Komfort snu dla gości w obiekcie noclegowym - o czym warto pamiętać?

Komfort snu dla gości w obiekcie noclegowym - o czym warto pamiętać?

Na pełne zadowolenie turysty z wypoczynku w konkretnym obiekcie noclegowym, wpływ ma bardzo duża liczba istotnych czynników. Jednym z nich jest dobry sen i komfort wypoczynku z tym związany. Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak istotną rolę odgrywa wygodne łóżko, odpowiednie poduszki, cisza i spokój oraz odpowiednie rolety w oknach. W tym artykule podpowiemy Ci, o czym musisz pamiętać, by Twoi goście mieli zagwarantowany spokojny sen w Twoim obiekcie noclegowym.

Poszukiwanie noclegu bardzo często wiąże się z licznymi kwestiami, które każdy z nas bierze pod uwagę. To nie tylko lokalizacja i wszelkiego rodzaju udogodnienia, ale również bardzo często komfort snu, który możemy sprawdzić w opiniach wystawionych przez turystów nocujących w tym obiekcie. O wygodzie snu decyduje tak naprawde wiele czynników, wśród których wymienić należy: zastosowany materac, poduszki i kołdra, poziom hałasu, czy też odpowiednie rolety w oknach. Ty, jako właściciel obiektu, zapewne często nie zdajesz sobie sprawy z powagi problemu. Nie da się ukryć, że każdy turysta chce wypocząć komfortowo, by rano mieć siły do wędrówki po górach, czy pływania w morzu lub jeziorze. 


Komfort snu jest brany pod uwagę przez bardzo dużą liczbę turystów. Sprawdź, co możesz jeszcze zrobić i przeczytaj koniecznie: Zwiększ liczbę rezerwacji. 7 rzeczy ważnych dla turystów


Dlaczego komfort snu odgrywa tak ważną rolę w obiekcie noclegowym?


Zapewne jesteśmy w stanie wyobrazić sobie wszystko, ale obiekt noclegowy bez odpowiedniego łóżka z pościelą już nie. Urządzając swój obiekt noclegowy lub przeprowadzając jego gruntowny remont, wszystko co związane ze snem powinno się znaleźć w wydatkach priorytetowych, a nie na końcu listy z rzeczami mniej istotnymi.


Komfort snu gościa w obiekcie noclegowym ma bezpośredni wpływ na jego zadowolenie z całego pobytu. Chyba nikt nie będzie zadowolony, jeśli deska będzie wbijała się w plecy, kołdra będzie za krótka, a zza okna lub ściany hałas nie będzie pozwalał zasnąć.


Musisz również wziąć pod uwagę fakt, że komfort snu zapewniony gościom wiążę się ze sporymi wydatkami. Koszt łóżka, poduszek i kołdry zależy tak naprawdę od rozmiaru, liczby warstw i materacy tu zastosowanych, jak też samego materiały. Najprostsze, spełniające wszelkie minimalne wymagania łóżko kosztuje około 300-400 zł, natomiast to ze średniej półki cenowej, to już koszt rzędu 800 - 1400 zł.


Jak zapewnić komfort snu swoim gościom?


O tym, jaki będzie sen Twoich gości, decyduje tak naprawdę wiele ważnych czynników. Wiele zależy również od nich samych - zmiana klimatu i otoczenia, obce łóżko - do wszystkiego muszą się oczywiście przyzwyczaić. Może w związku z tym zdarzyć się tak, że pierwsza noc będzie przez nich nieprzespana. Spokojnie, to nie jest Twoja wina.


Warto podjąć wszelkie kroki i działania, by już od samego początku ich sen był dla nich czymś przyjemnym i wygodnym. O czym w związku z tym musisz pamiętać? Przygotowaliśmy kilka wskazówek. dzięki którym każdy turysta będzie chciał spać w Twoim obiekcie noclegowym. Sprawdźmy te najważniejsze.


Odpowiednie łóżko i materac


Od tego tak naprawdę zaczyna się definicja spokojnego i wygodnego snu w obiekcie noclegowym. Tak, jak to już zostało wyżej wspomniane, łóżko, jak i materac powinno spełniać minimalne hotelowe wymagania. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że są 2 rodzaje łóżek: tradycyjne - z drewnianą obudową, do której wkłada się materac i kontynentalne, które składa się z materaca bazowego, materaca właściwego i drewnianej lub stalowej ramy. Wydatki są tak naprawdę związane z ilością pokoi i standardem, jaki oferujesz. Jednak z powodzeniem na ten cel musisz przeznaczyć przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. O jakości snu tak naprawdę decyduje nie tylko samo łóżko, ale materac, dlatego też to właśnie jemu musisz poświęcić najwięcej uwagi. W obiektach noclegowych najczęściej są wykorzystywane materace sprężynowe. Pamiętaj również o tym, że najlepiej będzie, jeśli wybierzesz materac dwustronny - zawsze łatwiej go odwrócić.


Jeśli chcesz odpowiednio chronić materace na łóżku przeznaczonym dla gości, pomyśl o specjalnych nakładkach. To rozwiązanie gwarantuje, że materace na łóżkach gości będą w pełni chronione. Tego typu nakładka nie przepuszcza rozlanych płynów, chroni przed zabrudzeniem i tworzy specjalną strefę klimatyczną pomiędzy materacem a prześcieradłem. Rozwiązanie wygodne, zarówno dla Ciebie, jak i Twoich gości.


Poduszki, kołdry i pościel


To kolejny niezwykle ważny element gwarantujący udany sen w obiekcie noclegowym. Odpowiedni dobór poduszek, kołder, podobnie jak w przypadku łóżka i materaca, wymaga głębszego zastanowienia. Dobrze, jeśli na łóżku dwuosobowym będą dwie kołdry, bo bardzo często każdy lubi mieć swoją. Jeśli chodzi o poduszki, to wybierz takie, które będą gwarantowały udany sen, bez bólu kręgosłupa i karku na kolejny dzień. W przypadku pościeli, warto zaopatrzyć się przynajmniej w kilka kompletów przeznaczonych na jedno łóżko. Pościel szybko się zużywa i brudzi, dlatego najlepiej mieć zapas. Warto wybrać modele bawełniane, które wydają się być najlepsze w praniu i utrzymaniu świeżości.


Warto również zdać sobie sprawę z faktu, że gama produktów dedykowana domkom, pensjonatom, czy kwaterom jest naprawdę zróżnicowana. Wystarczy podkreślić, że wśród poduszek mamy do wyboru wypełnienie syntetyczne, naturalne, puchowe lub pierzaste. Jeśli zastanawiasz się, który rodzaj wypełnienia wybrać, zwróć przede wszystkim uwagę na wagę wsadu, gęstość wypełnienia, miękkość i sprężystość produktu. Większość obiektów noclegowych, co można zauważyć, decyduje się na wypełnienie puchowe, w związku z tym, że w pomieszczeniach panuje podobna temperatura latem, czy zimą. Zastosowanie takich poduszek gwarantuje komfort snu przez cały rok. Najbardziej polecanym wypełnieniem poduszek jest gęsi puch, zapewniający izolację i komfort termiczny, ten rodzaj wypełnienia jest również najbardziej sprężysty. Niezwykłą zaletą jest również lekkość i przewiewność, co bez wątpienia odgrywa ważną rolę w upalne dni.


Jeśli chcesz, by Twój obiekt był rozpoznawalny i kojarzony przez Twoich gości, jako ten, który gwarantuje spokojny sen, to warto rozważyć opcję pościeli i poduszek z logiem Twojego obiektu. Lokowanie produktu, którym w tym przypadku jest oferta noclegowa, doskonale sprawdzi się również i na tej płaszczyźnie.Pamiętaj o zasłonach i roletach


Spokojny sen w wielu przypadkach może być zagwarantowany przez odpowiedni poziom ciemności. Chyba nikt nie lubi, gdy budzi nas światło latarni z ulicy, czy też światło słoneczne wcześnie rano, jeśli okno znajduje się po stronie wschodniej. Pamiętaj w związku z tym, by zapewnić w każdym pokoju zasłony lub odpowiednie rolety, zapobiegające przenikaniu światła. Niech Twoi goście zdecydują sami, ile chcą spać, a zasłony i rolety w dużej mierze na pewno im w tym pomogą.


Zapewnij ciszę i spokój


Udany i spokojny sen to taki, w którym dominuje cisza i spokój. Ty, jako właściciel obiektu noclegowego, musisz czuwać nad tym, by w Twoim obiekcie było przyjemnie i spokojnie. Jeśli sąsiedzi zza ściany urządzają nocne imprezy, delikatnie upomnij ich. Pomocny w tym przypadku będzie regulamin obiektu noclegowego, w którym zawrzesz informacje o przestrzeganiu ciszy nocnej. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, jeśli masz do czynienia z hałasem dobiegającym z ulicy. W tym przypadku pomocne stanie się np. zamontowanie dźwiękoszczelnych okien, czy też odpowiednie uszczelnienie zwykłych okien. Warto również rozważyć opcję montażu rolet zewnętrznych.


Ważne jest również, by pokój, w którym wypoczywają Twoi goście był miejscem, w którym po prostu chce się przebywać. Pamiętaj o roślinach i przeczytaj koniecznie: Nadaj charakteru wnętrzu i otoczeniu. Rośliny w obiekcie noclegowym


Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas wskazówki, pomogą Ci tak przystosować pokoje, by sen Twoich gości był w pełni komfortowy. Niech przyśnią im się tylko i wyłącznie same pozytywne wrażenia związane z pobytem w obiekcie i miejscowości, w której wypoczywają.Następny artykuł 5 najlepszych kąpielisk w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej