Fajne miejsca w Polsce na przedwiośnie. Gdzie się wybrać?

Fajne miejsca w Polsce na przedwiośnie. Gdzie się wybrać?

Co prawda, nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie pogoda miała się zmienić, ale już całkiem niedługo - przedwiośnie. W związku z tym, to dobry moment, by już teraz zaplanować swoją podróż, wybierając ciekawe miejsca w Polsce na ten czas. Gdzie w związku z tym warto się wybrać i co zobaczyć?

Ciekawe miejsca można odkrywać tak naprawdę zawsze i wszędzie. I absolutnie, żadnego znaczenia nie ma tu pogoda, bo wszystko jest w stanie zachwycić letnią, jesienną, czy zimową odsłoną. W związku z tym, że coraz bliżej do rozpoczęcia wiosny, a już niedługo w wielu regionach Polski rozpocznie się przedwiośnie, to warto zaplanować swój urlop i wybrać domki w górach, kwatery nad morzem, czy pobyt w zupełnie innej części Polski, by odkryć piękno tych terenów. Co ważne, nie ma na to zbyt długo czasu, bo jak dobrze wiadomo, przedwiośnie jest dość krótkim czasem, a są i takie sytuacje, że wiosna praktycznie rozkręca się od razu, pomijając przedwiośnie.


Dlatego też, jeśli w najbliższych tygodniach planujesz krótki urlop, to postanowiliśmy zaprezentować ci te najpiękniejsze miejsca w Polsce, które w tym czasie wyglądają naprawdę wyjątkowo. Cisza, spokój, piękne krajobrazy i atrakcje w Polsce - czego chcieć więcej?


Zobacz także: Wyjątkowa podróż po Polsce. W których miejscach wiosna wygląda najpiękniej?


Najpiękniejsze miejsca w Polsce na przedwiośnie - co warto zobaczyć?


Przyjmuje się, że przedwiośnie to ten czas, który rozpoczyna się już w lutym lub marcu i trwa aż do początku kwietnia. W związku z tym, że pogoda bywa nieprzewidywalna, to zdarzają się takie sytuacje, że przedwiośnie może być ruchome. Niejednokrotnie mieliśmy bowiem do czynienia z takimi sytuacjami, że w kwietniu, a nawet w maju padał śnieg. Niezależnie od tego, dobrze jest już dziś zaplanować swój wypoczynek, podczas której będzie dane zobaczyć ten ciekawe miejsca. Trzeba przyznać, że jest z czego wybierać. My postanowiliśmy zaprezentować trzy, naszym zdaniem, najlepsze propozycje.


  • Tatrzańskie polany pełne krokusów


Rozpoczynamy od kierunku, który w najbliższym czasie powinien przeżywać prawdziwe oblężenie. Gdy dość pokaźna warstwa śniegu stopnieje, to na wielu tatrzańskich polanach pojawią się krokusy, dla których to przyjeżdżają turyści z całej Polski. Są to niezwykłe i piękne miejsca w Polsce, do których ustawiają się kilometrowe kolejki. A wszystko to w celu, by móc obserwować dywany krokusów i wykonać wyjątkowe zdjęcie, którym będzie można pochwalić się w swoich mediach społecznościowych.fot. Nocowanie.pl

Więcej informacji o krokusach znajdziesz tutaj: Gdzie na kwitnące krokusy?


Wybierając Tatry na swój wyjazd, warto mieć na uwadze, że poszukując krokusów, można skorzystać z kilku możliwości. Największe oblężenie powinna przeżywać Dolina Chochołowska, a dokładniej Polana Chochołowska. Niezwykłym miejscem, które warto odwiedzić, jest również Rusinowa Polana, która oprócz krokusów oferuje prawdopodobnie jedną z najpiękniejszych panoram w Tatrach.


Zaplanuj swój pobyt i wybierz noclegi w Tatrach:

  • Podziwiaj piękno budzącej się do życia przyrody w Poleskim Parku Narodowym


Przedwiośnie to ten moment, podczas którego do naszego kraju powracają ptaki z ciepłych krajów. Na niebie można dostrzec klucze żurawi, a widok bocianów jest w pełni normalny. Te fajne i najpiękniejsze miejsca w Polsce, w szczególności atrakcje przyrodnicze, mają to do siebie, że przyroda stopniowo zaczyna budzić się do życia, po zimowej przerwie. Dlatego też nie ma lepszego i piękniejszego miejsca, w którym można połączyć jedno i drugie. Najlepszą opcją na przedwiośnie, w tym przypadku, będzie Poleski Park Narodowy.


Przeczytaj również: Poleski Park Narodowy - świetny wybór na weekendową wycieczkęfot. Nocowanie.pl

Niezależnie od tego, czy wybrałeś domki na Lubelszczyźnie, czy planujesz jednodniową wycieczkę, to ta opcja jest wręcz dla ciebie stworzona. Jest to jeden z 23 parków narodowych w Polsce i drugi obok Roztoczańskiego, który znajduje się na terenie województwa lubelskiego. Są tu liczne bagna, torfowiska, a także naturalne kompleksy leśne z wyjątkowym bogactwem flory i fauny. Wszystko to znajduje się na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej i każdego roku przyciąga liczne grupy turystów z Lubelszczyzny i nie tylko. Esencją walorów Parku są obszary wodno-błotne. To one stanowią tzw. „core zone” – najcenniejszą część przyrodniczą. Widok żurawi na tych terenach zapiera dech w piersiach. Każdy turysta może cieszyć się ciszą i spokojem oraz pięknem znajdującej się tu przyrody.


Sprawdź noclegi w Urszulinie:

  • A może morze?


Naszą ostatnią wyjątkową propozycją będzie kierunek dla turystów, którzy biorą pod uwagę apartamenty nad morzem. Okazuje się, że przedwiośnie spędzone nad morzem jest niezwykle przyjemne. Znajdują się tu ciekawe miejsca i liczne atrakcje. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że panuje cisza i spokój, co pozwala w pełni naładować akumulatory i odpocząć od turystycznego zgiełku.fot. 4lb / pixabay.com, CC0

Dlaczego warto spędzić przedwiośnie nad morzem? Sprawdź: Przedwiośnie nad morzem - dobra opcja na weekendowy wyjazd!


Nad morze z powodzeniem można wybrać się na weekendową romantyczną podróż, krótki wyjazd z dziećmi, czy po prostu celem korzystania z atrakcji, zabytków i klimatu nadbałtyckich miejscowości. Do wyboru jest wiele pięknych tras spacerowych, a powietrze jest wypełnione dużą ilością jodu, który korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Wolny czas można spędzić aktywnie, wybierając się np. na wycieczkę rowerową lub odkrywać atrakcje turystyczne w Trójmieście. Polecamy taki sposób spędzenia przedwiośnia.


Oto popularne noclegi nad morzem:Villa del Mar

Villa del Mar

Łeba, ul. Bałtycka

Pensjonaty Łeba 9.8
ABC Mielno

ABC Mielno

Mielno, ul. Azaliowa

Kwatery i pokoje Mielno 9.7Zaplanuj swoją podróż już dziś. Odkryj piękno kraju i fajne miejsca w Polsce już dziś!Następny artykuł Nosal - łatwy do zdobycia,...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej