicy przyrody i historii


Wybór CamPetrusa to szczególnie warta uwagi propozycja dla miłośników przyrody, historii i niezwykłego klimatu. Cisza i otaczająca wszechobecna natura - urzeka, tworząc cudowną harmonię, którą działa kojąco i uspokajająco na przebywających tam ludzi.

Te idealne warunki i klimat, a także stan najwyższej intymności sprawiają, że człowiek w końcu może usłyszeć samego siebie. W tym miejscu można się zakochać!


Mamy nadzieję, że wybór tego miejsca przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom historii, sztuki i przyrody, ale również każdemu turyście.


Pamiętajcie również, że nasz kraj oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, dlatego Urlop 2021 warto spędzić w Polsce.


#WspieramTurystykęKrajową
Następny artykuł Chillout na Mazurach....

Komentarze

Zobacz również