AQUAPARK, TERMY, BASENY TERMALNE

AQUAPARK, TERMY, BASENY TERMALNE

Bukowina Tatrzańska to, obok Zakopanego, najbardziej znany ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy na Podhalu. Od kilku lat słynie zwłaszcza z największego w Europie Środkowej aquaparku „Terma Bukowina Tatrzańska”. 

Nie jest to też zwykły aquapark. Wody wypełniające kąpieliska są to wody termalne z odwiertu głębinowego. Ich temperatura w Bukowinie Tatrzańskiej wynosi od 28 do 36˚C. 


Teraz gdy temperatura za oknem systematycznie spada, a wieczory robią się coraz dłuższe spędzenie czasu w takim miejscu wydaje się być kuszącym pomysłem. No chyba, że ktoś jest morsem i cieszą go kąpiele w naturalnych zbiornikach w środku zimy. Poza piękną wiejska okolicą, lasem i widokiem na Tatry termy w Bukowinie zachęcają dużą różnorodnością oferowanych atrakcji. Poza dwunastoma basenami wewnętrznymi na odwiedzających czekają także: 3 baseny zewnętrzne, 8 saun ( m.in. rzymska, fińska, góralska, kwiatowa, na podczerwień), Wellness & SPA posiadające w swojej ofercie wiele specjalistycznych zabiegów, gabinety masażu, zjeżdżalnie, sztuczna rzeka i hydromasaże. Poza tym dla odwiedzających jest przygotowanych ponad 200 miejsc parkingowych oraz restauracja.


 Osoby dorosłe mogą bez obaw zabrać ze sobą dzieci. Dyrekcja ośrodka zadbała o to, żeby również najmłodsi mogli bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw term. Wydzielono dla nich specjalne kąpielisko, gdzie głębokość wynosi od 40cm do 130cm w najgłębszym z brodzików.


Dzięki wysokiej zawartości wielu składników mineralnych kąpiele w Termach Bukowiańskich działają pozytywnie nie tylko na skórę, układ krążenia, układ nerwowy czy gospodarkę hormonalną, ale także zapobiegają wystąpieniu choroby Alzheimera i Parkinsona.
  Ceny są bardzo zróżnicowane, inne dla dzieci, dorosłych, inwalidów i opiekunów. Zniżki są także dla grup zorganizowanych i rodzin (nie ma dla studentów). Normalny pakiet całodniowy obejmujący kąpiele we wszystkich basenach wynosi 69zł; za pozostałe atrakcje płaci się oddzielnie.


 Termy otwarte są codziennie od 9 do 22. Najlepszy dojazd do Bukowiny Tatrzańskiej jest z Nowego Targu i Zakopanego. Jadąc własnym autem należy uzbroić się w trochę cierpliwości i ostrożność, gdyż droga do aquaparku jest dość wąska, bez chodników i poboczy, po których mogliby kroczyć piesi użytkownicy ruchu drogowego.

Następny artykuł Międzynarodowy Festiwal...

Komentarze

Zobacz również