Zimowe atrakcje Krainy Tysiąca Jezior

Zimowe atrakcje Krainy Tysiąca Jezior

Jeszcze tylko kilka tygodni i całą Polskę ogranie białe szaleństwo. Zamiast zimowego wyjazdu w góry, proponujemy wypoczynek na Mazurach. Tutaj po prostu nie można się nudzić!

Zimowe Mazury z roku na rok zdobywają coraz większą liczbę wielbicieli. Na turystów czekają tu bowiem atrakcje, które są trudno dostępne gdzie indziej. Cały wachlarz zimowych aktywności dostępny jest na terenie miast, które współpracują w ramach kampanii „7 Cudów Mazur”, oraz w ich okolicy. Do kampanii tej należą: Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, Pisz, Ruciane-Nida, Ryn oraz Węgorzewo.

Na zimowym jeziorze


Latem żagle, a zimą sporty ekstremalne – mazurskie jeziora nigdy nie są puste. Największą popularnością w regionie cieszą bojery, aktywność, z którą Mazury związane są od drugiej wojny światowej. To stąd pochodzi czołówka zawodników oraz mistrz świata, mrągowianin Karol Jabłoński. Bojer to nic innego jak niewielka jednostka, która napędzana jest siłą wiatru. Przy sprzyjających warunkach, zawodnicy potrafią rozpędzić się do stu kilkudziesięciu kilometrów na godzinę!

Oprócz bojerów, na Mazurach można uprawiać też snowkiting. Jest to ślizganie się po po zamarzniętym jeziorze przy użyciu latawca. Pływa się za nim na desce snowboardowej, łyżwach lub nartach. Osoby, które latem uprawiają windsurfing, na pewno chętnie spróbują iceboardingu, będącego połączeniem żagla z pędnikiem oraz specjalnej platformy wyposażonej w płozy.

Zimowe Mazury – tylko dla wytrzymałych


Zimą na Mazurach można zmierzyć się ze swoimi słabościami. Jest to bowiem miejsce, które upodobali sobie wielbiciele kąpieli lodowych! Wykute w lodowych taflach przeręble przyciągają morsów i płetwonurków. Twierdzą oni, że zimą woda jest najbardziej przezroczysta, a widoczność dochodzi nawet do dwudziestu metrów.

Lasy w regionie obfitują w niezliczoną liczbę narciarskich tras biegowych, na których odnajdą się zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni narciarzy. Rozbudowana baza turystyczna umożliwia wypożyczenie sprzętu, więc nie trzeba mieć własnych biegówek, by poczuć się jak Justyna Kowalczyk!

 Na amatorów silnych wrażeń czekają również zawody psich zaprzęgów, będące świetną rozrywką dla osób lubiących współzawodnictwo, dziką naturę i zwierzęta.

Źródło: Kampania 7 Cudów Mazur

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również