Bożonarodzeniowy Jarmark w Pradze

Bożonarodzeniowy Jarmark w Pradze

Bożonarodzeniowy Jarmark w Pradze to największe świąteczne targi w Czechach. Impreza już od kilkunastu lat przyciąga tysiące turystów, a Praga co rok urozmaica program by zadowolić rosnące grono zwiedzających.

Rynek Starego Miasta w Pradze będzie gościł największe świąteczne wydarzenie w Czechach od 30 listopada 2013 do 6 stycznia 2014. Tradycyjnie targi rozpoczną się otwarciem szopki, po którym na zwiedzających czeka  bogaty program świąteczny, adwentowe smakołyki, tradycyjny poncz oraz pieczony karp.

Wybierasz się do Pragi? Zobacz miejsca, które warto odwiedzić będą w stolicy Czech, wejdź:
Atrakcje turystyczne Pragi
Praga trochę inaczej, czyli Tower Park Praha

 

Nie będzie brakowało licznych straganów oferujących świąteczne karpie, słodycze, pierniki, prezenty, przekąski, miód pitny, pieczone kasztany i tradycyjne trdelniki - czeskie pieczone ciastka z cynamonem. Każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano bożonarodzeniowe mini zoo oraz scenę na powietrzu, na którym odbywają się przestawienia świątecznych bajek.

Wybierasz się na Jarmark Bożonarodzeniowy? Koniecznie poszukaj noclegu w mieście już teraz, wejdź: Noclegi w Pradze

Jarmarki bożonarodzeniowe w Pradze odbywają się na Rynku Starego Miasta wokół błyszczącej choinki, której wybór podlega ścisłym rygorom. Od sierpnia do końca października trwa konkurs na najpiękniejszą choinkę. Aby wziąć w nim udział, wystarczy w określonym czasie zgłosić propozycję, dodając zdjęcie choinki oraz jej lokalizację. W tym roku miasto wybierało spośród dwudziestu kandydatów. Tegoroczna choinka została ścięta w niedzielę 24 listopada w parku w Kutnej Hore.

Uroczyste oświetlenie choinek na tegorocznym jarmarku będzie miało naprawdę wspaniały charakter. Na bogato zdobionych dwudziestometrowych świerkach rozpali światła w sobotę 30 listopada 2013 najsłynniejszy czeski Kopciuszek Libuše Šafránková.

Sprawdź oferty noclegowe w Pradze obiektów o różnych kategoriach, zobacz:
Apartamenty w Pradze
Hotele w Pradze

Hostele w Pradze
Pensjonaty w Pradze

Bożonarodzeniowe stoiska znajdują się na: Placu Wacława (Václavské náměstí), Placu Havla (Havelské náměstí), Placu Pokoju (Náměstí Míru), Placu Republiki (Náměstí Republiky) oraz w halach wystawowych Holešovice (Výstaviště Holešovice).

Atrakcją powiązaną z bożonarodzeniowym jarmarkiem jest szopa betlejemska, która znajduje się na zamku Królewskim na Hradczanach.

Następny artykuł Twój biznes na właściwej...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!