Ferie zimowe 2021. Co robić w Lublinie?

Ferie zimowe 2021. Co robić w Lublinie?

Co zaproponować naszym dzieciom na tegoroczne ferie zimowe? Tym razem nie wchodzą w grę kilkudniowe wyjazdy, kolonie czy spotkania z rówieśnikami. Musimy wykazać się inwencją twórczą i zaplanować jakoś ten wolny czas. Jakich atrakcji możemy szukać w Lublinie? Zobaczcie sami!

Przyzwyczailiśmy się do wyjazdowych ferii zimowych. To taki dodatkowy urlop dla całej rodziny. Tym razem jednak musieliśmy zmienić swoje plany. Czy ferie zimowe w mieście muszą oznaczać nudę? Niekoniecznie. Wszystko zależy od tego jakie są oczekiwania nasze i naszych dzieci. W Lublinie i okolicy jest wiele miejsc wartych odwiedzenia, takich ustronnych, cichych i spokojnych, z dala od tłumów.

Organizowane będą także półkolonie, np. sportowe czy artystyczne, jednak tylko dla dzieci młodszych. Jak się okazuje, każdy wypoczynek w ramach półkolonii musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie wypoczynek.men.gov.pl. Jeśli więc chcemy sprawdzić gdzie są jeszcze wolne miejsca na zbliżające się ferie zimowe 2021 w Lublinie, wystarczy wejść na stronę wypoczynek.men.gov.pl, wybrać datę rozpoczęcia i zakończenia wypoczynku, wpisać miasto w którym mieszkamy i po podaniu wszystkich potrzebnych informacji, należy kliknąć przycisk „szukaj”. Po wykonaniu tych wszystkich czynności na ekranie zobaczymy wszystkie placówki, w których organizowane są półkolonie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.Gdzie odbędą się półkolonie podczas ferii zimowych 2021 w Lublinie?


Organizatorami półkolonii w Lublinie są głównie szkoły podstawowe, a oprócz nich Akademia Footbolisty Głusk, Akademia Piłkarska Bronowice Lublin czy Educo BSH Sp. z o.o.. Wiele instytucji kultury zdecydowało się na prowadzenie zajęć online. Cała tegoroczna akcja „Zima w mieście” ze względu na epidemię odbywać będzie się właśnie w formule online.

I tak na przykład w ramach zajęć sportowych uczestnicy będą mogli rozpocząć każdy dzień od aktywności ruchowej. Nauczyć będzie się można także nauki tańca: hip-hopu, cha-chy lub walca angielskiego oraz obejrzeć filmy o znanych i nieznanych dyscyplinach sportowych. Wśród propozycji jest także nauka gry w szachy oraz zdalne spotkania z dietetykiem, który przybliży zasady zdrowego odżywiania i odpowiedniej aktywności fizycznej. Młodzież będzie mogła też spotykać się zdalnie z zawodnikami lubelskich zespołów ekstraklasowych i zadawać im pytania.

W akcję „Zima w mieście” włącza się też Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Jej dwie filie organizują warsztaty plastyczne online dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Do wspólnej zabawy zapraszają także lubelskie domy kultury. Będą domowe eksperymenty z pogranicza nauk przyrodniczych, możliwość poznania kuchni różnych kultur oraz warsztaty manualne – tworzenie gry planszowej. Kolejne placówki zapraszają na spotkania szachowe, warsztaty teatralne, plastyczne, taneczno-baletowe, wokalno-muzyczne, warsztaty dla dzieci oraz warsztaty rodzinne. Wśród licznych propozycji są także warsztaty językowe, warsztaty bajkowe, warsztaty Tutti-Frutti, gry i zabawy na żywo i on-line.

Teatr im. H. Ch. Andersena natomiast zaprasza na Ferie z Andersenem, podczas których online pojawią się emisje spektaklu i czytania performatywnego oraz warsztaty instruktażowe połączone z konkursami. Z kolei Kino Bajka udostępni najmłodszej widowni 14 filmów on line.

Dodatkowo podczas lubelskiej akcji „Zima w mieście” odbędą się premierowe prezentacje online trzynastu projektów przygotowanych przez lubelskich artystów i animatorów kultury i wyłonionych do realizacji w konkursie # Link do kultury.


Planując tegoroczne ferie zimowe pamiętajmy o bezpieczeństwie naszym i naszych dzieci. Na jakich zasadach można zorganizować wypoczynek? O tym możecie przeczytać w oddzielnym tekście. Jeśli poszukujesz innych pomysłów na ferie w mieście, znajdziesz je tutaj >>>

Chcesz zobaczyć jakie wydarzenia odbędą się w Lublinie na początku stycznia? Sprawdź to w naszym kalendarzu imprez i wydarzeń kulturalnych.

Następny artykuł Weekendowy wypoczynek....

Komentarze

Zobacz również