Wykorzystanie turystycznych obiektów noclegowych w I półroczu 2017

W pierwszym półroczu 2017 roku w porównaniu do 2016, widoczny był wzrost ogólnej liczby turystów korzystających z noclegów. Wzrost liczby zapytań o noclegi przekroczył 90%.

Turyści

W pierwszych sześciu miesiącach 2017 roku serwis Nocowanie.pl odnotował średnią liczbę unikalnych użytkowników ponad 1,6 mln. W analogicznym okresie roku poprzedniego liczba kształtowała się na poziomie 1,3 mln. Widoczny jest więc wzrost o 25%.

 

 

Zdecydowany wzrost zainteresowania ofertą noclegową widać od pierwszego weekendu majowego, kiedy Polacy zaczynając od majówki, myśli kierują w stronę wakacyjnych urlopów. W pierwszym półroczu, to właśnie pierwszy letni miesiąc, cieszy się wyraźnym wzrostem liczby użytkowników, która w 2017 roku przekroczyła 2,5 mln internautów.


Obiekty noclegowe

Największe zainteresowanie wśród obiektów noclegowych w 2017 miały kolejno kwatery i pokoje (45%), apartamenty (15%), domki (14%) i pensjonaty (11%), następnie wille (4%), hostele (3%), agroturystyka (3%), ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe (3%) oraz hotele (2%).

 

 

 

Miejsca

Od stycznia do czerwca 2017 największa popularnością turystów cieszyło się województwo pomorskie (27%), następnie zachodniopomorskie (20%), małopolska (19%) i dolnośląskie (14%). Najrzadziej turyści odwiedzają łódzkie, lubuskie i opolskie. W poprzednim roku lista wyglądała bardzo podobnie, jedynie województwo warmińsko -mazurskie wyprzedziło Mazowsze.

 

 

Dane pochodzą z serwisu Nocowanie.pl w okresie styczeń-czerwiec 2017 w porównaniu do analogicznego okresu w 2016.

 

Autor: Kamila Miciuła

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również