Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Noclegi w okolicy Kroczyc:

Jurajska Pokusa

Kroczyce 1 km od Kroczyc
9.5 Rewelacyjny!
od 180 zł
/usługę

Domki Na Jurze

Kroczyce 2 km od Kroczyc
9.6 Rewelacyjny!
od 450 zł
/usługę
Moje Miejsce Jura
do -50%

Moje Miejsce Jura

Lgota Murowana 3 km od Kroczyc
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 350 zł
/usługę

Pokoje Gościnne Justyna

Podlesice 3 km od Kroczyc
9.6 Rewelacyjny!
od 120 zł
/usługę

Hotel Ostaniec Podlesice

9 Bardzo dobry!
  • wyżywienie w cenie
od 340 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Rezerwuj online

Agroturystyka

Kostkowice 3 km od Kroczyc
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 100 zł
/usługę

Domki Podlesice

Podlesice 3 km od Kroczyc
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 350 zł
/usługę

Domek Letniskowy

Browarek 5 km od Kroczyc
9.9 Rewelacyjny!
od 385 zł
/usługę
Agroturystyka Ranczo Czerwony Młyn
do -20%

Agroturystyka Ranczo Czerwony Młyn

Zdów 5 km od Kroczyc
10 Rewelacyjny!
od 200 zł
/usługę

Hotel Fajkier Wellness&Spa Lgota...

9.3 Rewelacyjny!
  • wyżywienie w cenie
od 380 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Rezerwuj online

Apartamenty Na jurze

Siamoszyce 5 km od Kroczyc
9 Bardzo dobry!
od 320 zł
/usługę

Dom Jurajska 28

Morsko 6 km od Kroczyc
10 Rewelacyjny!
od 590 zł
/usługę

Jurajski Slow

Siamoszyce 6 km od Kroczyc
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 800 zł
/usługę

Jurajskie Pokoje Pod Lasem

Ogorzelnik 8 km od Kroczyc
9.7 Rewelacyjny!
od 120 zł
/usługę

Jurajska Chata

Bobolice 8 km od Kroczyc
9.3 Rewelacyjny!
od 140 zł
/usługę

Zamek w Bobolicach

Bobolice 8 km od Kroczyc
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?

Ranczo Pod Lipami

Kiełkowice 9 km od Kroczyc
9.5 Rewelacyjny!
od 40 zł
/usługę

Agroturystyka Orlik

Kiełkowice 9 km od Kroczyc
9.4 Rewelacyjny!
od 120 zł
/usługę

Gospodarstwo Agroturystyczne KAJA,...

Kiełkowice 9 km od Kroczyc
10 Rewelacyjny!
od 110 zł
/usługę

Chata w Mirowie

Mirów 9 km od Kroczyc
10 Rewelacyjny!
od 890 zł
/usługę

Faktoria Antolka

Antolka 10 km od Kroczyc
10 Rewelacyjny!
od 500 zł
/usługę

Gościniec Orlik

Mirów 10 km od Kroczyc
opinie zablokowane
od 70 zł
/usługę

Jura Hotel

Dar Jury

Zajazd Magda

TrafoBaseCamp

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Kroczyce

Kroczyce to niewielka wieś położona w województwie śląskim, na Wyżynie Częstochowskiej będącej częścią Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W pobliżu Kroczyc wznoszą się wzgórza Bleszczowa, Bilanów, Żmijów i Góra Zborów z rezerwatem przyrody Góra Zborów. W jaskini w okolicach Kroczyc odkryto również ślady bytności człowieka z początku naszej ery – była to prawdopodobnie grota grzebalna.


Na wzgórzu Bleszczowa znajduje się cmentarz wojenny w Kroczycach, na którym pochowano prawie tysiąc żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. W 1972 Kroczyce zostały odznaczone Krzyżem Partyzanckim.


W miejscowości znajduje się także kilka zabytkowych obiektów. Jednym z nich jest kościół św. Jacka i św. Marii Magdaleny, zbudowany w latach 1893-1895. Wcześniej, w XV w. istniała tu drewniana świątynia, którą ufundował rycerz maltański Petrasius Firlej. Co ciekawe, budynek zawiera pewne elementy pierwszej rozbudowy drewnianego kościoła w 1818 roku. W środku znajduje się ołtarz w formie groty zbudowany z kalcytu, na wzór groty z sanktuarium w Lourdes oraz zabytkowe obrazy z XVII i XVIII wieku. Przy obejściu rosną pomniki przyrody – lipy.

