Jezioro Białe i nowe inwestycje

Jezioro Białe od lat przyciąga całe rzesze ludzi spragnionych ochłodzenia w upalne dni. Jednak jak każda miejscowość turystyczna, Okuninka także potrzebuje nowych inwestycji. W tym roku widoczne będą pierwsze zmiany.

Inwestycje potrzebne są w każdej miejscowości, tym bardziej turystycznej. Co najbardziej przydałoby się nad Jeziorem Białym? Zapewne każdy z nas miałby kilka pomysłów. Na początek jednak powstanie tam molo w kształcie litery „U”, promenada spacerowa, ławeczki oraz monitoring.


Jak zapowiadają inwestorzy, molo będzie miało 52 m długości i 70 m szerokości. Będzie ono podświetlone od dołu, a z zewnątrz spacerowiczów od toni jeziora oddzielać będzie drewniana barierka. W środku wytyczonego przez pomost prostokąta powstanie kąpielisko dla najmłodszych.

 

Na początku czerwca ma się zakończyć również budowa ponadkilometrowej promenady spacerowej wzdłuż głównej plaży jeziora. Część wyłożona będzie płytami imitującymi drewno, całość zaś zostanie oświetlona. Dodatkowo nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwać będzie dziewięć kamer, dzięki czemu każdy będzie mógł czuć się bezpiecznie.

 

Czy to koniec inwestycji? Nie. Po zakończeniu tegorocznego sezonu rozpoczną się prace przy budowie placów zabaw. W przyszłości natomiast gmina planuje zbudowanie promenady dookoła jeziora. Co będzie dalej, czas pokaże.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również