Chorwacja w Polsce? Poznaj wyjątkowe kąpielisko w Małopolsce

Chorwacja w Polsce? Poznaj wyjątkowe kąpielisko w Małopolsce

Za oknem coraz cieplej. W sezonie letnim bywają takie dni, które bardziej przypominają aurę, z którą mamy do czynienia w państwach nad Adriatykiem. Nie da się ukryć, że od lat ulubionym kierunkiem wyjazdu wśród Polaków jest Chorwacja. A czy wiesz, że nasz kraj może pochwalić się swoją Chorwacją?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że podczas wakacji, spora część turystów poszukuje możliwości ochłody. Słowa gorąco i upał są tu odmieniane chyba przez wszystkie przypadki. Skoro wakacje i słoneczna aura sprzyjają wypoczynkowi nad wodą, to wiele osób decyduje się na wyjazd nad jezioro, morze lub najzwyczajniej w świecie - skorzystanie ze specjalnie przygotowanych sezonowych kąpielisk w danej miejscowości. 

 

 

fot. pixelRAW / pixabay.com, CC0


Sporym zainteresowaniem, jeśli chodzi o urlop spędzany nad wodą, cieszą się wśród Polaków wyjazdy do Chorwacji. Malownicze wybrzeża Adriatyku, wiele wspaniałych miejscowości, czy możliwość połączenia wypoczynku nad wodą z urlopem w górach - między innymi dla tych powodów ten kraj jest chętnie odwiedzany, jeśli chodzi o państwa byłej Jugosławii. 


Swego rodzaju alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wyjazd nad Adriatyk, może okazać się podróż do Małopolski, a dokładniej nad Kąpielisko Chorwacja, znajdujące się w Jurkowie.


Kąpielisko Chorwacja - najważniejsze informacje


Jest to bezapelacyjnie idealne miejsce do wypoczynku dla wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Turyści, którzy wybiorą właśnie to miejsce, mają do dyspozycji piaszczyste i kamienne plaże z pomostami oraz wydzielone miejsca dla dzieci: płytkie zatoki lub niskie baseny z fontannami.


Warto podkreślić, że na miejscu znajdziemy również wypożyczalnię sprzętów wodnych, w której dostępne są m.in. rowerki wodne, łódki, kajaki, a także sezonowe bary i niezwykłe atrakcje dla dzieci.


Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie to namiastka zagranicznych atrakcji, która świetnie sprawdza się jako miejsce do wypoczynku! Nie bez powodu ma właśnie taką nazwę. Piaszczyste i kamienne plaże przypominają te, które czekają na turystów w pięknej Chorwacji.  


Tu każdy miłośnik plażowania powinien znaleźć dla siebie coś interesującego. Ci, którzy potrzebują wypocząć na leżakach lub ręcznikach i łapać promienie słońca – będą zachwyceni. Strzeżone kąpieliska są dla rodziców wybawieniem, ponieważ zwiększają ich poczucie bezpieczeństwa i sprawiają, że kąpiel z dziećmi jest pozbawiona większych obaw. Dla najmłodszych dzieci wydzielono specjalne miejsca do kąpieli - płytkie zatoki lub niskie baseny z fontannami. Inne, niezwykłe atrakcje dla dzieci ukryte są w dużym cyrkowym namiocie: dmuchane zamki, basen z kulkami, zjeżdżalnie, trampolinę – gwarantują świetną zabawę!fot. confused_me / pixabay.com, CC0


Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie co roku gości turystów z różnych stron Polski. Zachęcają do tego czyste plaże, liczne atrakcje i bogata oferta noclegowa oraz gastronomiczna.


Kąpielisko Chorwacja a wypoczynek nad Adriatykiem - podobieństwa i różnice


Wydawać by się mogło, że nic nie jest w stanie zastąpić tej prawdziwej i wyjątkowej Chorwacji. Nic bardziej mylnego. Kąpielisko Chorwacja zachwyca przede wszystkim:


  • lazurową wodą

  • bezpiecznym wypoczynkiem dla każdej grupy turystów

  • piaszczystą i kamienistą plażą, którą możemy również spotkać na chorwackich wybrzeżach

  • aurą, która w ostatnich dniach przypomina to, z czym mamy do czynienia w Chorwacji


Sprawdź również: 5 najlepszych kąpielisk w Małopolsce. Gdzie warto się wybrać?


Noclegi w Jurkowie


Każdy, kto planuje wypoczynek w pobliżu Kąpieliska Chorwacja, nie musi się martwić o winiety i wszelkie inne opłaty drogowe, które czekają nas podczas podróży nad Adriatyk. Warto podkreślić, że miejscowość Jurków, w której znajduje się kąpielisko, dysponuje doskonale rozwiniętą bazą noclegową.


Dominującą kategorią są w tym przypadku przede wszystkim domki letniskowe, pokoje gościnne i campingi. Średnia cena za nocleg od osoby rozpoczyna się tu od 60 zł. Pamiętaj, że w weekend cena noclegu może być nieco wyższa, z tego względu, że zazwyczaj obowiązują tu cenniki weekendowe.Domki Zagroda

Domki Zagroda

Słopnice, ul. Słopnice

Domki 10.0
Agroturystyka Skalne

Agroturystyka Skalne

Szczawa, ul. Szczawa

Kwatery i pokoje 9.8
Sprawdź oferty noclegów Jurkowie


Mamy nadzieję, że poczujecie klimat Adriatyku podczas spędzania wolnego czasu na Kąpieliska Chorwacja. Co prawda, to tylko namiastka tego wspaniałego kraju, ale satysfakcja z wypoczynku w tym miejscu na pewno będzie wielka!
Następny artykuł Spokojny i wyjątkowy urlop...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej