Długi weekend sierpniowy 2022. Tłumy turystów w popularnych miejscach

Długi weekend sierpniowy 2022. Tłumy turystów w popularnych miejscach

Do zakończenia wakacji pozostały nam dwa tygodnie. Dopiero co zakończony długi weekend sierpniowy 2022 był świetną okazją do zorganizowania wyjątkowego wypoczynku w Polsce. Pomimo nie do końca sprzyjającej aury, w tych najpopularniejszych kurortach i miejscowościach naszego kraju, pojawiły się prawdziwe tłumy. Widać było, że większośc z nas chciała skorzystać z przynajmniej takiej formy urlopu. Które miejscowości cieszyły się największym zainteresowaniem turystów?

Chyba każdy turysta, który zdecydował się na wyjazd podczas długiego weekendu sierpniowego, zdawał sobie sprawę, że następne dłuższe wolne dopiero w listopadzie. I nie ma co się w związku z tym dziwić, że na taką formę wyjazdu zdecydowały się zarówno te osoby, które są już po wakacjach, jak i Ci, którzy są w ich trakcie lub letni wypoczynek dopiero przed nimi. 


Te pełne trzy dni wypoczynku, które już za nami, sprawiły, że na popularnych górskich szlakach, jak i na najpiękniejszych nadmorskich plażach pojawiły się tłumy turystów. Na pewno zaplanowanie tego idealnego urlopu, w dużym stopniu utrudniła pogoda. Z piękną, słoneczną aurą mieliśmy do czynienia przede wszystkim na północy Polski i częściowo na zachodzie naszego kraju. W pozostałych regionach dominowały burze i opady deszczu, przez co ten aktywny wypoczynek był praktycznie wykluczony. Nie odstraszyło to jednak turystów z różnych stron Polski. Możemy mówić o naprawdę dobrym wyniku, jeśli chodzi o długi weekend sierpniowy.


Jeśli szukasz inspiracji na ostatnie dni wakacji, to dobrym pomysłem może okazać się Dolny Śląsk. Sprawdź koniecznie: Wakacyjny tydzień na Dolnym Śląsku. Co warto zobaczyć?


Które regiony cieszyły się największym zainteresowaniem turystów portalu Nocowanie.pl?


Nie da się ukryć, że to na nocleg nad morzem i na nocleg w górach zdecydowało się najwięcej turystów portalu Nocowanie.pl. Pomimo cen noclegów, rozpoczynających się od 100 zł od osoby za dobę, mogliśmy zaobserwować naprawdę liczne grupy osób - dominowały przede wszystkim rodziny z dziećmi, pary, czy też grupy znajomych.


Ciężko jest jednoznacznie wskazać, ile Polaków wyjechało na długi weekend sierpniowy. Jest to o tyle trudne, że większość terminów pobytu zbiegło się z wakacyjnym wypoczynkiem. Szacuje się jednak, że na taką formę wyjazdu zdecydowało się około 60% osób. Wybieraliśmy te popularne kurorty, takie jak Kołobrzeg, Władysławowo, czy Trójmiasto, jak i popularne miejscowości w górach - najwięcej turystów zdecydowało się na nocleg w Zakopanem i Karpaczu.


Czołowa 10. najchętniej wybieranych miejscowości podczas długiego weekendu sierpniowego, wśród turystów portalu Nocowanie.pl, przedstawia się następująco:


  1. Władysławowo

  2. Zakopane

  3. Gdańsk

  4. Międzyzdroje

  5. Łeba

  6. Karpacz

  7. Krynica Morska

  8. Sopot

  9. Kołobrzeg

  10. Kraków


W Zakopanem więcej turystów niż podczas Sylwestra!


O popularności stolicy polskich Tatr, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ta górska miejscowość, z każdym kolejnym rokiem, cieszy się nie tylko niesłabnącą, ale wręcz rosnącą popularnością. Doskonale świadczy o tym dopiero co zakończony długi weekend sierpniowy, podczas którego, według statystyk, było więcej turystów niż na Sylwestrze.


15 sierpnia uznawany jest za szczyt sezonu pod Tatrami. Na popularnych ulicach dojazdowych tworzyły się korki, a szlaki, restauracje, czy Krupówki przeżywały prawdziwe oblężenie. Największy ruch samochodowy panował na drodze prowadzącej z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka czy do popularnych term, nie mówiąc już o centrum Zakopanego.


Zobacz oferty noclegów w Tatrach:Tatra Widok

Tatra Widok

Murzasichle, ul. Budzowa

Kwatery i pokoje Murzasichle 9.8
Willa Za Cieszynianką

Willa Za Cieszynianką

Zakopane, ul. Makuszyńskiego

Wille Zakopane 9.9Nad morzem duża zainteresowanie Międzyzdrojami i Trójmiastem!


Nie tylko stolica polskich gór przeżywała prawdziwe oblężenie turystów. To właśnie miejscowości nadmorskie przyjęły jeszcze więcej turystów. Było to spowodowane przede wszystkim faktem, że w tej części kraju mieliśmy do czynienia z naprawdę piękną pogodą, praktycznie przez cały weekend. Doskonale świadczy o tym m.in zainteresowanie Międzyzdrojami. Dużo osób zdecydowało się również na nocleg w Trójmieście i Władysławowie.


Takich tłumów w Międzyzdrojach dawno nie widziano - plaża pękała w szwach, a i na promenadzie spacerowały liczne grupy osób. Trudno było o wolny stolik w restauracjach i kawiarniach, a po lody i gofry ustawiały się długie kolejki. Najwięcej plażowiczów pojawiło się w niedzielę, a nieco spokojniej zrobiło się w poniedziałek. Dodatkowo na plaży w niedzielę nie było przez cały czas słonecznie.


Już dziś zarezerwuj nocleg w Międzyzdrojach:Kwatery u Janiny

Kwatery u Janiny

Międzyzdroje, ul. Nowomyśliwska

Kwatery i pokoje Międzyzdroje 9.7
Villa Lamar

Villa Lamar

Międzyzdroje, ul. Zwycięstwa

Wille Międzyzdroje 10Czy ostatnie dwa tygodnie wakacji będą równie udane? Na ten moment, ciężko jest jednoznacznie to stwierdzić. Duże znaczenie ma tu przede wszystkim pogoda, jak również to, że większość Polaków jest już po swoich wakacjach.Następny artykuł Źródła termalne w Polsce....

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!