Zupełnie nowa atrakcja w Zakopanem. Prawdziwa gratka dla miłośników narciarstwa!

Zupełnie nowa atrakcja w Zakopanem. Prawdziwa gratka dla miłośników narciarstwa!

Turyści kochają Zakopane i widać to na każdym kroku. A pokochają jeszcze bardziej w kolejnych latach, kiedy to zostanie oddana do użytku zupełnie nowa atrakcja w Zakopanem. Prace, związane z przygotowaniem projektu, już się rozpoczęły, a to wyjątkowe miejsce będzie poświęcone przede wszystkim tematyce narciarstwa. Co to takiego i gdzie dokładnie będzie zlokalizowane?

O wyjątkowości Zakopanego chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Atrakcje turystyczne w Tatrach są uznawane jako te najpiękniejsze i najlepsze w polskich górach. Pewne jest to, że każdy znajdzie tu dla siebie coś naprawdę wyjątkowego, bo tematyka muzeów, parków rozrywki, czy miejsc zabaw, jest dostosowana do różnych grup wiekowych. Zainteresowaniem cieszą się praktycznie przez cały rok - widać to wśród turystów, którzy wybierają m.in. domki Tatry na miejsce swojego wypoczynku.


Nawiązując do atrakcji, to trzeba jasno określić, że należą do nich przede wszystkim szczyty górskie wraz z malowniczymi szlakami, zabytkowe kościoły, muzea w Zakopanem, centralne punkty miast, czy miejsca poświęcone danej dziedzinie. Jest już wystawa Kamiland, która jest poświęcona osobie Kamila Stocha i tematyce skoków narciarskich, więc teraz przyszedł czas na zupełnie nową atrakcję turystyczną w Zakopanem, która powinna przyciągnąć w szczególności miłośników narciarstwa. Sezon narciarski w Tatrach praktycznie już się rozpoczął, a ośrodki narciarskie w Tatrach są już czynne lub rozpoczynają naśnieżanie. Jednak, żeby odwiedzić miejsce, któremu został poświęcony ten artykuł, będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat.


Poznaj: Ciekawe miejsca w Polsce na zimowy weekend. Gdzie się wybrać?


Nowa atrakcja w Zakopanem - już niedługo otwarcie Muzeum Narciarstwa i Taternictwa


Nie ulega żadnej wątpliwości, że narciarstwo i taternictwo stanowią te aktywności, na które w dużej mierze decydują się turyści, którzy wybrali noclegi w Tatrach. Dlatego też zaistniała potrzeba, by stworzyć takie miejsce, które będzie poświęcone właśnie tej tematyce. Ciekawostką jest fakt, że o powstanie Muzeum Narciarstwa i Taternictwa zabiegano od ponad 100 lat i w końcu się udało.


Będzie to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Muzeum będzie zlokalizowane w budynku dawnej Szkoły Muzycznej w Zakopanem. Muzeum Tatrzańskie zakupiło tę willę za 5 mln 325 tysięcy złotych, a środki wyłożyły Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


Zobacz koniecznie: Co robić w Zakopanem gdy pada? Pomysły na deszczowy dzień


Na gruntowny remont willi, będzie trzeba przeznaczyć drugie tyle. Rozpoczęły się już prace, związane z przygotowaniem całej niezbędnej dokumentacji. I wszystko wskazuje na to, że oficjalne prace rozpoczną się już w następnym roku.


Kiedy otwarcie nowej atrakcji w Zakopanem?


Przede wszystkim, należy podkreślić, że gruntowne przeprowadzenie remontu, którego celem jest powstanie Muzeum Narciarstwa i Taternictwa, wymaga ogromu prac i odpowiednich środków finansowych. Dlatego też do muzeum będziemy mogli się wybrać dopiero za kilka lat. Szacuje się, że placówka powstanie na przełomie 2026 i 2027 roku.

Bryła zabytku ma być przywrócona do pierwotnej formy. Fasada, która została otynkowana, będzie najprawdopodobniej przywrócona do oryginalnej okładziny drewnianej.


Sprawdź: TOP 10 atrakcji Zakopanego


Co będzie można zobaczyć w Muzeum Narciarstwa i Taternictwa?


Jak sama nazwa wskazuje, tematyka muzeum będzie poświęcona narciarstwu i taternictwu. Nie ulega żadnej wątpliwości, że Tatry wychowują, a te dwie aktywności stanowią ulubiony sposób spędzania wolnego czasu wśród turystów.


Nowa atrakcja w Zakopanem zaprezentuje wystawę, która będzie obejmować eksponaty poświęcone właśnie tym sportom. Należy podkreślić, że w kolekcji Muzeum Tatrzańskiego znajduje się już 100 zabytkowych drewnianych nart, w tym narty pionierów polskiego narciarstwa. Michał Murzyn - dyrektor Muzeum Tatrzańskie zaapelował jednak do osób, które posiadają pamiątki i artefakty związane z Tatrami do współtworzenia tego miejsca.


Sprawdź noclegi w Zakopanem:

Wszystko wskazuje na to, że zupełnie nowa atrakcja w Zakopanem stanie się turystycznym hitem. Na uroczyste otwarcie musimy jednak jeszcze trochę poczekać.Następny artykuł Górski relaks w nowoczesnym...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej