Nowe obostrzenia po 9 kwietnia? Są nieoficjalne informacje

Nowe obostrzenia po 9 kwietnia? Są nieoficjalne informacje


Obostrzenia, które obowiązują w Polsce od 27 marca, wygasają już w najbliższą sobotę 9 kwietnia. Czy zostaną one przedłużone? A może częściowo zniesione? Oficjalne decyzje poznamy jeszcze dziś  – na konferencji prasowej rządu. Nieoficjalne informacje krążą w sieci już teraz. Czego możemy się spodziewać? Sprawdź!

Od 27 marca w całej Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Zamknięte zostały m.in. sklepy meblowe i budowlane, salony fryzjerskie, kosmetyczne i urody, a także żłobki i przedszkola.  Zmniejszono również liczbę osób przebywających w tym samym czasie w kościołach i dużych sklepach oraz ograniczono działalność obiektów sportowych tylko dla sportu zawodowego.

Oprócz tego obowiązują także wszystkie nakazy i ograniczenia, które zostały wprowadzone do tej pory – zamknięte hotele i inne obiekty noclegowe, a także kina, teatry, filharmonie i galerie sztuki. Nadal obowiązuje też zakaz korzystania z basenów, saun, solariów a wszyscy uczniowie uczą się zdalnie.

Minister Zdrowia rekomendował także, by Święta Wielkanocne spędzić w wąskim gronie bliskich. I wszędzie, gdzie jest to możliwe - przejść na pracę zdalną.

Wprowadzone obostrzenia obowiązują od 27 marca do 9 kwietnia. Co czeka nas w kolejnych tygodniach?

 

Nowe obostrzenia po 9 kwietnia? Nieoficjalne informacje


Jeszcze dziś, w środę (7 kwietnia) rząd ogłosi decyzję w sprawie kolejnego przedłużenia obowiązujących obostrzeń.

- Jeśli nadal utrzymywałyby się spadki zakażeń koronawirusem, urzędnicy rozważają utrzymanie obecnego lockdownu jedynie przez następne 7 dni. W pierwszej kolejności mogłyby na tym skorzystać żłobki, przedszkola i salony fryzjerskie. Pozostałe placówki edukacyjne, a także branże gospodarcze musiałyby zaczekać na otwarcie pod koniec kwietnia – pisze Wirtualna Polska.

Wszystko jednak tak naprawdę zależy od danych ministerstwa zdrowia na temat zakażeń. Decyzje zapadną prawdopodobnie w środę (7 kwietnia) przed południem, podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Nic niestety nie wskazuje na to, by po 9 kwietnia jakiekolwiek obostrzenia zostały zniesione. Jeśli już jakieś zmiany miałyby nastąpić, to dopiero od 17 kwietnia.

Konferencja prasowa została zapowiedziana na dziś (środa, 7 kwietnia) na godzinę 11.00

Następny artykuł Konferencja rządu....

Komentarze

Zobacz również