Zimowy wypoczynek z dala od ludzi. Gdzie warto się wybrać?

Zimowy wypoczynek z dala od ludzi. Gdzie warto się wybrać?

Jeszcze dosłownie chwila i za naszymi oknami pojawi się typowo zimowa aura. Przez wiele osób jest nie do końca lubiana, ze względu na krótkie dni, mróz i pluchę, ale dla większości z nas stanowi doskonałą okazję do zorganizowania zimowego wyjazdu. Pomimo trwającej pandemii, można bezpiecznie podróżować, o czym warto przekonać się osobiście, wybierając bezpieczne miejsca na wypoczynek, w których nasz kontakt z innymi ludźmi będzie ograniczony. Gdzie warto się wybrać na zimowy wypoczynek? O tym poniższy artykuł.

Ostatnie lata pokazały, że sezon zimowy cieszy się niezwykłym zainteresowaniem głównie wśród miłośników jazdy na nartach. A, że najlepsze warunki ku temu panują w górach, to oczywiste jest to, że regiony górskie są najchętniej wybieranymi miejscami na zimowy wypoczynek. Są jednak odstępstwa od tej reguły, bo spora część osób decyduje się również na wyjazd w miejsca, które są ściśle kojarzone tylko i wyłącznie z okresem letnim i wakacjami.


Czas pandemii i wzrastająca liczba przypadków zachorowań, spowodowały, że część osób w trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych, decyduje się na wyjazd i nocleg w ustronnym miejscu, w którym kontakt międzyludzki będzie ograniczony. Musimy przyzwyczaić się do tej sytuacji w każdej dziedzinie naszego życia. Dotyczy to również podróżowania w wyjątkowe polskie miejsca. Jeśli marzy nam się zimowy wyjazd, to warto przede wszystkim wybrać w miarę bezpieczne miejsce. Pamiętajmy również o wszelkich zaleceniach i obostrzeniach, publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia i GIS i unikajmy podróży do miejsc, w których występuje najwięcej przypadków zachorowań. Zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i dbanie o higienę to kwestie, które każdy, nie tylko turysta, musi wziąć sobie do serca. Warto na nocleg wybrać również tzw. ustronne miejsca i takie kategorie obiektów noclegowych, w których będziemy mieć minimalną styczność z innymi ludźmi.


Warto podkreślić, że w sezonie zimowym podróżuje spora część turystów. Ma to przede wszystkim ścisły związek z okresem świąteczno-noworocznym i chęcią poszusowania na popularnych polskich stokach narciarskich. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak będzie wyglądało podróżowanie w najbliższych miesiącach. Mamy dużą nadzieję, że liczba przypadków zachorowań w najbliższych miesiącach zacznie spadać i będziemy mogli w pełni cieszyć się zimowym szaleństwem, zarówno na stokach narciarskich, jak i w miejscowościach wypoczynkowych.


Sprawdź również: Jak dobrze zaplanować zimowy urlop? Porady i wskazówki


Zimowy urlop z dala od turystów - gdzie warto się wybrać?


Mając na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich, postanowiliśmy przygotować 3 pomysły na wyjazd, podczas którego każdy będzie mógł się czuć bezpiecznie, jednocześnie w pełni korzystać z niezwykłego klimatu. Bezpieczny wyjazd w dużej mierze jest możliwy głównie dzięki nam samym. Wybraliśmy miejscowości, w których miłośnicy gór, morza i jezior, powinni znaleźć coś dla siebie. Mamy tu przede wszystkim na myśli miejscowości: Świeradów-Zdrój, Gołdap i Kopalino. Gwarantujemy, że urlop w tych miejscach na pewno będzie udany.


  • Zimowy wyjazd do Świeradowa-Zdroju


Przegląd bezpiecznych miejsc na zimowy wypoczynek, rozpoczynamy od gór i Świeradowa-Zdroju, który to jest popularną i spokojną miejscowością na wypoczynek w Górach Izerskich. Jego głównym atutem jest bez wątpienia fakt, że nie jest tak zbytnio oblegany, jak ma to np. miejsce w przypadku tatrzańskich miejscowości. Z ciszy i spokoju można korzystać tu na każdym kroku. Sam Świeradów słynie głównie z tego, że jest jedną z najbardziej znanych polskich miejscowości uzdrowiskowych. W XVIII wieku odkryte zostały tu lecznicze wody mineralne, a w 1899 roku wybudowano stojący po dziś dzień: Dom Zdrojowy. Oprócz tego należy podkreślić niezwykłość tej miejscowości, na którą duży wpływ mają bez wątpienia znajdujące się tu zabytki i atrakcje. Można tu podziwiać m.in. czarci młyn, wiele zabytkowych chat, zakłady kuracji borowinowej, czy modrzewiową Halę Spacerową.