Kroczyce - co warto zobaczyć?

Kroczyce to miejscowość malowniczo położona w otoczeniu pięknych ostańców jurajskich, które stworzyły tutaj skupisko często wykorzystywane przez amatorów wspinaczki. Jeśli planujemy odwiedzenie tej wsi, już teraz przygotujmy plan wyprawy. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w okolicy jest zdecydowanie Rezerwat Góra Zborów w Podlesicach. To rezerwat przyrody nieożywionej, chronione są tutaj skaliste wzgórza - Góra Zborów i Kołoczek, z jaskiniami i ostańcami.


Kolejnym ciekawym miejscem są Skały Kroczyckie i Podlesickie - pasmo wzniesień z charakterystycznymi ostańcami skalnymi o ciekawych nazwach, np. Wielbłąd, Filar Wyklętych czy Turnia Motocyklistów, wykorzystywanymi często przez adeptów wspinaczki. Sporym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się także jaskinie, których w okolicy jest dużo. Wśród tych najchętniej oglądanych przez zwiedzających są m.in. Jaskinia Głęboka w Kruczych Skałach o długości 160m, Jaskinia Wielkanocna, Jaskinia Wielka Studnia Szpatowców Jaskinia Żabia czy Jaskinia Berkowa. Pamiętajmy jednak o tym, że niektóre z jaskiń są dostępne do zwiedzania wyłącznie przy użyciu sprzętu alpinistycznego.


Przez Kroczyce przebiegają również liczne szlaki turystyczne. Najpopularniejsze szlaki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to czerwony Szlak Orlich Gniazd, żółty Szlak Zamonitu oraz czarny Szlak Kroczycki.

Kroczyce – na weekend czy dłuższy pobyt?

Na jak długo zaplanować pobyt w Kroczycach? Wszystko zależy od tego jak zamierzamy spędzić swój wolny czas. Jeśli interesuje nas sama miejscowość i spacer po rezerwacie, pobyt weekendowy zdecydowanie wystarczy. Przez dwa dni można zobaczyć całkiem sporo. Jeśli jednak planujemy wspinaczkę górską, dłuższe wędrówki czy spacery, możemy w Kroczycach spędzić nawet tydzień, nie nudząc się ani chwili. Ciekawych miejsc, które warto odwiedzić jest naprawdę wiele, szczególnie dla tych turystów, którzy uwielbiają się wspinać i wędrować po górach. Kroczyce, jak i najbliższa okolica, to bardzo atrakcyjny region, dlatego warto go dokładnie obejrzeć.

Lokalne smaki – co zjeść w Kroczycach?

Będąc w Kroczycach warto spróbować tradycyjnej kuchni śląskiej. W tym regionie Polski na stołach królują rolady, karminadle, kluski śląskie i modra kapusta. Do typowych dań regionalnych należą także kartoflak oraz mozgoł. Różnorodne propozycje lokalnych smaków znajdziemy w miejscowych restauracjach czy knajpach. Cena obiadu w Kroczycach dla jednej osoby to koszt średnio 20 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Kroczycach

Baza noclegowa Kroczyc składa się głównie z agroturystyk. Jednak znajdziemy tam także obiekty noclegowe z kategorii kwatery i pokoje, hotele, hostele, gościńce, zajazdy oraz pensjonaty. Ta różnorodność sprawia, że każdy znajdzie w mieście coś dla siebie. Oferty noclegowe różnią się zarówno ceną, jak i standardem. Turyści szukający noclegu w Kroczycach najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Kroczycach

Cena za nocleg w Kroczycach zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 35 zł. Jednak średnia cena noclegu w Kroczycach wynosi 85 zł. Warto pamiętać także o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu, ceny noclegów w weekend mogą być droższe nawet o 20% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Kroczycach

Turyści poszukujący noclegów w Kroczycach zwracają szczególną uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do internetu. Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do kuchni lub możliwość skorzystania z wyżywienia. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptację kart płatniczych.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!