Konferencja rządu. Obostrzenia zostają przedłużone

Konferencja rządu. Obostrzenia zostają przedłużoneTrwa konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Już wiadomo, że obostrzenia, które obecnie obowiązują, zostają przedłużone o ponad tydzień - do 18 kwietnia.
Jesteśmy w takiej sytuacji, gdzie z jednej strony widzimy pewien spadek zachorowań (…), ale ewentualne konsekwencje naszej mobilności w trakcie świąt poznamy dopiero w przyszłym tygodniu. Musimy więc się temu mocno przyglądać

– mówi podczas konferencji Adam Niedzielski.

Z tych powodów rząd podjął decyzje, że obostrzenia, które obecnie obowiązują, zostają przedłużone o ponad tydzień - do 18 kwietnia.

Minister Zdrowia podkreślił podczas konferencji, że na decyzję o przedłużeniu lockdownu w Polsce duży wpływ miała zła sytuacja w poszczególnych regionach. Chodzi tu m.in. o województwa wielkopolskie oraz dolnośląskie.

Prawdopodobnie w piątek (9 kwietnia) zostanie opublikowane najnowsze rozporządzenie.Co z majówką? Minister Zdrowia odpowiada


Podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski został zapytany o majówkę 2021...

 

- Myślę, że majówka to jeszcze zbyt wcześnie, by zakładać duże poluzowanie obostrzeń - mówi Adam Niedzielski. - Musimy się oswoić z myślą, że ta majówka będzie inna niż jeszcze dwa czy trzy lata temu.


Żadnych konkretnych informacji nadal jednak w sprawie majówki nie ma. Poznamy je zapewne w najbliższych tygodniach.


Obostrzenia obowiązujące w Polsce


Przypomnijmy, że od 27 marca w całej Polsce obowiązują obostrzenia, zgodnie z którymi zamknięte są m.in. sklepy meblowe i budowlane, salony fryzjerskie, kosmetyczne i urody, a także żłobki i przedszkola.  Zmniejszono również liczbę osób przebywających w tym samym czasie w kościołach i dużych sklepach oraz ograniczono działalność obiektów sportowych tylko dla sportu zawodowego.

 

Oprócz tego obowiązują także wszystkie nakazy i ograniczenia, które zostały wprowadzone wcześniej – zamknięte hotele i inne obiekty noclegowe, a także kina, teatry, filharmonie i galerie sztuki. Nadal obowiązuje też zakaz korzystania z basenów, saun, solariów a wszyscy uczniowie uczą się zdalnie.Następny artykuł Urlop w tatrzańskim muzeum?...

Komentarze

Zobacz również