Dlaczego Świeradów-Zdrój nadaje się na zimowy i bezpieczny wypoczynek? Przede wszystkim panuje tu wspaniały klimat. Oprócz tego, Świeradów jest typową miejscowością turystyczną, którą z powodzeniem można odwiedzać o każdej porze roku. Miłośnicy zimowego szaleństwa również mają tu co robić. Działają tu tory saneczkowe, 6 wyciągów narciarskich i całoroczna kolej gondolowa na Stóg Izerski. Oprócz tego Świeradów-Zdrój posiada doskonale rozwiniętą bazę noclegowo-gastronomiczną, co umożliwia bezpieczny wypoczynek, również w bezpiecznych miejscach i z dala od ludzi.Kwatery Prywatne Nadzieja

Kwatery Prywatne Nadzieja

ŚWIERADÓW ZDRÓJ, ul. Elizy Orzeszkowej

Kwatery i pokoje 9.8
Pokoje gościnne Górski Raj

Pokoje gościnne Górski Raj

Świeradów-Zdrój, ul. Asnyka

Kwatery i pokoje 9.6
U Stachosa

U Stachosa

Świeradów-Zdrój, ul. Wyszyńskiego

Kwatery i pokoje 9.8
Już dziś zaplanuj swój pobyt i zarezerwuj nocleg w Świeradowie-Zdroju


  • Zimowy wyjazd do Gołdapi


Nasza kolejna propozycja bezpiecznego zimowego wypoczynku pochodzi z regionu Suwalszczyzny. Znajdziemy tu, co warto podkreślić, wiele wspaniałych miejsc na wypoczynek, który może być w pełni udany również zimą, tym bardziej, że Gołdap posiada wyciąg narciarski, przez co również i w tym regionie możemy w pełni oddać się zimowemu szaleństwu na stoku narciarskim. Suwalszczyzna sama w sobie jest regionem nieodkrytym, podobnie jak całe Podlasie i w tym tkwi właśnie ich wyjątkowość. Regiony te nie są zbyt oblegane i to jest ich dużym atutem, bo pozwoli nam to spędzić miło i bezpiecznie nasz czas, z dala od innych osób. Znajdziemy tu również liczne zabytki i możliwości aktywnego spędzania czasu. Region, jak i Gołdap stanowią prawdziwy raj dla narciarzy biegowych. Również każdy w tym właśnie miejscu może spróbować swoich sił w wędkarstwie podlodowym. Bliskie otoczenie lasów i jezior sprzyja spacerom, więc naprawdę w tym miejscu każdy może odpocząć. Gołdap stanowi również doskonałą bazę wypadową do zwiedzania całego regionu, co może stanowić wspaniałe urozmaicenie naszego zimowego wypoczynku. O tym, jak jest tu fantastycznie i bezpiecznie, warto przekonać się osobiście i zdecydować się na tę właśnie propozycję.

 

 

Siedlisko Jagiele

Siedlisko Jagiele

Banie Mazurskie

Agroturystyka 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Gościnne

Pokoje Gościnne

Gołdap, ul. ul. Suwalska

Pensjonaty
Noclegi

Noclegi

Gołdap, ul. ul. Bagienna

Kwatery i pokoje 9.6

 

 


Sprawdź koniecznie najlepsze oferty noclegów w Gołdapi


  • Zimowy wyjazd do Kopalina

Zimowy urlop może być również w pełni udany i bezpieczny, jeśli zdecydujemy się na nadmorski kierunek. Wiele osób właśnie z tą myślą, by miło spędzić czas, decyduje się na wyjazd właśnie w tym okresie. Nie da się ukryć, że kierunek nadmorski jest szczególnie popularny wśród osób miłujących ciszę i spokój, jak i tych którzy chcą korzystać z klimatu i dużej ilości jodu, znajdującej się w powietrzu. Nad morzem znajdziemy popularne kurorty wypoczynkowe, jak i mniejsze miejscowości, w których bezpiecznie spędzimy swój czas. Jedną z nich jest Kopalino. To mała kaszubska wieś w powiecie wejherowskim, znajdująca się blisko Białogóry i popularnej latarni morskiej Stilo. Nie jest to miejscowość szczególnie oblegana w sezonie zimowym i w tym tkwi jej wyjątkowość. Nocleg w ustronnym miejscu i z dala od ludzi, jest możliwy właśnie tu. By dostać się na plażę, musimy pokonać dystans 2 km ścieżką, prowadzącą przez wspaniały las. Możemy tu w związku z tym spędzać czas aktywnie, podczas nadmorskich spacerów i nie tylko. Pamiętajmy również o tym, że w samym Kopalinie i najbliższej okolicy znajdziemy również liczne atrakcje. Są to m.in. Jezioro Kopalińskie, odlewnia szkła w Szklanej Hucie, w której to również znajdują się kurhany, pochodzące z okresu 650-125 r. p.n.e. Warto odwiedzić to miejsce zimą. To gwarancja bezpiecznego wypoczynku nad morzem.

 

 

Słowicze Gniazdo

Słowicze Gniazdo

Choczewo, ul. ul. Słowika

Domki 10.0
Osada Rybacka - domki całoroczne

Osada Rybacka - domki całoroczne

Kopalino, ul. Tataraki 1 od Rybackiej

Domki
Dom Roberto

Dom Roberto

Choczewo, ul. ul. Morska

Domy wakacyjne 10.0

 

 


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Kopalinie


Mamy nadzieję, że zimowa podróż do wspomnianych wyżej miejsc będzie niezwykle udana, pełna spokoju i wspaniałych wrażeń, związanych z odkrywaniem nowych miejsc. Podróżujmy bezpiecznie i odpowiedzialnie!


Następny artykuł Kaszuby na weekend - co...

Komentarze

Zobacz również