10 najchętniej odwiedzanych atrakcji w Europie

10 najchętniej odwiedzanych atrakcji w Europie

Europa obfituje w wiele wspaniałych zabytków i wyjątkowych atrakcji. Przeczytaj, by dowiedzieć się, które z nich wpisują się na listę najchętniej odwiedzanych atrakcji w Europie.


Bazylika Św. Piotra


Bazylika św. Piotra ma 11 kaplic, 45 ołtarzy i niezliczoną liczbę posągów. Tworzyli ją i ozdabiali najwspanialsi architekci i artyści renesansu i baroku. Warto odwiedzić  kopułę Bazyliki Św. Piotra, ponieważ galeria widokowa na szczycie jest niepowtarzalna!  Bazylikę odwiedza 7 000,000 turystów rocznie.

Kaplica Sykstyńska


Papieska kaplica w Pałacu Watykańskim, ozdobiona wspaniałymi freskami zachwyci każdego turystę. Michał Anioł sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej malował latami, by dopracować każdy detal.
Wizyty w tym miejscu nie zapomni nikt – niezależnie od wyznawanej religii. Kaplicę tę odwiedza 4 000,000 odwiedzających rocznie.

Forum Romanum


To najstarszy plac w Rzymie, położony u stóp Kapitolu i Palatynu. Dawniej stanowił centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki.

Koloseum


Symbol potęgi Rzymu, czyli potężna budowla o owalnym kształcie, której przeznaczeniem były igrzyska. Ogromny amfiteatr mógł pomieścić do 90 tys. widzów! Na arenie rozgrywały się zapasy, walki gladiatorów, ale też walki z dzikimi zwierzętami oraz bitwy morskie!

Tradycja mówi, że w Koloseum dochodziło do mordów chrześcijan, co upamiętnia krzyż wewnątrz budowli. Obecnie jest to teoria bardzo kwestionowana przez naukowców.

Bazylika św. Marka


Wenecka bazylika to największy, ale też najważniejszy kościół w Wenecji. Wstęp do niej jest bezpłatny, ale ci, którzy spragnieni są wizyty w muzeum Św. Marka i w skarbcu, muszą dokupić bilety.

Muzeum Historii Naturalnej


To wyjątkowe londyńskie muzeum gości około 4,647,613 odwiedzających rocznie. Muzeum Historii Naturalnej znajduje się w pięknym wiktoriańskim gmachu i gromadzi ponad 70 milionów eksponatów!

Jego niezwykłą zaletą jest fakt, że w bardzo dużej części wystawy są interaktywne i multimedialne. Odwiedź je, by przeżyć symulowane trzęsienie ziemi, poznać mechanizmy wybuchu wulkanu, na własne oczy zobaczyć szkielet diplodoka oraz poruszające się i wydające odgłosy dinozaury! 

Wieża Eiffla


Znajduje się na lewym brzegu Sekwany . Wieża Eiffla jest widoczna z każdego punktu miasta. Na jej szczyt można dostać się po1665 stopniach, ale ci, którzy nie lubią się przemęczać, na szczęście mają możliwość skorzystania z windy.

Turystów do odwiedzin zachęca piękny widok, który rozpościera się na całe miasto.

Luwr


To największe muzeum na świecie. W ogromnych wnętrzach znajduje się około 35 tysięcy dzieł sztuki! Zwiedzającym udostępniono 10% wszystkich eksponatów znajdujących się w Luwrze.

Dawniej budowla była twierdzą obronną, zaś od 1793 stanowi muzeum. Turyści, którzy odwiedzają Luwr muszą na własne oczy zobaczyć: Mona Lisę Leonarda da Vinci, Wenus z Milo, Nike z Samotraki, Galerię egipską (mumie, sarkofagi, papirusy).

Luwr odwiedza 8,500,000 turystów rocznie.


Disneyland Paris


Poczuj się jak dziecko i przeżyj przygodę niczym z bajki! To miejsce, w którym możesz zwiedzić kilka tematycznych krain rodem prosto z bajek Disney’a! Liczne atrakcje, rollercoastery, karuzele – to nie wszystko!

Na szczególną uwagę zasługuje parada bajkowych postaci, która skradnie serce nie tylko dzieciom, ale i dorosłym!

Pałac w Wersalu


Pałac Ludwika XIV to barokowe cudo, które nie ma sobie równych!  Jego wnętrze onieśmiela bogactwem i pięknem zdobień. Wersal to również jeden z najpiękniejszych ogrodów świata. Chce je zobaczyć 5,900,000 odwiedzających rocznie.

Następny artykuł Bon turystyczny 500+, gdzie...

Komentarze

Zobacz również