Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Ożarów Mazowiecki:

PAMBA

Piastów Pokaż na mapie , 6 km od Ożarów Mazowiecki
9.2 Rewelacyjny 2 opinie
od 35 zł
1 noc

Henrix

Warszawa Pokaż na mapie , 11 km od Ożarów Mazowiecki
7.9 Dobry 42 opinie
od 150 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Ożarów Mazowiecki

W województwie mazowieckim jest wiele miejscowości, które można odwiedzić w weekend lub przejazdem. Przykładem jednej z nich jest bez wątpienia Ożarów Mazowiecki. To miasto w powiecie warszawskim zachodnim, w aglomeracji warszawskiej, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Ożarów Mazowiecki i powiatu. Miasto zlokalizowane jest na Równinie Łowicko-Błońskiej nad Kanałem Ożarowskim, przez co jest atrakcyjne turystycznie. Liczy nieco ponad 12 tysięcy mieszkańców, jest również dobrze skomunikowane z pozostałą częścią kraju. Po co jeździmy do Ożarowa? Przede wszystkim pozwiedzać i miło spędzić czas.

Ożarów Mazowiecki to idealna propozycja na wyjazd o każdej porze roku

W miejscowości tej turyści są obecni praktycznie przez cały rok. Wszystko jest tu dostępne na wyciągnięcie ręki i o każdej porze. Blisko stąd do Warszawy, dlatego każdy kto zmierza w kierunku stolicy, powinien się tu zatrzymać choć na chwilę.


Jest tu wszystko, czego nam trzeba. Sklepy, lokale usługowo-gastronomiczne oraz dogodna baza noclegowa. Ożarów stanowi swego rodzaju doskonałą bazę wypadową do lepszego poznania regionu Mazowsza. Samo miasto charakteryzuje się bogatą historię, stąd odnajdziemy tu wiele zabytków z różnych czasów. Warto tu zajrzeć choć na chwilę.

Ożarów Mazowiecki, co warto zobaczyć?

Ożarów to atrakcyjna miejscowość, której ślady historii datują się na 1342 rok. Zapiski o mieście znalazły się również z kronikach Potopu szwedzkiego. Warto również podkreślić, że na początku XX wieku pojawiły się tu większe zakłady przemysłowe tj. Huta Szkła i Fabryka Kabli, przez co przemysł jest tu dobrze rozwinięty, a i miejsc pracy nie brakuje.


W Ożarowie Mazowieckim możemy również zwiedzać. Będąc tu, warto odwiedzić m.in. dworek przy ulicy Poniatowskiego, będący najciekawszym zabytkiem miasta. Poza tym znajduje się tu dworek szlachecki w Umiastowie, pochodzący z XIX wieku, a także Muzeum Dworu Polskiego i Pojazdów Konnych, w którym znajduje się największe w województwie Muzeum Pojazdów Konnych, w którym zobaczymy unikatowe bryczki, karety oraz wozy strażackie.

Co i gdzie zjeść w Ożarowie Mazowieckim?

W Ożarowie znajdziemy kilka wspaniałych miejsc, gdzie smacznie zjemy, głównie dania kuchni polskiej. Ale to nie wszystko, bo znajdziemy tu również kuchnie międzynarodowe. Bez obaw, na pewno znajdziemy tu miejsca, gdzie smacznie zjemy. Wszystko zostało tu przygotowane z niezwykłą starannością, dzięki czemu nasze apetyty zostaną zaspokojone.


Oprócz tego, w menu znajdziemy tradycyjne dania kuchni polskiej. A wszystko za przystępną cenę, zaczynającą się już od 20 zł. Polecanych i popularnych miejsc warto poszukać m.in. w centralnej części miasta.

Noclegi w Ożarowie Mazowieckim

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Ożarowie Mazowieckim są kwatery i pokoje, noclegi pracownicze oraz hotele. Turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Sam Ożarów ma bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Ożarowie, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Ożarowie Mazowieckim

Średnia cena za nocleg w Ożarowie wynosi 63 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej centrum, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem w Ożarowie cieszą się noclegi pracownicze, w których koszt noclegu rozpoczyna się już od 20 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy, jednak ceny w weekend w większości obiektów są zbliżone do tych, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Ożarowie Mazowieckim

Turyści, poszukujący noclegu w Ożarowie Mazowieckim, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!