Bon turystyczny 500+, gdzie można płacić?

Bon turystyczny 500+, gdzie można płacić?

Z bonu turystycznego będzie można skorzystać jeszcze w te wakacje. Jak znajdziemy obiekty, które przyjmują takie płatności? Sprawdziliśmy to!

Na świadczenie czeka wiele polskich rodzin, które od bonu turystycznego uzależniają swoje wyjazdy urlopowe. Dodatkowe 500 zł na wypoczynek dziecka jest sporym wsparciem domowego budżetu, pomoże to również branży turystycznej. Od 25 lipca do programu zgłaszają się obiekty, które będą przyjmować płatności bonem turystycznym – ich lista zostanie udostępniona już 1 sierpnia 2020 roku.

Zgłoszenia przedsiębiorców turystycznych będą przyjmowane aż do końca trwania programu Polski Bon Turystyczny, czyli do 31 marca 2020 roku, więc na pewno zestawienie jeszcze się wydłuży.

Bon turystyczny na dziecko – najważniejsze informacje


Przypomnijmy najpierw czym jest bon turystyczny, komu przysługuje i w jaki sposób można go otrzymać.

  • Bon na wakacje to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł, które przysługuje na każde dziecko przed 18. rokiem życia. Jest ono przyznawane nawet wtedy, kiedy rodzice pracują za granicą, nie obowiązuje również żadne kryterium dochodowe.

  • Na dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł, więc całość świadczenia wyniesie 1000 zł.

  • Pieniądze w ramach bonu turystycznego można wykorzystać do 31 marca 2022 roku tylko na wypoczynek w kraju. Użytkownicy zapłacą nim za usługi noclegowe lub imprezy turystyczne, które będą realizowane na rzecz dziecka.

  • Aby otrzymać bon wakacyjny w wysokości 500 zł, wystarczy aktywować go w swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoby, które go jeszcze nie mają, muszą się najpierw tam zarejestrować.

Gdzie można płacić bonem turystycznym?


Bonem turystycznym można płacić w miejscach, które zarejestrują się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i tym samym znajdą na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Najważniejszy warunek jaki muszą spełniać, to realizowanie usług hotelarskich lub imprez turystycznych na terenie Polski. Pierwsze informacje o takich podmiotach zostaną opublikowane już 1 sierpnia 2020 roku na stronie internetowej bonu turystycznego (bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow).

Oprócz tego obiekty noclegowe, w których przyjmowana jest płatność bonem turystycznym, będą odpowiednio oznaczone również w portalu Nocowanie.pl. Łatwiej więc będzie znaleźć atrakcyjną ofertę wypoczynku w Polsce.

Opłaty bonem turystycznym będzie można dokonać między innymi za:

  • noclegi w hotelach, pensjonatach, kwaterach i innych obiektach noclegowych, świadczących usługi hotelarskie na terenie Polski,

  • krajowe imprezy turystyczne świadczone na rzecz dziecka, więc także za kolonie i obozy rekreacyjne.

Każda osoba uprawniona do pobierania tego świadczenia otrzyma jeden bon o wartości dostosowanej do liczby dzieci. Aby dokonać płatności bonem turystycznym, należy podać recepcjoniście kod obsługi płatności, a później jednorazowy kod potwierdzający płatność. Zostanie on przysłany SMS-em w czasie dokonywania transakcji. Z bonu można korzystać kilka razy, aż do momentu wyczerpania wszystkich środków. W przypadku gdy wartość usługi będzie przewyższać dostępną kwotę, różnicę można dopłacić gotówką, kartą albo za pomocą przelewu.

Warto również widzieć, że z wypoczynku opłaconego bonem turystycznym będzie można skorzystać również po 31 marca 2022 roku. Wystarczy tylko dokonać płatności przed datą wygaśnięcia ważności bonu na wakacje.

Następny artykuł Pobyty od Nocowanie.pl -...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej