5 najpopularniejszych zimowych atrakcji w Polsce. Gdzie warto się wybrać?

5 najpopularniejszych zimowych atrakcji w Polsce. Gdzie warto się wybrać?

Jeszcze chwila i wszyscy będziemy mogli cieszyć się z nadejścia zimy. Wraz z jej początkiem, wśród większości turystów uruchamia się chęć podróżowania po kraju i odkrywania niezwykłych miejsc w zimowym wydaniu. W tym artykule przedstawimy Wam 5 najpopularniejszych zimowych atrakcji w Polsce. Gdzie warto się wybrać? 

Zima to tak naprawdę niespełna 4 miesiące, które warto wykorzystać w pełni i tak jak najbardziej lubimy. Nie da się ukryć, że najpopularniejszą aktywnością, która króluje w sezonie zimowym są sporty zimowe - jest to zarówno białe szaleństwo na popularnych stokach narciarskich, ale również biegi narciarskie, czy jazda na łyżwach.


Sporo osób również, co warto podkreślić, lubi podziwiać popularne miejsca w zimowej odsłonie. Są to przede wszystkim miejscowości z zabytkami, czy atrakcjami przyrodniczymi. Niektórzy śmiałkowie wyruszają również na górskie wędrówki, by móc podziwiać wszystko, co najpiękniejsze zimą w górach.


Przeczytaj koniecznie:


5 najpiękniejszych szlaków na zimowy spacer w górach

Najpiękniejsze miejsca w Polsce w zimowej odsłonie. Gdzie warto się wybrać?


Dużą popularnością cieszą się również zimowe atrakcje, do których z powodzeniem można zaliczyć np. obiekty sportowe, muzea, czy miejsca dla dzieci. Czas tu spędzony na pewno nie będzie stracony. Mało tego, wizyta w tych miejscach doda wielu wspaniałych wrażeń, które będziemy wspominać latami.


Ostatnie lata pokazały, że z zimą w naszym kraju bywa różnie. Turyści przyzwyczaili się już chyba do faktu, że aura jest typowo jesienna, a prawdziwym zimowym szaleństwem możemy cieszyć się tak naprawdę zaledwie przez kilka tygodni, a nie miesięcy. Dzieje się tak również w miejscowościach górskich, w których znajdziemy wiele wspaniałych wyciągów narciarskich. Należy zaznaczyć, że z pogodą bywa różnie i równie dobrze w tym roku możemy mieć do czynienia z prawdziwą zimą stulecia.


Każde zimowe miejsce kryje w sobie wiele możliwości, z których możemy korzystać np. podczas wycieczek jednodniowych, czy zdecydowanie dłuższego wypoczynku.


Które atrakcje zimowe w Polsce są najpopularniejsze?


W trudnym czasie pnademii koronawirusa, chyba każdy z nas szuka możliwości, by choć na chwilę wyrwać się ze swojego miejsca zamieszkania i oderwać się od covidowej rzeczywistości. W Polsce znajdziemy wiele wspaniałych atrakcji, związanych z sezonem zimowym. To prawdziwa gratka dla małych i dużych, dla miłośników sportu i nie tylko i pewne jest również to, że tu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Gdzie w związku z tym warto jest się wybrać? W tym artykule przedstawiliśmy 5, naszym zdaniem - najpopularniejszych atrakcji zimowych w Polsce. Sprawdźmy, które miejsca cieszą się szczególnym zainteresowaniem turystów w sezonie zimowym.Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Zakopane, ul. Bronisława Czecha

Obiekty sportowe 9.4
  • Wielka Krokiew w Zakopanem


To miejsce doskonale zna chyba każdy Polak i kibic skoków narciarskich. Skocznia narciarska im. Stanisława Marusarza w Zakopanem cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, praktycznie przez cały rok. To właśnie w tym miejscu polscy skoczkowie narciarscy święcili wyjątkowe triumfy, a obiekt ten każdego roku w styczniu jest odwiedzany przez czołówkę światowych skoków narciarskich, podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. I wtedy właśnie turystów jest tu najwięcej. Początkowo mieliśmy do czynienia z Małyszomanią, obecnie mamy Stochmanię, a skoki narciarskie w dalszym ciągu są tak samo popularne w Polsce. Podkreślić należy, że Wielka Krokiew jest chętnie odwiedzana również w sezonie letnim. Turyści robią tu sobie zdjęcia i chętnie wjeżdżają wyciągiem na jej szczyt, by móc chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy skoczek narciarski.


Wielka Krokiew to jeden z architektonicznych symboli Zakopanego. Jej twórcą jest Karol Stryjeński, który w 1922 roku wygrał konkurs na plan zagospodarowania przestrzennego miasta. Przewidywał m.in. stworzenie dzielnicy sportowej ze skocznią narciarską w roli głównej. 

 

Sprawdź również: Skoki narciarskie w Polsce. Poznaj najpopularniejsze polskie skocznie


Wielką Krokiew można zwiedzać przez cały rok, a koszt biletów przedstawia się następująco:


Bilet normalny - 15,00 zł

Bilet ulgowy - młodzież szkolna, studenci do 26 lat, osoby niepełnosprawne (po okazaniu ważnej legitymacji) - 10,00 zł

Opiekunowie grup, przewodnicy – 5,00 zł

Bezpłatnie - dzieci do ukończenia 3. roku życia


Cena biletu zawiera: wjazd na górną stację kolejki linowej ze zjazdem, wraz z dostępem do zwiedzania miejsc widokowych.Willa Stasienka pod Giewontem

Willa Stasienka pod Giewontem

Zakopane, ul. Małe Żywczańskie

Kwatery i pokoje 9.4
Willa na Lipkach

Willa na Lipkach

Zakopane, ul. ks. Józefa Stolarczyka

Kwatery i pokoje 9.3
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Gościnne Wojtas

Pokoje Gościnne Wojtas

Zakopane, ul. Smrekowa

Kwatery i pokoje 9.7
Już dziś zaplanuj swój pobyt w stolicy Tatr i wybierz nocleg w Zakopanem


  • Termy Uniejów


Chyba nie ma osoby, która nie chciałaby, szczególnie w zimowe i mroźne dni, delektować się ciepłem i wspaniałymi wrażeniami, związanymi z wypoczynkiem nad wodą. Doskonałą propozycją dla tej grupy turystów będą bez wątpienia Termy Uniejów, uznawane za jedne z najpopularniejszych źródeł termalnych w Polsce. Miejsce to wyróżnia przede wszystkim wspaniała lokalizacja w centralnej Polsce i liczne atrakcje dla każdej grupy wiekowej.Obiekt został otwarty w 2008 roku. Kąpielisko jest zlokalizowane w pobliżu centrum miasta, w sąsiedztwie starego zamku. Budynek term nie jest duży, dysponuje zaledwie 3 zewnętrznymi basenami i 36-metrową zjeżdżalnią. Musimy się liczyć się z tym, że będziemy musieli spędzić czas w długich kolejkach. 

 

 

fot. GRZELA 20 / zdjecia.nocowanie.pl

 

Poznaj również: Źródła termalne w Polsce. Gdzie warto się wybrać?


Termy Uniejów czerpią wodę przy pomocy trzech odwiertów z głębokości ponad 2 kilometrów. Osiąga ona temperaturę nawet 68 stopni Celsjusza. Turyści mają tu do dyspozycji baseny zewnętrzne (pływalnię i basen dla dzieci) i wewnętrzne (z basenem dziecięcym, statkiem pirackim i basenem solankowo-uzdrowiskowym). Oczywiście nie może zabraknąć rozrywki dla najmłodszych, dlatego też znajdziemy tu zjeżdżalnie i inne atrakcje. Można również korzystać ze strefy saun z łaźniami tureckimi, hydromasaży i centrum odnowy biologicznej.


Tutaj znajdziesz popularne oferty noclegowe w Uniejowie


  • Bory Tucholskie


Kolejna z atrakcji jest jedyna i niepowtarzalna. Miejsce to w sezonie zimowym nabiera szczególnego charakteru. Podziwianie przyrody w zimowej szacie, czy możliwość spotkania mieszkańców lasu w tymi miesjscu, to wyjątkowe przeżycie dla każdego.. Czas, który zamierzamy spędzić w Borach Tucholskich, na pewno będzie w pełni aktywny. 

