Imprezy i koncerty w Sudetach

Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

Góry Bialskie są dość mało znanym i przez to jeszcze bardziej fascynującym pasmem górskim w południowej Polsce. Są zlokalizowane w Sudetach Wschodnich, w sąsiedztwie malowniczej Kotliny Kłodzkiej. Graniczą z Górami Złotymi i Masywem Śnieżnika. Według niektórych badaczy, nie tworzą odrębnego pasma górskiego, lecz są częścią Gór Złotych. Ze względu na dziki i całkowicie odmienny charakter od reszty Sudetów, są często nazywane Sudeckimi Bieszczadami lub Śląskimi Bieszczadami. Jest to miejsce wprost stworzone dla turystów, którzy kochają ciszę, spokój i puste szlaki.
Położony w Górach Bialskich Rudawiec reprezentuje Koronę Gór Polski mimo tego, że wcale nie jest najwyższym szczytem tego pasma górskiego. Co więcej, istnienie Gór Bialskich jest poddawane w wątpliwość przez wielu specjalistów, którzy widzą w ich miejscu Góry Złote. Jest to więc w pewnym sensie wyjątkowe wzniesienie w Sudetach , które warto odwiedzić, nie tylko jeśli zbieramy pieczątki Korony Gór Polski , lecz tak że chcemy na własne oczy zobaczyć ten wzbudzający sporo kontrowersji szczyt.
Nie ma żadnej wątpliwości, że skoro góry, to wybór najczęściej pada na te najpopularniejsze regiony górskie. A tak się składa, że wiele do zaoferowania mają Góry Złote, które z jednej strony polecają się na spacery dla kuracjuszy, a z drugiej - stanowią najbardziej dziką część Sudetów. Dlaczego warto odwiedzić akurat ten region górski?
Planując swój wyjazd w góry, niemal każdy dokłada wszelkich starań, by wypoczywało się możliwie jak najlepiej. Jeśli kochacie góry, to obowiązkowym punktem wyprawy będą oczywiście górskie wędrówki. W tym przypadku, można mówić o różnego typu aktywności. Jedni decydują się na te najwyższe szczyty. Inni wybierają nieco niższe, ale są i tacy, którzy lubią odwiedzać te najpopularniejsze miejsca. A gdy weźmiemy pod uwagę Góry Wałbrzyskie, to do takiej kategorii na pewno zalicza się Trójgarb. W czym tkwi wyjątkowość tego szczytu i jak go zdobyć?
Podróże w najpiękniejsze regiony górskie w Polsce mają to do siebie, że można odkrywać zarówno te bardziej znane, jak i mniej popularne miejsca. Jeśli skupimy się na mniej znanych, ale w pełni wyjątkowych regionach górskich, to do takiej kategorii należy zaliczyć Góry Wałbrzyskie i szczyt Borowa, który jest jednocześnie najwyższym szczytem Gór Wałbrzyskich. Dlaczego warto odwiedzić i który szlak wybrać, by zdobyć upragniony szczyt Borowej? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.
Każdy moment jest dobry, by zapakować plecak i ruszyć przed siebie, celem odkrywania wyjątkowych terenów. A do takiej kategorii, na pewno należy zaliczyć malownicze Góry Izerskie, które słyną nie tylko ze wspaniałych tras, ale i Polany Jakuszyckiej, Polany Izerskiej, czy schroniska Chatka Górzystów. A czy wiecie, jaki jest najwyższy szczyt Gór Izerskich? Dziś zapraszamy Was na wyprawę na Wysoką Kopę, która poleca się na letnią, jak i zimową wyprawę.
Podczas wypoczynku w górach, niemal każdy decyduje się odkrywać to, co wyróżnia dany region, czy miejscowość. Są to nie tylko popularne szczyty i malownicze szlaki górskie, ale również atrakcje turystyczne, które przyciągają turystów z całej Polski. Jeśli Wasze plany urlopowe są związane z Kotliną Kłodzką, a dokładniej z Masywem Śnieżnika, to Waszym punktem obowiązkowym powinien być Wodospad Wilczki w Międzygórzu.
Wodospad Szklarki to drugi co do wysokości wodospad po Wodospadzie Kamieńczyka w polskich Karkonoszach. Jego wysokość wynosi 13,3 metra , a sam wodospad znajduje się na wysokości 525 m n.p.m.  
Każdy wypoczynek w górach gwarantuje wyjątkowe przeżycia. A wszystko to za sprawą możliwości zdobywania tych najwyższych szczytów górskich. Wypoczywając w Sudetach, warto jest odkryć piękno Gór Sowich i zdobyć Wielką Sowę, która jest tym najwyższym szczytem. W czym tkwi wyjątkowość Wielkiej Sowy, którą trasę wybrać i jakie trudności napotkacie po drodze? Wszystkie najważniejsze odpowiedzi znajdziecie w treści tego artykułu.
Góry Kaczawskie to pod wieloma względami wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju. Jest to bowiem jedyny region w Polsce, w którym można napotkać na pozostałości ze wszystkich okresów wulkanizmu , jakie miały miejsce na dzisiejszych terenach zajmowanych przez Polskę. Wiele z obecnych na tym obszarze gór to wygasłe wulkany , o których niecodziennym pochodzeniu nie każdy turysta zdaje sobie sprawę.  

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!