Boże Ciało

 

  Nasze Gospodarstwo Karolina leży we wsi Huba, na południowym stoku góry Kotelnica w Gorcach.

Z okien roztacza się malowniczy widok na Wysoką i Trzy Korony (w paśmie Pienin)

Tatry z Łomnicą, Lodowym, Rysami i Babią Górę w paśmie Beskidu Żywieckiego. U podnóża wsi Huba Białka i Dunajec tworzą Zalew Czorsztyński .

Położenie naszego gospodarstwa stwarza świetne warunki do rożnych form wypoczynku. Obok domu mamy dużo przestrzeni i plac zabaw dla dzieci, blisko znajduje się las gdzie

można zbierać jagody i grzyby.

Nie daleko jest Zalew Czorsztyński bardzo dobry do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych od wędkowania, pływania po windsurfing.

Miłośnicy zabytków znajdą w okolicy Zamek Dunajec w Niedzicy, Zamek Wronin w Czorsztynie i ruiny zamku św.Kingi na Górze Zamkowej.

XV- wieczny kościółek w Dębnie, wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO . Poza tym skanseny, muzea i cerkwie oraz inne obiekty zabytkowe.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku i sportów ekstremalnych, znajdą tu, szlaki piesze takie jak główny szlak beskidzki -czerwony z Wołosatego w Bieszczadach do Ustronia Śląskiego . W naszej okolicy przebiega miedzy innymi przez Turbacz i Lubań.

Szlak niebieski, z Tarnowa na Rogacze , przebiegający przez: Lubań, Trzy Korony, Sokolicę, Palenicę i w pobliżu Wysokiej.

Poza tymi szlakami jest jeszcze kilka innych szlaków pieszych wiodących w takie miejsca jak Wąwóz Homole, Wąwóz Sopczański. Mamy wyznaczone trasy rowerowe, wyciągi, spływ Przełomem Dunajca, mamy w okolicy wypożyczalnie rowerów, i sprzętu wodnego. Możemy pojeździć konno i polatać na paralotni.

Znajdziemy baseny geotermalne (Białka Tatrzańska, Szaflary, Bukowina Tatrzańska).

Gdyby tego wszystkiego było mało, to w pobliżu są jeszcze Parki Narodowe ( Gorczański, Pieniński i Tatrzański ) i rezerwaty przyrody. Blisko mamy przejścia graniczne ze Słowacją.

Można tak wymieniać jeszcze wiele atrakcji i możliwości spędzania czasu, ale najlepiej jeśli sami Państwo się przekonają na miejscu.

Poza prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego, jestem przewodnikiem górskim i pilotem wycieczek. Nasi Goście mogą liczyć na porady przewodnickie i pomoc w organizacji czasu wolnego w zależności od upodobań i pogody.

Dajemy również zniżki na rafting i kolejkę górską w Kluszkowcach

Zapraszam

Zapytaj o nocleg