Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Dynowa:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Dynów

Dynów leży w województwie podkarpackim, nad Sanem, na Pogórzu Dynowskim, części Pogórza Karpackiego. Jest to miasto pełne architektonicznych, krajobrazowych i przyrodniczych ciekawostek a także urokliwych miejsc dostarczających okazji do wypoczynku, rekreacji i turystyki. Wśród największych walorów tego terenu wymienić można malownicze położenie geograficzne, rzekę San, czyste środowisko przyrodnicze, liczne zabytki, oraz szlaki turystyczne. W mieście znajdują się liczne zabytki, które zdecydowanie warto zobaczyć. Do najważniejszych zaliczyć można: kościół parafialny św. Wawrzyńca, pozostałości murów miejskich z drugiej połowy XVII wieku, Dwór Trzecieskich – wzniesiony w 1750 lub w 1760, Wielką Synagogą oraz stary i nowy cmentarz żydowski.


Jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie jest Przeworska Kolej Dojazdowa, czyli wąskotorowa linia kolejowa łącząca Przeworsk i Dynów, biegnąca doliną rzeki Mleczki. Powstała ona w latach 1900 – 1904, na potrzeby obsługi Cukrowni w Przeworsku. Obecnie kolejka kursuje tylko w soboty i niedziele w sezonie letnim, przewożąc turystów przez malownicze okolice.

Dynów - co warto zobaczyć?

Dynów to przede wszystkim piękne krajobrazy. To właśnie dla nich turyści przyjeżdżają w ten region Polski. Miłośnicy pieszych, rowerowych czy wodnych wędrówek nie będą się tu nudzić. Przez Dynów przebiega kilka oznakowanych szlaków turystycznych, które zaprowadzą nas w ciekawe miejsca w mieście i okolicach.


Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się przebiegające przez Dynów trzy oznakowane szlaki turystyczne: szlak niebieski karpacki Dynów – Ustrzyki Dolne o długości 113 km, szlak niebieski biegnący od Rzeszowa (Biała) do Dynowa o długości 40 km oraz szlak żółty biegnący od Dynowa do Czudca, liczący 43 km. Szlaki te przebiegają przez najciekawsze miejsca na terenie okolic Dynowa, ukazując różnorodność przyrody, naturalne krajobrazy, w które wplecione są zabytki kultury materialnej, szczególnie drewniane domostwa, cerkwie, kościoły oraz zespoły pałacowe i dworskie.


W Dynowie została także wyznaczona trasa turystyczna, która prowadzi do pięciu położonych na malowniczych pagórkach miasta punktów widokowych (Winnica, Krzemieniec, Przy niebieskim szlaku, Kaniowiec, Przy krzyżu katyńskim) i plaż nad Sanem. Z punktów widokowych rozciągają się piękne krajobrazy, na dolinę rzeki San i usytuowane nad jej brzegami miasto, na charakterystyczne pagórkowate krajobrazy Dynowa i okolicznych miejscowości Pogórza Dynowskiego. Punkty wyposażone są w tarasy widokowe, zadaszenia ze stołami i ławkami, miejsca ogniskowe, stojaki rowerowe i tablice informacyjne z mapą obrazującą trasę. Oznakowana trasa liczy około 17 km. Można ją przebyć pieszo lub rowerem.


Tras, z których warto skorzystać, jest w okolicy zdecydowanie więcej. Miłośnicy jazy na rowerze mogą wybrać się na wyprawę trasą „Doliną Sanu” wyznaczona przez Związek Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego. W Dynowie początek ( i koniec) mają dwie trasy. Trasa I: Dynów – Pawłokoma – Sielnica – Dylągowa – Dąbrówka Starzeńska – Dynów o długości około 24 km. A także trasa II: Dynów – Łubno – Nozdrzec – przeprawa promowa – Dąbrówka Starzeńska – Dynów o długości około 22 km. Istnieje też możliwość połączenia tych tras w jedną duża pętlę.


Kolejną atrakcją turystyczną miasta jest możliwość uprawiania tu sportów wodnych, w szczególności kajakarstwa. San należy do atrakcyjnych szlaków wodnych, a dolina Sanu obfituje w piękne krajobrazy, malownicze przełomy, sąsiedztwo dzikich zwierząt i niezapomniane wrażenia. Szlak wodny z Sanoka do Przemyśla liczy 113 km. Można podzielić go na 3, do 5 etapów planując noclegi na biwakach w Sanoku, Temeszowie, Dynowie, Słonnem czy Krasiczynie.

Wypad do Dynowa to świetny pomysł o każdej porze roku

Na jaką porę roku zaplanować wyjazd do Dynowa? Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Najwięcej turystów pojawia się w mieście w sezonie letnim. Wtedy na szlakach, zarówno pieszych, jak i rowerowych spotkać możemy większe lub mniejsze grupy wczasowiczów. Sporym zainteresowaniem, głównie latem, cieszą się także spływy kajakowe. Poza sezonem, wczesną wiosną lub późną jesienią, szlaki pustoszeją. Widoki są nadal malownicze, atrakcje dostępne, ale tłumów turystów w Dynowie już nie ma. Tak naprawdę, każda pora roku jest odpowiednia na wypoczynek w tym miejscu. Musimy po prostu zastanowić się nad tym, jak chcemy spędzić swój wolny czas.

Lokalne smaki – co zjeść w Dynowie?

Kuchnia podkarpacka łączy w sobie wiele kultur: Łemków, Rusinów, Podgórzan i Lasowiaków. Dlatego też jest tak różnorodna i smaczna. Czego warto spróbować będąc w Dynowie? Wśród najbardziej polecanych potraw znajdują się m.in.: proziaki, zalewajka, stolniki, fuczki a także gołąbki nadziewane farszem z tartych ziemniaków, opiekane w piekarniku i podane z cebulką. Spróbujcie koniecznie. Za jednodaniowy obiad w Dynowie trzeba zapłacić 20-25 zł od osoby. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 30 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Dynowie

Dynów posiada niewielką, ale różnorodną bazę noclegową. Znajdziemy tam obiekty noclegowe z trzech kategorii: agroturystyka, hotele oraz kwatery i pokoje. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, gdyż oferty różnią się zarówno pod względem cen, jak i standardu. Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyki. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Dynowie

Cena za nocleg w Dynowie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Dynowie wynosi 100 zł. Warto pamiętać jednak o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu ceny noclegów w weekend mogą być droższe od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Dynowie

Turyści szukając noclegu w Dynowie zwracają uwagę na kilka udogodnień - prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe oraz telewizor w pokoju. Pojawiają się też pytania o dostęp do internetu w obiekcie noclegowym i możliwość skorzystania z kuchni. Rzadziej natomiast, ale również, turyści poszukują obiektów oferujących wyżywienie. Dla części wczasowiczów istotna jest też lokalizacja oraz akceptacja kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Dynowie

Ile kosztuje nocleg w Dynowie?
Cena za nocleg w Dynowie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Dynów, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Dynowie wynosi 120 zł.
Czy ceny noclegów w Dynowie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 0% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Dynowie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Dynów”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Dynowie zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Dynowie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Dynowie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Dynów opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Dynowie to: Agroturystyka na Folwarku.
Które noclegi w Dynowie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Dynowie poleca Agroturystyka na Folwarku.
Które noclegi w Dynowie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Agroturystyka na Folwarku.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!