 

 

fot. ksara / zdjecia.nocowanie.pl

 

Jest to niezwykła i przepiękna kraina, znajdująca się w północnej części Polski. Możemy tu wypoczywać w otoczeniu wspaniałej przyrody. Bogactwo lasów, rzek i jezior to niezwykły atut tej okolicy. Warto podkreślić, że w tym właśnie miejscu możemy spędzać czas w pełni aktywnie - na spacerze, uprawiając nordic walking, czy narciarstwo biegowe. Na uwagę zasługuje fakt, że na terenie Borów Tucholskich utworzono wiele obszarów, objętych ścisłą ochroną: Park Narodowy Bory Tucholskie, parki krajobrazowe, czy rezerwaty przyrody. Z turystycznego punktu widzenia, warto tu również podkreślić obecność licznych zabytków i atrakcji, np. kamienne kręgi na terenie Borów Tucholskich, akwedukt w Fojutowie, czy rezerwat Cisy Staropolskie. To puszcza, którą każdy miłośnik zimoego wypoczynku powinien odwiedzić!

 

Przeczytaj koniecznie: Bory Tucholskie - 10 najważniejszych atrakcjiApartament Promyczek

Apartament Promyczek

Hajnówka, ul. Lipowa

Apartamenty 9.7
Słoneczna Polana

Słoneczna Polana

Białowieża

Domki 9.3
Białowieski Raj

Białowieski Raj

Białowieża, ul. Polna

Agroturystyka 10.0
Oto najlepsze propozycje noclegów w Borach Tucholskich


  • Zamek w Mosznej


Nasza kolejna propozycja powinna szczególnie przypaść do gustu miłośnikom historii, fantastyki i fotografii. Zamek w Mosznej to twierdza pełna tajemnic, która w zimowej odsłonie wygląda naprawdę wyjątkowa. Można zauważyć tu podobieństwo do Hogwartu i to właśnie wielu osobom przychodzi na myśl przy pierwszym skojarzeniu z tym właśnie miejscem. Niezwykła już również sama architektura tego miejsca - centralna część zamku jest barokowa, wschodnie skrzydło to neogotyk, a zachodnie to neorenesans. Ciekawostką jest, że budowa tego zamku odbywała się w tak szybkim tempie, że chodziły pogłoski o tym, że w jego budowie maczał palce sam diabeł! Obecnie, po wielu przebudowach zamku, składa się on z 365 pomieszczeń oraz 99 wież.fot. Sylwia Krupa / zdjecia.nocowanie.pl

Sprawdź również: 17 polskich zamków wartych zobaczenia


Zainteresowani zwiedzaniem Zamku w Mosznej z pewnością ucieszą się z faktu, że istnieje możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem. To najlepsza opcja, ponieważ przewodnicy dostarczają turystom wielu nowych informacji i zdradzają największe tajemnice zamku.


  • Szczyrk - największy ośrodek narciarski w Polsce

Przegląd zimowych atrakcji kończymy na aktywności, którą turyści podczas zimy lubią najbardziej. Mowa tu oczywiście o stokach narciarskich, na których można oddać się prawdziwemu, zimowemu szaleństwu. 
fot. Nocowanie.pl

Trzy najpopularniejsze stoki narciarskie w Szczyrku to: COS Skrzyczne, Biały Krzyż i Szczyrkowski. Narciarze do dyspozycji mają łącznie 40 km tras zjazdowych. Do tego wszystkiego należy podkreślić wspaniałą infrastrukturę, bezpieczeństwo, komfort jazdy i naśnieżanie. Szczyrk jest popularnym miejscem wypoczynku i to nie tylko wśród narciarzy. Panuje tu wspaniały klimat, który powinien zostać doceniony również przez każdego w sezonie zimowym. Dodatkowo, należy podkreślić, że znajdziemy tu również kilka wspaniałych zabytków.


Chata pod Bieniatką

Chata pod Bieniatką

Szczyrk, ul. Szczytowa

Domki 9.9
Willa  Przy Deptaku

Willa Przy Deptaku

Szczyrk, ul. Deptak nad Żylicą

Wille 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Szczyrku


Mamy nadzieję, że wizyta we wspomnianych wyżej miejscach dostarczy wielu wspaniałych przeżyć w sezonie zimowym. Jeśli macie swoje ulubione miejsca i atrakcje, idealne na zimową porę, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu pod tym artykułem.
Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej