Najwyższy taras widokowy w Polsce. Kiedy otwarcie nowej atrakcji?

Najwyższy taras widokowy w Polsce. Kiedy otwarcie nowej atrakcji?

Chyba nie ma nic lepszego, od możliwości podziwiania pięknych widoków z niezwykłej perspektywy. Dlatego też, coraz częściej w Polsce powstają rozmaite punkty widokowe w górach, nad morzem, czy polskich miastach. A skoro o nich mowa, to warto zaznaczyć, że już niedługo turyści i mieszkańcy naszego kraju, będą mogli skorzystać z najwyższego tarasu widokowego w Polsce. Na kiedy zaplanowano jego otwarcie i w jakim mieście będzie można obserwować ciekawą panoramę miasta?

Wybierając się na krótszy lub nieco dłuższy urlop, chyba każdy z nas chce poznać popularne atrakcje turystyczne w Polsce. Tak się składa, że jest ich całe mnóstwo i co ważne - dostosowane do wszystkich grup wiekowych. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na noclegi nad morzem, czy kwatery i pokoje w górach, możecie wybierać spośród naprawdę ciekawych opcji. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, dość dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów, cieszą się punkty widokowe w Polsce. Jedne z nich są w pełni naturalne, ale coraz częściej w wielu regionach Polski powstają ścieżki w koronach drzew, czy specjalne wieże widokowe. Jednak, nowa atrakcja turystyczna, która zostanie oddana już niebawem, będzie wyjątkowa pod każdym względem.

Zobacz również: Muzeum Fabryka Czekolady w Warszawie. Nowa słodka atrakcja na mapie stolicy!

Varso Tower - najwyższy budynek w Warszawie i Unii Europejskiej


Do tej pory, co warto podkreślić, za najwyższy taras widokowy w Polsce uznawano wieżowiec Unit w Warszawie. Ruchoma platforma widokowa znajduje się tu na wysokości 190 metrów i umożliwia obserwację ciekawej panoramy stolicy Polski. A wszystko zmieni się już niebawem, bo najwyższy taras widokowy w Polsce będzie znajdował się nieco wyżej i w zupełnie innym miejscu.

Już wkrótce, turyści którzy wybrali apartamenty w Warszawie, będą mogli skorzystać z ciekawej atrakcji turystycznej, która umożliwi obserwację miejskiego krajobrazu. Na wieżowcu Varso Tower, będącym jednocześnie najwyższym budynkiem w Polsce i całej Unii Europejskiej, powstaje nowy taras widokowy w Warszawie.


fot. AdobeStock, CC0

Varso Tower o wysokości 310 metrów (wliczając w to iglicę) to nowoczesny budynek, który został oddany do użytku w 2022 roku. Wieżowiec znajduje się w warszawskiej dzielnicy Wola, na rogu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II. Warto podkreślić, że budynek znajduje się zaledwie kilkaset metrów od drugiego najwyższego budynku w Polsce – Pałacu Kultury i Nauki (237 m). Wysokość Varso od gruntu do dachu to 230 m. Jego potężna iglica liczy zatem aż 80 m.

Varso Tower tak naprawdę składa się z 3 budynków. 310-metrowa wieża jest największym z nich. Dwa sąsiednie są dużo niższe, mierzą 90 i 81m.

Przeczytaj: Miejskie punkty widokowe. TOP 3 miejsca do podziwiania niezwykłej panoramy


Już niebawem najwyższy taras widokowy w Polsce


Nie ma przypadku w tym, że najwyższy budynek w Polsce i całej Unii Europejskiej, będzie pełnił jednocześnie rolę najwyższego tarasu widokowego w Polsce. Będzie to imponująca atrakcja, z kilku istotnych powodów. Na kilku piętrach – od 49 do 53 – znajdzie się taras i strefa gastronomiczna. Najwyższy punkt widokowy, z którego będzie możliwa obserwacja, znajdzie się na 53. piętrze. Przy dobrej widoczności, będzie można dostrzec stąd Łódź, czy elektrownię w Kozienicach.


fot. AdobeStock, CC0

Taras widokowy, na którym znajdą się także drzewa, znajdzie się na piętrze 49. We wnętrzu będzie można korzystać ze strefy gastronomiczne. Dotarcie na taras widokowy w Warszawie będzie możliwe, dzięki panoramicznym windom, a czas wjazdu to zaledwie 30 sekund. Wstęp na taras widokowy będzie płatny, jednak póki co nie udostępniono dokładnego cennika. Warto zaznaczyć, że taras widokowy Varso Tower znajduje się dwa razy wyżej niż punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki.

Sprawdź: 7 najpiękniejszych punktów widokowych w Polsce

Kiedy otwarcie najwyższego tarasu widokowego w Polsce?


Kiedy otwarcie tarasu widokowego Varso Tower? Na odpowiedź na to pytanie, z pewnością czekają turyści i mieszkańcy Warszawy. Warto jednak podkreślić, że na ten moment trzeba jednak chwilę cierpliwie poczekać. Uroczyste otwarcie tarasu nastąpi latem 2025 roku. Do tego czasu, pozostaje nam korzystanie z innych punktów widokowych, które znajdują się w Warszawie.

Tutaj znajdziesz noclegi w Warszawie:

Wszystko wskazuje na to, że Varso Tower taras widokowy stanie się prawdziwym hitem wśród mieszkańców i turystów. Obserwacja panoramy Warszawy na pewno będzie przyjemna!

Zdjęcie główne: fot. AdobeStock, CC0

Następny artykuł Majówka w polskich...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!