Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Grodzisk Mazowiecki:

PAMBA

Piastów Pokaż na mapie , 18 km od Grodzisk Mazowiecki
9.2 Rewelacyjny 2 opinie
od 35 zł
1 noc

Henrix

Warszawa Pokaż na mapie , 23 km od Grodzisk Mazowiecki
7.9 Dobry 42 opinie
od 150 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki – miasto na równinie łowicko-błońskiej, na terenie województwa mazowieckiego. Jest bardzo dobrze połączone komunikacyjnie ze stolicą państwa. Turyści przyjeżdżają tutaj zazwyczaj w weekendy, podczas których odwiedzają miejscowe muzea, a także spacerując, podziwiają zabytki. Dodatkowo Grodzisk posiada wiele miejsc rekreacji, w których można na chwilę odetchnąć od miejskiego zgiełku. Co więcej, jest wyposażony w place zabaw i specjalnie wydzielone miejsca do zabaw dla najmłodszych, co daje gwarancję miło spędzonego czasu w rodzinnym gronie.

Grodzisk Mazowiecki – co warto zobaczyć?

Grodzisk Mazowiecki jest miastem, w którym można zobaczyć kilka ciekawych, zabytkowych rezydencji. Jedną z nich jest zlokalizowana przy ulicy Kościuszki 12 – willa zwana ”Niespodzianką”. Zbudowana została na początku XX wieku, a do użytku oddano ją w 1906 roku. Architektem budynku był jego właściciel, który połączył ze sobą elementy pałacyku z wieżą oraz willi włoskiej. Dookoła została otoczona pięknym, dużym ogrodem. Dziś niestety stoi opuszczona i powoli popada w ruinę, tak samo, jak przylegający do niej ogród. W 2010 roku budynek trafił pod opiekę konserwatora zabytków, co może oznaczać, że niebawem odzyska swój dawny urok.


Ważnym rodem dla Grodziska byli Mokronowscy – właściciele miasta w XVII wieku. Do dziś przy ulicy Parkowej można podziwiać ich dawną rezydencję. Wewnątrz znajdują się malowidła Jana Bogumiła Plerscha, nadwornego malarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.


Będąc w Grodzisku Mazowieckim, koniecznie trzeba odwiedzić muzeum WKD. Powstało ono w 2002 roku i jest jedynym muzeum o pociągach, do którego można dojechać właśnie pociągiem, co stanowi dodatkową atrakcję dla najmłodszych. Całość mieści się w pawilonach, w których możemy zobaczyć np. dawną kasę biletową, a także wiele autentycznych przedmiotów używanych niegdyś przez pracowników kolei. Takim sposobem możemy obejrzeć zegarek motorniczego, szczypce do kasowania biletów, autentyczne tablice dworcowe, makietkę Grodziska Mazowieckiego, dokumenty, mundury, a nawet fragment słupa trakcyjnego. Wizyta w muzeum z pewnością dostarczy wiele frajdy zarówno starszym, dla których będzie to chwilowe cofnięcie się w czasie, jak i najmłodszym, którzy będą zachwyceni.

Co robić w Grodzisku Mazowieckim w wolnym czasie?

Jednym z miejsc wypoczynku w Grodzisku Mazowieckim są Stawy Goliana położone pomiędzy ulicami Marii Skłodowskiej-Curie, Stawową i Henryka Sienkiewicza. Miejsce to powstało w XIX wieku w wyniku spiętrzenia rzeki Rokicianki. Stawy składają się z dwóch zbiorników o łącznej powierzchni ponad 2 ha. Na ich brzegach rośnie charakterystyczna dla środowiska wodnego roślinność. Wyróżniają się wśród niej wierzby. Stawy rozdziela wyspa z groblami, a brzegami biegną ścieżki spacerowe. Na jednym ze stawów znajduje się drewniany pomost - scena służąca imprezom i przedstawieniom. Zarówno sami mieszkańcy miasta, jak i turyści uwielbiają spędzać w tym miejscu wolny czas.

Co zjeść w Grodzisku Mazowieckim?

W Grodzisku Mazowieckim znajdziemy wiele restauracji, w którym będziemy mogli smacznie i niedrogo zjeść. Lokale nieustannie starają się dopasowywać do gustów swoich klientów, dlatego w kartach są dania kuchni z całego świata. Znajdziemy tutaj pizzerie, karczmy oraz eleganckie restauracje. Z pewnością każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie i zjeść smaczny posiłek.

Noclegi w Grodzisku Mazowieckim

Turyści najczęściej wybierają noclegi w obiektach oferujących wynajem pokoi. Równie popularne są także hostele. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja. Im bliżej centrum miasta znajduje się konkretny nocleg, tym oczywiście lepiej. Pary oraz osoby podróżujące w pojedynkę częściej decydują się na obiekty wynajmujące pokoje, natomiast rodziny podróżujące z dziećmi i większe grupy turystów wybierają hostele. Jest to gwarancja nie tylko przestronności i swobody, ale także możliwość korzystania z dodatkowych atrakcji dla najmłodszych. Zazwyczaj w pobliżu hosteli znajdują się place zabaw.

Ceny noclegów w Grodzisku Mazowieckim

Ceny za nocleg w Grodzisku Mazowieckim są zróżnicowane i zależą głównie od jego standardu oraz lokalizacji. Obiekty noclegowe znajdujące się blisko centrum miasta, mogą mieć nieco wyższą cenę. Średnio za dobę zapłacimy 45 zł, jednak jeśli zdecydujemy się zatrzymać w obiekcie oferującym wynajem pokoju, wówczas cena może zaczynać się już od 20 zł. Warto również pamiętać, że większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, dlatego może się on różnić w zależności od sezonu czy weekendy. Według wyliczeń Nocowanie.pl za ten sam nocleg podczas weekendu możemy zapłacić o 40% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Grodzisku Mazowieckim

Najczęściej turyści pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Z biegiem lat stało się to już wymaganym minimum. Dzielenie jej z pozostałymi gośćmi przy dłuższym pobycie może stać się nieco uciążliwe. Ważny jest również dostęp do internetu i telewizor w pokoju. Rodziny podróżujące z dziećmi pytają o możliwość korzystania z kuchni lub bliskie sąsiedztwo miejsca, gdzie można tanio i smacznie zjeść. Coraz więcej osób podróżuje w towarzystwie ukochanego zwierzątka, dlatego szukają obiektów, na których terenie można przebywać z ukochanym pupilem.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!