Jak zadbać o pełne obłożenie obiektu noclegowego? Porady i wskazówki

Jak zadbać o pełne obłożenie obiektu noclegowego? Porady i wskazówki

Sezon letni w pełni. Na zainteresowanie turystów z pewnością nie możesz narzekać. Ale z pewnością są takie sytuacje, że masz wolny pokój na dzień, dwa, a może na weekend. Jak w związku z tym zadbać o pełne obłożenie obiektu noclegowego?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że podczas tegorocznych wakacji, zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce jest naprawdę duże. Większość Polaków zdecydowała się spędzić swój wymarzony urlop w Polsce. Dominują tu przede wszystkie te bardziej popularne kierunki, takie jak miejscowości nadmorskie, Mazury, Tatry, Karkonosze, Bieszczady, jak i miejsca, w których dominuje cisza i spokój, a ruch turystyczny jest ograniczony. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się Twój obiekt, możesz zadbać o to, by Twój kalendarz dostępności został maksymalnie wypełniony. Co w związku z tym możesz zrobić?


Jak zadbać o pełne obłożenie w obiekcie noclegowym?


Warto podkreślić, że sezon letni jest tym okresem, kiedy zainteresowanie podróżami jest największe. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa zostały poluzowane, no i co oczywiste - mamy wakacje.


Z terminami wypoczynku bywa naprawdę różnie. Twoi Goście najczęściej decydują się na wypoczynek w systemie tygodniowym, dwutygodniowym, kilkudniowym lub weekendowym. Może się zdarzyć że zdarzy się też pobyt na jedną dobę - oczywiście jeśli umożliwiasz takie noclegi. Co ważne, niektórzy wybierają pobyt np. od poniedziałku do niedzieli. Ale mogą zdarzyć się takie sytuacje, że Twoi goście przyjadą we środę, a wyjadą również we środę. Co zrobić w sytuacji, gdy kolejni goście, którzy wynajmą ten pokój, przyjadą do Ciebie np. dopiero w sobotę? Zacznij działać.


  • Udziel odpowiedzi na zapytanie “Szukam nocleg”


Spora część osób, nie mając wcześniej określonych planów, poszukuje noclegów na ostatnią chwilę. Bardzo często są to tzw. imprezy-niespodzianki, czy spontaniczny wyjazd. Czy jest szansa znaleźć nocleg w popularnym miejscu na kilka dni przed przyjazdem? Z Twoją pomocą na pewno się to uda. Gwarantujemy, że udzielając odpowiedzi na wysłane zapytanie poprzez "Szukam noclegu", jesteś w stanie zapełnić “luki” w Twoim kalendarzu.


Sprawdź: Szukam noclegu - dlaczego warto korzystać?


  • Zachęć turystów promocyjną ceną


Chyba szkoda, żeby pokój lub domek stał wolny i czekał na przyjazd turystów przez kilka dni? Niech Twoi goście będą obecni w Twoim obiekcie przez cały czas. Nie od dziś wiadomo, że doskonałą zachętą może być cena. Chyba lepiej zarobić odrobinę mniej i czerpać satysfakcję ze świadczonych usług i zadowolenia gości, niż mieć do czynienia z sytuacją, że pokój będzie stał pusty. Informację o dostępności miejsca noclegowego w promocyjnej cenie możesz zamieścić w mediach społecznościowych, na swojej stronie www, czy w kalendarzu dostępności w ofercie Nocowanie.pl.


Przeczytaj również: Ceny za nocleg. Jak powinien wyglądać dobry cennik obiektu noclegowego?


  • Wykorzystaj media społecznościowe


Skoro zostały już wspomniane media społecznościowe, to wiedz, że w takim przypadku, mogę one okazać się również bardzo pomocne. Jeśli masz spore grono odbiorców, które śledzi Twój profil, to udostępnienie informacji o wolnym pokoju lub domku może sprawić, że ktoś z nich zainteresuje się taką propozycją. Wystarczy dodać relację na facebooku, post informujący lub informację w turystycznych grupach dyskusyjnych, w których się udzielasz.


Poznaj: Jak skutecznie promować ofertę noclegów w mediach społecznościowych?


  • Nawiąż współpracę - poczta pantoflowa


W popularnej turystycznie miejscowości są takie miejsca, w których turyści są obecni przez cały czas. Mogą tu pojawić się również osoby, które poszukują noclegu. Warto w związku z tym nawiązać współpracę z lokalną restauracją, punktem informacji turystycznej, sklepem. Jeżeli w Twoim obiekcie pojawi się wolny pokój, to spokojnie możesz przekazać taką informację swojemu współpracownikowi. Im szerszy zasięg, tym większe prawdopodobieństwo, że informacja o wolnym pokoju dotrze do danego turysty.


Zobacz: Współpraca kluczem do sukcesu. Działamy razem, czy osobno?


  • Dodaj ogłoszenie w zakładce “Oferty last-minute”


Nie ulega żadnej wątpliwości, że największa liczba turystów, poszukujących noclegu, trafia bezpośrednio na stronę Nocowanie.pl. Ich liczba to nawet kilka milionów. Wiedz, że nasz portal oferuje liczne możliwości, które ułatwią turystom znalezienie noclegu również na ostatnią chwilę. Niezwykle pomocna w takiej sytuacji może okazać się oferta specjalna “Oferty last-minute”, w której możesz zamieścić informację o dostępności pokoju. Wszystko to w prosty i szybki sposób trafi do osób, które poszukują noclegu na ostatnią chwilę. Być może wybiorą właśnie Ciebie!


Przeczytaj również: Oferty specjalne na sezon wiosenno-letni. O czym musisz pamiętać?


  • Miej dobre relacje ze swoim sąsiadem


Jeżeli Twój obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, to niezwykle trudne może być znalezienie luki w Twoim kalendarzu. Jeżeli w Twoim sąsiedztwie znajduje się inny zaprzyjaźniony obiekt o podobnym standardzie, a Ty wiesz, że posiadają wolny pokój w danym terminie, to możesz przekierować zainteresowanych turystów właśnie tam. Może zdarzyć się sytuacja, że właściciel tego obiektu przekieruje kiedyś turystów właśnie do Ciebie.


Mamy nadzieję, że te kilka podpowiedzi, pozwoli Ci zadbać o to, by Twój kalendarz rezerwacji był maksymalnie wypełniony. Pamiętaj, że taka okazja może się zdarzyć również z dnia na dzień.Następny artykuł Wakacje pod namiotem dla...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej