Kiedy otwarcie hoteli? Jest odpowiedź ministra zdrowia

Kiedy otwarcie hoteli? Jest odpowiedź ministra zdrowia


Na ten moment czekają już chyba wszyscy – zarówno właściciele obiektów noclegowych, jak i turyści. Otwarcie hoteli. Kiedy ono nastąpi? Czy jest szansa na to, by w maju rząd zaczął luzować obostrzenia i odmrażać gospodarkę? Wszystko wskazuje na to, że tak!


W coraz większym napięciu obserwujemy sytuację pandemiczną w naszym kraju. Czekamy na dobre wieści i marzymy o powrocie do „normalności”. Co tydzień przedstawiciele rządu podczas konferencji prasowej przestawiają najnowsze dane i wprowadzają, bądź też luzują obostrzenia.

Po trudnych tygodniach, a wręcz miesiącach, czas na nieco lepsze prognozy. I choć wiemy już, że tegoroczna majówka nie będzie taka, do jakich przywykliśmy – mocno wyjazdowa, jest spora szansa na to, że za dwa czy trzy tygodnie obiekty noclegowe zostaną otwarte!


Otwarcie hoteli jeszcze w maju? Tak, jest to możliwe!


Mimo tego, że tegoroczna majówka upłynie pod znakiem obostrzeń, wszystko wskazuje na to, że jeszcze w maju nastąpi luzowanie obostrzeń i odmrażanie gospodarki. Otwieranie obiektów noclegowych nie nastąpi co prawda w pierwszej kolejności, ale prawdopodobnie nie trzeba będzie długo na to czekać.

Sekwencja będzie zbliżona do tej, przy podejmowaniu decyzji o zaostrzaniu działalności. Pierwsze będą przywracane usługi branży beauty, później może handel wielkopowierzchniowy, w perspektywie są też hotele, a na końcu restauracje i fitness

– mówi w rozmowie z Radiem Zet szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Jak dodał podczas wywiadu minister zdrowia, jest szansa na to, że ogródki kawiarniane zostaną otwarte wcześniej niż same restauracje. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone w wielu innych krajach, być może zastosowane będzie także w Polsce.

Źródło: PAP, TVN24

Następny artykuł Zmieniamy się dla Ciebie!...

Komentarze

Zobacz również