Długi weekend czerwcowy 2022. Które kierunki wybierają turyści?

Długi weekend czerwcowy 2022. Które kierunki wybierają turyści?

Dopiero co powróciliśmy z naszego urlopu podczas długiego weekendu majowego, a już za miesiąc czeka nas kolejna możliwość przedłużonego wypoczynku. Tym razem, przez 4 dni, będziemy mogli podróżować po Polsce, w ramach długiego weekendu czerwcowego. Wystarczy 1 dzień wolny w piątek po Bożym Ciele, by zaplanować swój nocleg w wyjątkowym miejscu w Polsce. Które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem turystów?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że im bliżej wakacji, tym coraz bardziej nie możemy doczekać się swojego wymarzonego urlopu. Póki co, muszą nam wystarczyć wyjątkowe, wiosenne weekendy, które pozwolą odkrywać wyjątkowe polskie zakątki podczas najpiękniejszego miesiąca w roku, jakim bez wątpienia jest maj. 


Dobrą okazją do zaplanowania swojego urlopu na pewno będzie długi weekend czerwcowy, który w tym roku przypada w okresie od 16 do 19 czerwca 2022. Podczas tych czterech dni urlopu możemy zarezerwować swój wymarzony nocleg nad morzem, w górach, czy nad jeziorami. Statystyki naszego portalu jasno pokazują, że im bliżej lata, tym chętniej spędzamy swój wolny czas nad wodą. Propozycji wyjazdów na weekend Bożego Ciała jest całe mnóstwo. Sprawdźmy w związku z tym, które miejscowości cieszą się największym zainteresowaniem turystów portalu Nocowanie.pl?


Dokąd będziemy wyjeżdżać podczas długiego weekendu czerwcowego?


Zgodnie z tym, co zostało już wcześniej wspomniane, im bliżej wakacji, tym coraz chętniej decydujemy się na urlop nad morzem. Nawiązując do statystyk portalu Nocowanie.pl, który w miesiącu odwiedza nawet 4 mln turystów, warto zaznaczyć, że 1/4 wszystkich wyników wyszukiwania dotyczy Pomorza, a 1/5 - Pomorza Zachodniego. Na uwagę zasługuje fakt, że bardzo niewiele wyszukiwań dotyczy miast czy bardziej znanych ośrodków - tylko 2 proc. turystów szuka noclegów w Gdańsku, 1,5 proc. w Kołobrzegu i Świnoujściu, a zaledwie 1 proc. w Sopocie. fot. JerzyGorecki / pixabay.com, CC0 

Na trzecim miejscu, wśród regionów, które cieszą się największym zainteresowaniem turystów znajduje się województwo małopolskie (15% zapytań), czwarty jest Dolny Śląsk (13% zapytań), a na piątym Podkarpacie (8,5% zapytań)


Co ciekawe, chociaż zainteresowanie wyjazdami na teren województwa mazowieckiego wynosi niewiele ponad połowę procenta, to i tak jest o 205 proc. wyższe niż w ubiegłym roku. 


Przyzwyczailiśmy się już do tego, że podczas długich weekendów lubimy odwiedzać znane polskie miasta. W tej kwestii statystyki są rozdrobnione - najpopularniejsze jest Zakopane, którym interesuje się obecnie 4,3% turystów. W dalszej kolejności zainteresowaniem turystów cieszą się Karpacz (4% zapytań), Poznań (3,5% zapytań), Krynica Morska (2,5% zapytań), a także Szczawnica (2% zapytań).  


Na dzień 18.05.2022, do najpopularniejszych miejscowości wybieranych przez turystów, należy zaliczyć:


  1. Władysławowo

  2. Łeba

  3. Sarbinowo

  4. Jastarnia

  5. Kołobrzeg

  6. Zakopane

  7. Gdańsk

  8. Krynica Morska

  9. Kraków

  10. Pobierowo


Liczba osób, które planują wyjazd na długi weekend czerwcowy wynosi już ponad 61 tys. i jest o 46 proc. większa niż rok temu oraz aż o 30 proc. większa niż w analogicznym okresie przed długim weekendem majowym.


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów na długi weekend czerwcowy:Rumiankowa Polana

Rumiankowa Polana

Sarbinowo, ul. Rumiankowa

Domki Sarbinowo 9.9
Willa Danuśka

Willa Danuśka

Zakopane, ul. Olcza-Kościuszki

Kwatery i pokoje Zakopane 9.4Ile zapłacimy za długi weekend czerwcowy?


Galopująca inflacja i wzrost rat kredytów powodują, że coraz bardziej zaczynamy kontrolować swoje wydatki. Wzrost cen zauważalny jest również w przypadku naszych wyjazdów. Wszystko wskazuje na to, że za nasz urlop podczas Bożego Ciała, zapłacimy nieco więcej niż podczas majówki.


Na podstawie wysokości opłaconych dotychczas zaliczek, można szacować, że średni koszt wyjazdu wyniesie 1136 zł. Podczas majówki było to 871 zł.


Przeliczając wydatki na jedną osobę, warto podkreślić, że będzie to około 88 zł na dobę, podczas gdy w trakcie majówki było to 82 zł od osoby za dobę.


Kto i na jak długo wyjedzie podczas długiego weekendu czerwcowego?


Warto podkreślić, że blisko połowa turystów portalu Nocowanie.pl jest zainteresowana wyjazdem na 3 dni, podczas długiego weekendu czerwcowego. Na dłużej decyduje się wyjechać zdecydowanie mniej osób (4 dni - 21%, a na 5 dni - 3,5%).


Około 25% zapytań dotyczy zakwaterowania dla par. Tylko 16% dotyczy dwojga dorosłych z dwojgiem dzieci, a 12,5% dwojga dorosłych z jednym dzieckiem. 


Do najpopularniejszych kategorii obiektów należy zaliczyć kwatery i pokoje (około ⅓ turystów), a także domki, na które decyduje się około 28% osób. Na trzecim miejscu znalazły się apartamenty, których dotyczy 15,5% zapytań, a na czwartym pensjonaty (7,5%) Piąte miejsce zajmują gospodarstwa agroturystyczne - 4% zapytań. Nieco ponad 3% turystów jest zainteresowana wynajęciem willi, natomiast pozostałych form zakwaterowania - jak hotele, hostele, ośrodki wypoczynkowe, campingi czy motele -  dotyczy tylko od 0,1 do 2,5%. zapytań.Następny artykuł Masyw Śnieżnika -...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!