Niedziele handlowe i wolne od pracy w grudniu 2018

W grudniu system niedzieli handlowych będzie wyglądał trochę inaczej niż do tej pory. Święta Bożego Narodzenia wymagają przygotowań, więc również sklepy nam to ułatwią.

Dni wolne od pracy w grudniu 2018


W grudniu mamy nie tylko wolne weekendy, do pracy nie pójdziemy również w Święta Bożego Narodzenia. Są to dwa wolne ustawowo dni, które możemy poświęcić rodzinie lub na wypoczynek. Świętujemy oczywiście 25 i 26 grudnia – w 2018 roku są wtorek i środa, więc warto zastanowić się nad wzięciem kilkudniowego urlopu i świątecznym wyjazdem. Trzy lub cztery dni pozwolą zaplanować naprawdę długi wypoczynek.

 

Niedziele handlowe w grudniu 2018


Obowiązujący od marca 2018 zakaz handlu w niektóre niedziele umożliwia nam zrobienie zakupów tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W kolejnych latach będzie jeszcze trudniej – w 2019 roku zostanie tylko jedna handlowa niedziela, a od 2020 wprowadzony zostanie całkowity zakaz handlu w tym dniu.

Są oczywiście wyjątki – jeśli za kasą stanie właściciel lub członek jego najbliższej rodziny, nic nie stoi na przeszkodzie, by sklep był otwarty.

Grudzień 2018 jest pod tym względem wyjątkowy, gdyż w tym miesiącu przypada tylko jedna niedziela, gdy sklepy i galerie handlowe będą zamknięte. Dlaczego? W ustawie zawarto również wyjątki, takie jak zniesienie zakazu handlu w przedświąteczną niedzielę. Zatem wszyscy bez przeszkód zrobimy zakupy przed Świętami Bożego Narodzenia, choć lepiej ich także nie odkładać do ostatniej chwili.

Handlowe niedziele:

  • 2 grudnia
  • 16 grudnia
  • 23 grudnia
  • 30 grudnia


Niedziele z zakazem handlu

  • 9 grudnia

fot. henriettebarneveld (Pixabay.com CC0)

Komentarze (2)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

4 miesiące temu
Dziękujemy za czujność - oczywiście 2 grudnia jest niedzielą handlową. Wolna jest niedziela 9 grudnia :)

Anka

4 miesiące temu
no to jak z tą niedzielą 2 grudnia - handlowa, czy wolna?
4 miesiące temu
Dziękujemy za czujność - oczywiście 2 grudnia jest niedzielą handlową. Wolna jest niedziela 9 grudnia :)

Zobacz również