Wielkanoc 2019. 35% więcej wyjazdów w święta

Wielkanoc 2019. 35% więcej wyjazdów w święta

Polacy coraz chętniej spędzają Wielkanoc z dala od świątecznego stołu. Miejscowości turystyczne w tym okresie nie są wówczas przepełnione, można bez ograniczeń korzystać z lokalnych atrakcji, a wiele hoteli i obiektów noclegowych przygotowuje specjalne oferty świąteczne.

Odnotowaliśmy ponad 35 proc. więcej zapytań o nocleg na święta w porównaniu z ubiegłym rokiem. W Polsce najchętniej wyjeżdżamy w góry i nad morze.


W roku 2019 Wielkanoc wypadała w wyjątkowo korzystnym okresie, ponieważ wolne można połączyć z długim weekendem majowym. Wiele osób zaplanowało 7 dni wolnego w pracy, dzięki czemu może cieszyć się ponad dwutygodniowym wypoczynkiem.


W polskiej tradycji Święta Wielkanocne kojarzone są głównie z przeżyciem religijnym oraz rodzinnymi spotkaniami przy stole. Jednak z roku na rok widać, że coraz więcej osób wykorzystuje święta na podróże, które pozwalają odpocząć i uwolnić się od szarej codzienności oraz spędzić ten czas na relaksie z rodziną, pomijając okołoświąteczne przygotowania.

 

To również doskonała okazja, aby nabrać sił do pracy w miesiącach, które dzielą większość Polaków od wakacji. Hotele, pensjonaty i inne obiekty noclegowe przygotowują specjalne wielkanocne oferty, oferując gościom świąteczne śniadania, dzięki czemu mogą się cieszyć atmosferą Wielkanocy z dala od domu.

 

Polacy coraz szybciej planują święta. Już w lutym rezerwowano noclegi na Wielkanoc. Najczęściej wyjeżdżano w parach oraz z dziećmi podróżując w trzy czy cztery osoby.


Do najchętniej wybieranych miejsc zaliczają się oczywiście góry. Podczas Wielkanocy wśród miast cieszących się największą popularnością były:
- Karpacz – 5,42% wszystkich zapytań o nocleg na Wielkanoc 2019*
- Zakopane – 5,11%
- Szklarska Poręba – 3,71%
- Szczawnica – 3,68%
- oraz Władysławowo – 3,04%.


Na kolejnych miejscach znalazły się Kołobrzeg (2,69%), Solina (2,44%), Kudowa Zdrój (2,20%), Kraków (2,18%) i Międzyzdroje (2,11%).


Średnia cena noclegu dla jednej osoby to ok. 50 zł, jednak zależnie od lokalizacji, kategorii i standardu obiektu ceny znacznie się różnią.


*% wszystkich zapytań o nocleg w okresie Świąt Wielkanocnych 2019 21-22 kwietnia


Dane pochodzą z Portalu Nocowanie.pl z okresu Wielkanocy 2018 (1-2 kwietnia) w porównaniu do 2019 (21-22 kwietnia).

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również