Budva i Sveti Stefan

Budva i Sveti Stefan

Otaczające Budvę góry w połączeniu z morzem dają niezapomniany widok. Każdego roku spotkać tu można turystów, głównie Serbów z Belgradu. Natomiast Sveti Stefan to miasto-hotel, położone na skalistym półwyspie, w bliskim sąsiedztwie Budvy.

Budva to miasto w Czarnogórze, nazywane czasem "Czarnogórskim Miami". Jest to miejscowość wypoczynkowa na czarnogórskim wybrzeżu Adriatyku. Otaczające Budvę góry w połączeniu z morzem dają niezapomniany widok.

 

W tym rejonie występuje typowa roślinność śródziemnomorska. Budva, to obok Kotoru i Herceg Novi, jeden z najwspanialszych ośrodków wypoczynkowych w Czarnogórze. Każdego roku spotkać tu można tysiące turystów. Nieco zapomniana w wyniku konfliktu bałkańskiego, teraz powraca do swej świetności. Okolice Budvy są najbardziej skomercjonalizowanym fragmentem czarnogórskiego wybrzeża Adriatyku.

 

Jadąc do Budvy od strony Podgoricy można podziwiać panoramę tzw. Riwiery Budvańskiej ze szczytu wzgórza. Na szczególną uwagę zasługuje stare miasto, położone na wysunięte w głąb Adriatyku cyplu. Kilkanaście kilometrów na wschód od centrum znajduje się wyspa Sveti Stefan, obecna na niemal wszystkich pocztówkach z Czarnogóry.

 

Co roku, pod koniec czerwca w Budvie odbywa się festiwal muzyczny Music Festival Budva w którym udział biorą najwięksi wykonawcy z Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii.

 

Sveti Stefan to miasto-hotel w Czarnogórze, położone na skalistym półwyspie w bliskim sąsiedztwie Budvy. Do 1950 roku była to wioska rybacka, której mieszkańcy przesiedleni zostali później w głąb lądu - obecnie znajduje się tam ekskluzywny kompleks wypoczynkowy, odwiedzany często przez międzynarodowych gości. Zdjęcia półwyspu bardzo często pojawiają się w publikacjach turystycznych i na pocztówkach z Czarnogóry.

Następny artykuł Odkrywanie ciszy

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej