Jednodniowa wycieczka blisko Warszawy - Zalew Zegrzyński

Jednodniowa wycieczka blisko Warszawy - Zalew Zegrzyński

Za oknem coraz cieplej, każdy z nas szuka ochłody i możliwości spędzenia wolnego czasu w wyjątkowym miejscu. Większość osób, oczekując nadejścia swojego wymarzonego urlopu, szuka pomysłów i rozwiązań, by przetrwać ten czas. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub w jej okolicy, to świetną opcją może okazać się wyjazd nad Zalew Zegrzyński. Dlaczego?

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego, to właśnie w tym miejscu można spotkać prawdziwe tłumy mieszkańców Warszawy. Zmierzając do popularnych miejscowości, znajdujących się nad Zalewem Zegrzyńskim, trzeba odstać swoje, ale dla osób spragnionych leżingu, plażingu i smażingu nie powinno stanowić żadnego problemu. 

Warto podkreślić, że Zalew Zegrzyński, nad którym chętnie wypoczywają mieszkańcy Warszawy i nie tylko, to doskonałe miejsce do wypoczynku w sezonie letnim. Sprzyjają temu przede wszystkim czyste wody i plaże, jak i liczne ośrodki wypoczynkowe, które w ostatnich latach znacząco rozwinęły się w tym właśnie miejscu. Dlaczego warto tu przyjechać i jak miło spędzić czas właśnie w tym miejscu? Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.


Zalew Zegrzyński - najważniejsze informacje


Nad Zalewem Zegrzyńskim, w prawie każdy weekend można spotkać prawdziwe tłumy. Fantastyczną propozycją wypoczynku w tym właśnie miejscu będzie m.in. Serock, Nieporęt, czy Jachranka. Od lat to właśnie te miejscowości, cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców Mazowsza oraz turystów. Warto podkreślić, że znajdują się tu liczne atrakcje wodne, jak i lądowe. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest to, że możemy tu podziwiać malownicze krajobrazy z mola, które znajduje się na terenie kąpieliska w Serocku


Pewne jest to, że zarówno osoby starsze, jak i dzieci spędzą tu miło czas. Wśród atrakcji tego miejsca, należy wymienić przede wszystkim: wypożyczalnię sprzętu wodnego, boiska do siatkówki plażowej i koszykówki, stoliki do tenisa stołowego, siłownię na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci, liczne punkty gastronomiczne, pływający pomost oraz molo z punktem widokowym. Nad bezpieczeństwem osób tu wypoczywających czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR.

fot. AnnaLachowicz-Markiewicz / zdjecia.nocowanie.plSam Zalew Zegrzyński, co warto podkreślić, jest zbiornikiem retencyjnym, utworzonym na rzece Narwi. Jego budowę zakończono w 1963 roku i od tamtej pory, cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy, ale również turystów z całej Polski. Przez wielu, zalew jest określany mianem polskiego Balatonu. Sporo w tym racji, bo podobnie, jak nad popularnym, węgierskim jeziorem, również i tu możemy spotkać tłumy plażowiczów.


Powierzchnia zbiornika wynosi 30,3 km², długość 41 km (na Narwi), szerokość do ok. 3,5 km, pojemność 94,3 mln m³. Zbiornik wybudowano jako najniżej położony element kaskady zbiorników na Bugu, które miały umożliwić żeglugę. Ostatecznie z budowy pozostałych zbiorników zrezygnowano, a jezioro wykorzystywane jest przede wszystkim do celów rekreacyjnych oraz jako rezerwuar wody pitnej dla aglomeracji warszawskiej. Jego zapora odgrywa również znaczącą rolę energetyczną.


Jak miło spędzić czas nad Zalewem Zegrzyńskim?


Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, Zalew Zegrzyński oferuje szerokie pole możliwości, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu. Z powodzeniem można tu przyjechać na jeden dzień, weekend lub dłuższy urlop. Zalew Zegrzyński można traktować również jako wspaniałą bazę wypadową do podróżowania po całym Mazowszu. 

fot. wojtek / zdjecia.nocowanie.plW każdej miejscowości, która znajduje się nad Zalewem Zegrzyński, na mieszkańców i turystów, czeka cała gama atrakcji. I tak, dla przykładu, można tu:


 • zrelaksować się w ośrodkach wypoczynkowych

 • korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych

 • pograć w siatkówkę plażową

 • uprawiać liczne sporty wodne

 • grać w badmintona

 • zrobić żeglarski patent, czy kurs windsurfingu

 • zjeść smaczny obiad w licznych punktach gastronomicznych, znajdujących się nad zalewem

 • pospacerować po licznych trasach spacerowych, znajdujących się nad zalewem

 • podziwiać wspaniałe widoki z mola

 • skorzystać z plenerowej siłowni

 • dla najmłodszych, w wielu miejscach, przygotowano tu place zabaw

 • można też wybrać się w rejs, jeśli posiadasz patent żeglarski.


Jest to na pewno bardzo dobre miejsce do wypoczynku dla tych turystów, którzy swój wolny czas lubią spędzać nad wodą. W pewnym stopniu, na pewno jest to alternatywa dla bardziej oddalonych od Warszawy jezior. Pobyt nad Zalewem Zegrzyńskim, na pewno pozwoli nam również odpowiednio przygotować się do wyjazdu nad morze w późniejszym terminie.


Poznaj: Mazowsze i jego turystyczne hity


Noclegi nad Zalewem Zegrzyńskim


Jeśli planujesz spędzić swój letni urlop nad Zegrzem, to wiedz, że zarówno w Nieporęcie, Serocku, Zegrzu znajdziesz doskonale rozwiniętą bazę noclegową gastronomiczną. Najpopularniejszymi kategoriami obiektów w tym przypadku są: ośrodki wypoczynkowe, domki, kwatery i pokoje oraz hotele. Najczęściej są one wybierane przez pary oraz rodziny z dziećmi.


Koszt noclegu w przypadku tych miejscowości jest zróżnicowany. Ceny wahają się od 150 do nawet 400 zł za pobyt. Najkorzystniej jednak jest się zatrzymać w hostelach, w których cena noclegu rozpoczyna się już od 50 zł od osoby. Pamiętaj, że ceny są ustalane indywidualnie przez właścicieli obiektów, dlatego w weekend może obowiązywać cennik weekendowy, przez co koszt pobytu może być nieco większy.Dom Pracy Twórczej Rybaczówka

Dom Pracy Twórczej Rybaczówka

Serock, ul. Święcienica

Domki 10.0
Pokoje u Boni

Pokoje u Boni

Białobrzegi, ul. Wczasowa

Kwatery i pokoje 9.7
Dom Na Skarpie

Dom Na Skarpie

Serock, ul. Na Skarpie

Domy wakacyjne 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Serocku, Zegrzu i Nieporęcie


Mamy nadzieję, że treść tego artykułu zachęci Was do wyjazdu w to miejsce. Zapowiada się upalny weekend i lato - dlaczego więc nie wybrać się gdzieś w pobliże Warszawy, by się w pełni ochłodzić?Następny artykuł Noclegi w górach z basenem!...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej