Święta i dni wolne od pracy w Czarnogórze

Święta i dni wolne od pracy w Czarnogórze

Planujesz wakacje w Czarnogórze i obawiasz się, że możesz trafić na święto lub dzień wolny od pracy? Sprawdziliśmy to i stworzyliśmy listę dni wolnych specjalnie dla ciebie! Dzięki naszemu zestawieniu możesz spokojnie zaplanować wakacje w Czarnogórze i cieszyć się nie tylko zasłużonym wypoczynkiem na plaży, ale też wszystkimi dostępnymi atrakcjami.

To przede wszystkim wspaniała alternatywna dla Chorwacji. Nie bez powodu coraz więcej turystów decyduje się na wypoczynek w Czarnogórze. Wakacje są tam o wiele tańsze, a widoki równie piękne. Czarnogóra, nazywana czarną perła Adriatyku, to przede wszystkim wspaniałe, malownicze plaże i zapierające dech w piersiach wysokie góry.

 

Warto wiedzieć, że turystyka w Czarnogórze stoi na naprawdę wysokim poziomie i nieustannie się rozwija. Choć najważniejsze jest to, co serwuje turystom natura, to nie można zapominać o innych atrakcjach. Warto wybrać się na spacer uliczkami urokliwych miasteczek czy zwiedzić tajemnicze zabytki.


Największą atrakcją Czarnogóry jest m.in. miasto Kotor, położone u podnóża masywu Lovćen, nad Zatoką Kotorską, które zachwyca napływających turystów swoją średniowieczną architekturą.

 

Nie pożałujesz odwiedzin w Cetynii – mieście, które jest ośrodkiem państwowości i czarnogórskiej kultury. To tam swą siedzibę ma prezydent Czarnogóry. Za najważniejszy zabytek miasta uznaje się Monaster Narodzenia Matki Bożej. Jego historia zachwyci nawet tych najbardziej wymagających słuchaczy.


Jeśli więc planujesz zwiedzanie Czarnogóry, sprawdź kiedy dokładnie jej mieszkańcy obchodzą święta i dni wolne od pracy. Dzięki temu nie spotka cię żadna niespodzianka i nic nie pokrzyżuje twoich turystycznych planów.

 

 

Kiedy przypadają święta i dni wolne od pracy w Czarnogórze?


Mieszkańcy Czarnogóry, podobnie jak w innych krajach europejskich, co roku obchodzą zarówno święta narodowe jak i religijne. Większość z nich związana jest z tradycją religijną. 

W ciągu roku w Czarnogórze obchodzi się aż 12 świąt, co jest równoznaczne z zarządzeniem  dni wolnych od pracy. Warto wiedzieć, że kraj ten bardzo hucznie obchodzi Sylwestra. Bardzo często mieszkańcy świętują nadejście Nowego roku aż dwa dni – podobnie jak większość krajów bałkańskich.


Ważnym świętem jest również Dzień Państwowości obchodzony 13 i 14 lipca. Uchwalone święto upamiętnia dwa wydarzenia z historii kraju. Pierwszym z nich jest powstanie przeciw Włochom z 1941 roku, a drugim Kongres Berliński z 1878 roku, kiedy to Czarnogóra została uznana za suwerenne państwo.


Warte uwagi są obchody Święta Pracy, które w Czarnogórze trwają aż dwa dni. Stanowią one wspaniałą okazję do uhonorowania klasy robotniczej oraz jej wpływu na to, jaka jest obecna sytuacja współczesnego społeczeństwa.

 

Święta i dni wolne od pracy w Czarnogórze w 2022 roku:


 • 1 stycznia, sobota– Nowy Rok (Nova Godina)
 • 7 stycznia, piątek– Prawosławne Boże Narodzenie (Božić/Божић)
 • 8 stycznia, sobota– Prawosławne Boże Narodzenie, drugi dzień świąt (Božić/Божић)
 • 27 kwietnia – Święto Konstytucji
 • 29 kwietnia, piątek – Prawosławny Wielki Piątek (Veliki petak)
 • 1 maja, niedziela – Prawosławna Niedziela Wielkanocna
 • 2 maja, poniedziałek – Prawosławny Poniedziałek Wielkanocny (Veliki ponedjeljak/Велики понедјељак)
 • 1 maja, niedziela– Święto Pracy (Dan rada/Дан рада)
 • 2 maja, poniedziałek – Święto Pracy (Dan rada/Дан рада)
 • 9 maja, poniedziałek – Dzień Zwycięstwa
 • 21 maja, sobota – Święto Niepodległości (Dan nezavisnosti/Дан независности)
 • 29 listopada, wtorek – Dzień Republiki

Następny artykuł Święta i dni wolne od pracy...

Komentarze (1)

26 dni temu
Piękny kraj. Mili serdeczni ludzie. Normalność życia codziennego . Cudowne widoki, piękne choć w większości kamieniste plaże z cudowną wodą Adriatyku

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej