Drawsko Pomorskie - noclegi (39 noclegów w Drawsku Pomorskim)

Ośrodek Wypoczynkowy Margip

Ośrodek Wypoczynkowy Margip

Złocieniec
Zielone Domki Siecino

Zielone Domki Siecino

9.9
Rewelacyjny!
Ośrodek Wypoczynkowy Promyk

Ośrodek Wypoczynkowy Promyk

9.8
Rewelacyjny!
od 185
/usługę
Usługi Hotelarskie Jerzy Czarnecki

Usługi Hotelarskie Jerzy Czarnecki

Drawsko Pomorskie
8.8
Bardzo dobry!
od 90
/usługę
Izba Pod Kasztanem

Izba Pod Kasztanem

Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe Polubie

Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe Polubie

Złocieniec
10
Rewelacyjny!
od 100
/usługę
Ośrodek Wypoczynkowy DRAWA

Ośrodek Wypoczynkowy DRAWA

10
Rewelacyjny!
Hotel Abrava

Hotel Abrava

Drawsko Pomorskie
od 170
/usługę
Dolina Smoków na Półwyspie

Dolina Smoków na Półwyspie

10
Rewelacyjny!
od 65
/usługę
Dom Letniskowy Siecino

Dom Letniskowy Siecino

Złocieniec
Domki Letniskowe - Lubie-Kajaki

Domki Letniskowe - Lubie-Kajaki

10
Rewelacyjny!
od 150
/usługę
Leśne Wzgórze

Leśne Wzgórze

10
Rewelacyjny!
od 120
/usługę
Dom nad jeziorem Nętno

Dom nad jeziorem Nętno

10
Rewelacyjny!
od 400
/usługę

Noclegi w okolicy Drawska Pomorskiego:

Lubie Ośrodek Wypoczynkowy

Lubie Ośrodek Wypoczynkowy

12 km od Drawska Pomorskiego
WOLNE MIEJSCA NOCLEGOWE !!! Serdecznie zapraszamy tel. 604 819 965
Ośrodek Wypoczynkowy Przytoń

Ośrodek Wypoczynkowy Przytoń

14 km od Drawska Pomorskiego
9.1
Rewelacyjny!
od 80
/usługę
Pod Wiatrakiem

Pod Wiatrakiem

17 km od Drawska Pomorskiego
10.0
Rewelacyjny!
od 120
/usługę
Wygodna 30 km ścieżka rowerowa Czyste J Siecino Wypoczynek w zabytkowych komfortowych wnętrzach
Rezydencja Stary Dworzec

Rezydencja Stary Dworzec

17 km od Drawska Pomorskiego
9.6
Rewelacyjny!
od 90
/usługę
Ośrodek Wypoczynkowy Krokus

Ośrodek Wypoczynkowy Krokus

20 km od Drawska Pomorskiego
9.6
Rewelacyjny!
od 200
/usługę
Domek Letniskowy Teresa

Domek Letniskowy Teresa

20 km od Drawska Pomorskiego
od 180
/usługę
Wakacyjny Dom

Wakacyjny Dom

20 km od Drawska Pomorskiego
od 250
/usługę
OSATNIE WOLNE DOMKI WE WRZEŚNIU ! ZAPRASZAMY !!
Domki Letniskowe Przystanek Ińsko

Domki Letniskowe Przystanek Ińsko

20 km od Drawska Pomorskiego
10
Rewelacyjny!
do -20%
od 180
/usługę

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Drawsko Pomorskie

Drawsko Pomorskie leży w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Drawą na Pojezierzu Drawskim. Przez miasto przebiegała też wąskotorowa linia kolejowa Stara Dąbrowa – Drawsko Pomorskie. W granicach miasta znajduje się niewielkie jezioro Okra a nieco dalej (ok. 3 km od miasta) - jezioro Lubie. Odległość od Drawska Pomorskiego do Morza Bałtyckiego wynosi niecałe sto kilometrów.


W Drawsku Pomorskim znajdują się także liczne zabytki. Do najważniejszych należą: kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego z XIV/XV i XIX wieku, pozostałości murów obronnych z XIV wieku, starostwo z lat 1907-1909, dawny ratusz z końca XVIII wieku, plebania - dom z około 1800 r., magazyn soli szachulcowy z ok. 1700 r. i lat 30. XX wieku, neoromański kościół pw. św. Pawła Apostoła z lat 1928 – 1929 a także domy i wille prywatne. Zabytkowe jest także śródmieście Drawska Pomorskiego.


W mieście odbywają się również imprezy cykliczne, do najbardziej znanych należą: Drawskie Targi "Mój Ogród" oraz Rajd Bobra - turystyczny rajd nawigacyjny samochodów osobowych.

Drawsko Pomorskie - co warto zobaczyć?

Jedną z największych atrakcji Drawska Pomorskiego jest bez wątpienia Jezioro Okra. To nieduże jezioro znajdujące się w granicach administracyjnych Drawska Pomorskiego w upalne dni przyciąga do siebie rzesze mieszkańców i turystów. Można tu miło spędzić czas, zachwycając się pięknymi widokami jeziora i korzystając z atrakcji wodnych, oraz tych dostępnych na plaży. Jest plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, zjeżdżalnie wodne oraz boisko do piłki wodnej. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, kąpielisko miejskie z plażą i zaplecze gastronomiczne. Dla osób starszych i nielubiących plażowania przygotowano liczne alejki spacerowe, które z pewnością umilą nam wolny czas. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają wykwalifikowani ratownicy wodni.


Spacerując po mieście warto zwrócić uwagę na zabytkowe obiekty. Jednym z nich jest budynek tzw. magazynu solnego. Powstał on, mniej więcej ok. 1700 r. Został wzniesiony w drewnianej konstrukcji ryglowej z wypełnieniem z cegły, na fundamencie z nieregularnych bloków kamiennych. Prawdopodobnie budynek wzniesiono na potrzeby istniejącej w XVII w. w Drawsku Pomorskim faktorii solnej, obsługującej powiaty drawski i świdwiński, jako magazyn soli. W XIX w. budynek pełnił funkcję remizy strażackiej. Po przebudowie w latach 30. XX w. był siedzibą Muzeum Regionalnego, które działało do 1945 roku.


Kolejnym ciekawym miejscem na mapie miasta jest poligon "Drawsko", zajmujący obszar o powierzchni 40 tys. ha. Jest on największym i jednocześnie najnowocześniejszym ośrodkiem szkolenia wojsk lądowych w Polsce. Na terenie tego kompleksu znajdują się m.in. nowoczesne zautomatyzowane strzelnice dla załóg wozów bojowych. Zaplecze logistyczne stanowią obozowiska mogące pomieścić jednorazowo 3000 żołnierzy. To właśnie tu na ćwiczenia przyjeżdżają wojska wszystkich krajów NATO. Bo jest to najbardziej atrakcyjne centrum szkolenia wojsk lądowych w Europie. Co ważne, o granicach poligonu informują jedynie wojskowe tablice, a na jego terenie znalazły azyl wilki, bobry i borsuki, sarny i jelenie.

Drawsko Pomorskie – na weekend czy dłuższy pobyt?

Planując pobyt w Drawsku Pomorskim należy zastanowić się, jak chcielibyśmy spędzić swój wolny czas. Turyści najchętniej odwiedzają ten region Polski w sezonie letnim. Wielką atrakcją jest polskie morze, ale także wszelkie jeziora. Ważne, by było dostępne kąpielisko. W drawsku Pomorskim takie jest. Jeśli chcemy spędzić urlop na d wodą, w tym mieście jest to jak najbardziej realne. Dodatkowo też warto wziąć pod uwagę to, że niezwykle interesujące są także okolice Drawska Pomorskiego. Do najciekawszych należą: Gudowo, Ińsko, Świdwin, Połczyn – Zdrój a także Drawno, chcąc poznać je wszystkie, powinniśmy zaplanować dłuższy pobyt w Drawsku Pomorskim. Miasto może się okazać wspaniałą bazą wypadową.

Lokalne smaki – co zjeść w Drawsku Pomorskim?

Będąc nad polskim morzem zdecydowanie warto skorzystać z menu, choć jednej smażalni ryb. Proponowane dania w nadmorskich lokalach są różnorodne. Ryby smażone i pieczone, zupy rybne, w zestawach z grillowanymi warzywami, pasty rybne i z wybranymi dodatkami. Cena obiadu w Drawsku Pomorskim zależy od lokalizacji restauracji oraz dania, na jakie się zdecydujemy. Jednak za jednodaniowy obiad dla jednej osoby zapłacimy nie mniej niż 20 zł. Decydując się na obiad składający się z dwóch dań, musimy być przygotowani na wydatek ok. 35 zł lub więcej.

Noclegi w Drawsku Pomorskim

Baza noclegowa w Drawsku Pomorskim jest różnorodna. Znajdziemy tam noclegi z takich kategorii jak np. domki, agroturystyki, kwatery i pokoje a także hotele, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe oraz campingi. Turyści szukający noclegu w Drawsku Pomorskim najczęściej pytają o domki oraz agroturystyki. Przeglądając oferty biorą pod uwagę nie tylko cenę, ale również lokalizacje i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Drawsku Pomorskim

Cena za nocleg w Drawsku pomorskim zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka lub domki, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet 35 zł. Jednak średnia cena noclegu w Drawsku Pomorskim wynosi 180 zł. Warto jednak pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Dlatego też ceny noclegów w weekend mogą być droższe nawet o 40% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Drawsku Pomorskim

Turyści szukając noclegu w Drawsku Pomorskim zwracają uwagę na kilka udogodnień. Najważniejszy jest dostęp do łazienki oraz zagwarantowane miejsce parkingowe. Dość istotny jest także telewizor w pokoju i dostęp do internetu w obiekcie. Dość ważna, szczególnie dla rodzin z dziećmi, jest także możliwość korzystania z kuchni a także wyżywienie.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Drawsku Pomorskim

Gdzie zapłacić bonem turystycznym w Drawsku Pomorskim?
Bon turystyczny możesz zrealizować w Drawsku Pomorskim w jednym z obiektów noclegowych, których listę znajdziesz tutaj.
Ile kosztuje nocleg w Drawsku Pomorskim?
Cena za nocleg w Drawsku Pomorskim zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe, wtedy koszt noclegu może wynieść od 65 zł. Średnia cena noclegu w Drawsku Pomorskim wynosi 160 zł.
Czy ceny noclegów w Drawsku Pomorskim w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 56% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Drawsku Pomorskim?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Drawsku Pomorskim zaczynają się od kwoty 65.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Drawsku Pomorskim?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Drawsku Pomorskim mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Drawsku Pomorskim to: Zielone Domki Siecino, Ośrodek Wypoczynkowy Promyk, Usługi Hotelarskie Jerzy Czarnecki.
Które noclegi w Drawsku Pomorskim są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Drawsku Pomorskim poleca Zielone Domki Siecino, Ośrodek Wypoczynkowy Promyk, Usługi Hotelarskie Jerzy Czarnecki.
Które noclegi w Drawsku Pomorskim są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Zielone Domki Siecino, Ośrodek Wypoczynkowy Promyk.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej