Nieoczywiste miejsca na podróż w Polsce

Nieoczywiste miejsca na podróż w Polsce

Nadchodzi sezon letni. Wraz z nim wzrasta zainteresowanie podróżami i noclegami w popularnych regionach w Polsce. Decydując się na wyjazd, bardzo często wybieramy miejsca lubiane, popularne lub takie, w których kiedyś byliśmy i w których zawsze dobrze się czujemy. Może czas, by zmienić sposób naszego podróżowania i zdecydować się na miejsca nieoczywiste?

Wybór wiosennego, czy wakacyjnego urlopu w wielu przypadkach nie jest prostą kwestią. Nie możemy zdecydować się, co do miejsca naszego wyjazdu i obiektu, w którym będziemy nocować. W bardzo wielu przypadkach, wybór pada na miejsca popularne, w których znajdziemy wiele atrakcji turystycznych i w których na pewno miło spędzimy swój wolny czas. To oczywiste, że jeśli góry to Zakopane, morze to Trójmiasto, a wyjazd nad jezioro to najczęściej Giżycko. To fakt, że w tych miejscowościach znajdziemy absolutnie wszystko, co niezbędne, by nasz urlop był w pełni udany. Znajdziemy jednak wiele miejsc, które z powodzeniem możemy określić mianem “nieoczywistych”. Odgrywa to szczególne znaczenie właśnie teraz, gdy nasz sposób podróżowania uległ zmianie o 180 stopni. Jest to oczywiście spowodowane trwającą pandemią koronawirusa. Turyści poszukują miejsc spokojnych, z dala od tłumu turystów, gdzie panuje cisza i spokój, a jednocześnie jest co zwiedzać i odkrywać.


Sprawdź również: Ustronne miejsca na weekend w Tatrach


Które kierunki wybrać, by nasz urlop był w pełni udany?


Analizując to, gdzie warto się wybrać, by miło spędzić czas, należy podkreślić, że jest to możliwe praktycznie w każdym regionie Polski. Góry nie ograniczają się tylko i wyłącznie do Tatr - z powodzeniem możemy wybrać się w Karkonosze, Pieniny, Gorce, Góry Świętokrzyskie, Bieszczady, Beskidy, Góry Stołowe, Góry Izerskie, czy chociażby w Masyw Śnieżnika. Nad morzem znajdziemy popularne kurorty, ale również mniejsze miejscowości i wioski, które nie są tak oblegane, a klimat sprzyja jeszcze bardziej. Wypocząć nad wodą możemy praktycznie wszędzie - to oczywiście Mazury, ale również jeziora i zalewy, znajdujące się w praktycznie każdym regionie, co sprzyja głównie weekendowym wyjazdom wśród mieszkańców. Pamiętajmy, że w Polsce znajdziemy wiele wspaniałych parków narodowych, które same w sobie są jedną wielką atrakcją. Im więcej możliwości, tym większym ból głowy w temacie związanym z zaplanowaniem wymarzonego urlopu.


Przeczytaj: Jak zaplanować wakacyjny wyjazd krok po kroku?


Nieoczywiste miejsca w Polsce, które warto odwiedzić


Przygotowany przez nas ranking miejsc subiektywnych, podzieliliśmy w ten sposób, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie - zarówno turysta, który lubi góry, wypoczynek nad wodą, wspaniałe zabytki i piękną przyrodę. Odwiedzając poniższe miejsca, możecie być pewni tego, że urlop będziecie wspominać przez długie lata - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Gdzie w związku z tym warto się wybrać? Sprawdźmy!


  • Sasino - nieoczywiste miejsce na urlop nad morzem

Rozpoczynamy od miejscowości, w której każdy miłośnik morskiego klimatu, powinien miło spędzić czas. Sasino jest małą i spokojną wioską, znajdującą się w okolicach bardziej popularnej i obleganej Łeby. Wybierając to miejsce, możemy być pewni tego, że znajdziemy tu ciszę i spokój. Co prawda, obiekty noclegowe znajdują się kilka kilometrów od morza, ale spokojnie możemy pokonać ten dystans na rowerze lub samochodem - droga jest asfaltowa. Później zaczyna się las i pas wydm. Niewielka miejscowość gwarantuje przyjezdnym komfortowy wypoczynek – w okolicy ruch turystyczny jest niewielki nawet w czasie szczytu sezonu letniego. Spokojna okolica zachęca do spacerów i korzystania ze świeżego nadmorskiego powietrza. Natomiast kilka ciekawych okolicznych obiektów takich jak latarnia morska czy prehistoryczne kurhany motywują do wejścia na rower i odbycia dłuższej podróży. Jeżeli w czasie urlopu zabraknie nam typowo turystycznej atmosfery, możemy odwiedzić niedaleką Łebę. Sasino stanowi świetne miejsce do relaksu, korzystania z ciszy i naładowania baterii z możliwością wypadu to gwarnego kurortu.

 

 

Leśna Oaza

Leśna Oaza

Sasino, ul. Działkowa

Domki 10.0
Dom Biała Wydma

Dom Biała Wydma

Choczewo, ul. ul. Olchowa

Domy wakacyjne 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Sasinie 


  • Beskid Wyspowy - nieoczywiste miejsce dla miłośników gór


Jeśli chcemy w pełni cieszyć się wypoczynkiem w górach, z dala od tłumów turystów, warto wybrać mniej oblegane miejsca. Do tej kategorii można bez wątpienia zaliczyć region Beskidu Wyspowego, który to przypomina wysepki porozrzucane na morzu. Góry nie tworzą tu zwartych grzbietów, a odosobnione kopce. Beskid Wyspowy to nie tylko “wyspy” i piękne turystyczne szlaki, ale też niezwykłe miejsca, atrakcje i ciekawostki. Mogą być one inspiracją przy wyborze celu wędrówki, ale też uzupełnieniem dla turystycznych wyzwań. Na pewno warto tu zdobyć najwyższy szczyt - Mogielicę, na której to znajduje się wieża widokowa, z której możemy podziwiać naprawdę malownicze widoki górskie. To nie jedyna opcja wędrówki po górach - warto odwiedzić również Ćwilin, czy Luboń Wielki, znajdujący się w okolicach Rabki. Oprócz tego, region ten obfituje w wiele wspaniałych atrakcji i zabytków, przez co nikt nie powinien się tu nudzić.

 

 

 

 


Sprawdź oferty noclegów w Limanowej i Mszanie Dolnej


  • Bystrzyca Kłodzka i Gniew - nieoczywiste miejsca dla miłośników historii


Każdy, kto lubi historię, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że te najpopularniejsze zabytki są każdego roku oblegane przez tłumy turystów. By uniknąć tego typu sytuacji, warto skorzystać z opcji miejsc nieoczywistych. Do kategorii takich miast na pewno trzeba zaliczyć Bystrzycę Kłodzką - miejscowość, znajdującą się w Kotlinie Kłodzkiej. Z pewnością nie jest tak bardzo oblegana i popularna jak Kłodzko i w tym właśnie tkwi jej wyjątkowość. Dzięki swojemu położeniu oraz długiej historii oferuje przyjezdnym widok na piękną panoramę oraz niezwykły klimat średniowiecznego miasta królewskiego. Turyści będą mogli zobaczyć tutaj liczne zabytki oraz miejskie obwarowania pamiętające czasy, gdy miasto dopiero się wznosiło. Urlop spędzony w Bystrzycy Kłodzkiej z pewnością sprawi ogromną przyjemność miłośnikom historii – w tym miejscu poczują się, jakby odbywali podróż w czasie.

 

 

Apartamenty Kotlina

Apartamenty Kotlina

Bystrzyca Kłodzka, ul. Kolejowa

Apartamenty 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
AGAWA

AGAWA

Bystrzyca Kłodzka , ul. Pławnica

Agroturystyka 9.8

 

 


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Bystrzycy Kłodzkiej


Druga propozycja to miejscowość Gniew, znajdujący się na Dolnym Powiślu. Sam wygląd i układ tego miasta można porównać z Malborkiem, czy Kwidzyniem. Największe wrażenie na przebywających tu turystach powinny zrobić przede wszystkim: Rynek, stary układ przestrzenny zamknięty w obrębie murów obronnych, zespół zabytkowych kamienic, czworobok krzyżackiego zamku i gotycki kościół św. Mikołaja.

 

 

Dom Letniskowy U Ewy

Dom Letniskowy U Ewy

Osiek, ul. Małe wycinki

Domki 10.0
Noclegi U Sary

Noclegi U Sary

Starogard Gdański, ul. os.Przylesie

Kwatery i pokoje 10.0

 

 


Oto najlepsze oferty noclegów w miejscowości Gniew


  • Polesie - nieoczywiste miejsce dla miłośników przyrody


Przegląd miejsc nieoczywistych, idealnych na urlop o każdej porze roku, kończymy na Lubelszczyźnie i Poleskim Parku Narodowym. Miejsce to jest szczególnie popularne w sezonie wiosennym i letnim, kiedy przyroda wygląda najbardziej okazale. Turyści mają tu do dyspozycji wiele tras edukacyjnych. Znajdziemy tu liczne bagna, torfowiska i jeziora krasowe oraz naturalne kompleksy leśne z wyjątkowym bogactwem flory i fauny. Wszystko to znajduje się na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej i każdego roku przyciąga liczne grupy turystów z Lubelszczyzny i nie tylko. Podstawowym zadaniem parku jest przede wszystkim ochrona przyrody, w tym ekosystemy torfowiskowe i wodne, łąkowe, zaroślowe i leśne.


Warto podkreślić, że miejsce to charakteryzuje się niezwykle bogatą roślinnością, charakterystyczną dla terenów podmokłych i bagiennych. Jeśli chodzi o faunę, to najliczniej reprezentują ją ptaki, których występuje tu około 200 gatunków. Symbolem Poleskiego Parku Narodowego jest żuraw. Oprócz niego, spotkamy tu również żółwia błotnego, a nawet łosia. Warto podkreślić, że wypoczynek na Polesiu, z powodzeniem możemy połączyć ze zwiedzaniem całego regionu województwa lubelskiego, które to obfituje w wiele wspaniałych i nieoczywistych miejsc.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Urszulinie


Mamy nadzieję, że zaprezentowane miejsca zainspirują Was do wyjazdu w nieoczywiste miejsce. Decydując się na któreś z nich, możecie być pewni tego, że Wasz urlop będzie w 100% udany!


Następny artykuł Dozwolone tylko maseczki!...

Komentarze

Zobacz również