Wyciągi narciarskie w dobie pandemii. Dobre informacje dla narciarzy

Wyciągi narciarskie w dobie pandemii. Dobre informacje dla narciarzy

Po obostrzeniach ogłoszonych przez rząd podczas sobotniej konferencji prasowej, tegoroczny sezon narciarski stanął pod dużym znakiem zapytania. Wszystkie polskie wyciągi narciarskie miały zostać zamknięte. Jest jednak światełko w tunelu i wiele na to wskazuje, że białe szaleństwo w tym roku dojdzie do skutku, jednak z pewnymi ograniczeniami. Podczas dzisiejszego spotkania ministra Jarosława Gowina z przedstawicielami branży narciarskiej ustalono pewne szczegóły.

Nie da się ukryć, że to przede wszystkim dla czasu spędzanego na stokach narciarskich i popularnych trasach narciarstwa biegowego, popularne miejscowości górskie i nie tylko cieszą się tak dużym zainteresowaniem turystów. Podkreślmy również to, że na każdym stoku narciarskim możemy uprawiać sporty zimowe w naprawdę bezpieczny sposób. Turyści do dyspozycji mają kilka tras, dostosowanych do poziomu umiejętności. Jeśli nie potrafisz jeździć na nartach, żaden problem. Pod czujnym okiem instruktora możesz w tym sezonie narciarskim spróbować swoich sił na stoku. Pamiętajmy również o tym, że z oferty wyciągów narciarskich mogą korzystać również dzieci na specjalnie przygotowanych trasach narciarskich.


Do wyboru mamy naprawdę wiele wspaniałych stoków narciarskich, perfekcyjnie przygotowanych i bezpiecznych. W związku z tym, że przedłużone zostało zawieszenie funkcjonowania obiektów narciarskich podczas ferii zimowych, które będą obowiązywać w jednym terminie dla wszystkich od dnia 4 do 18 stycznia, pod znakiem zapytania stanęło również funkcjonowanie wyciągów narciarskich.


Czy tegoroczny sezon narciarski dojdzie do skutku?


Podczas piątkowej wypowiedzi ogłoszonej przez wicepremiera i ministra Rozwoju, Pracy i Technologii - Jarosława Gowina, że wyciągi narciarskie w nadchodzącym sezonie pozostaną zamknięte, podobnie jak obiekty noclegowe, pojawiła się nadzieja, że tegoroczny sezon jednak dojdzie do skutku.


W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie ministra z branżą narciarską, podczas którego wypracowany został protokół sanitarny, który jeszcze dziś ma zostać skonsultowany z Głównym Inspektorem Sanitarnym.


Za pośrednictwem Twittera, wicepremier Jarosław Gowin ogłosił, że:


“W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z GIS. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy”.


Wypracowanie reżimu sanitarnego ma, jak wskazał na Twitterze wiceszef MRPiT Andrzej Gut-Mostowy, zapewnić "bezpieczeństwo turystów i pracowników stoków narciarskich".


Obecnie nie są znane dokładne szczegóły na temat tego, jak dokładnie miałoby wyglądać funkcjonowanie wyciągów narciarskich w nadchodzącym sezonie. O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować.


Sprawdź koniecznie: Idealne miejsca dla narciarzy w Polsce. Gdzie oddać się zimowemu szaleństwu?


Następny artykuł Atrakcyjny Śląsk: Korbielów

Komentarze (2)

Gorek

miesiąc temu
Po ch***, nie otworzą się

Nocowanie.Pl

miesiąc temu
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem https://www.nocowanie.pl/osrodki-narciarskie-jednak-otwarte.html

Zobacz również